Підприємства починають взаємодіяти з навчальними закладами
- 18-11-2014, 18:44
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1026
Відтепер студенти Черкаського державного технологічного університету зможуть здобувати практичні навички у виробничих цехах заводу «Фотоприлад» із можливістю подальшого працевлаштування.
Про це йшлося під час зустрічі професорсько-викладацького складу університету з новим генеральним директором заводу «Фотоприлад» Григорієм Корево за участю заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Віталія Коваля, заступника директора Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків ОДА Таміли Лепьошкіної.
– Із 2015 року починається нове фінансування підприємства, будуть укладені державні контракти, – зазначив Віталій Коваль, розпочавши зустріч. – Нині ми мусимо показати всі свої можливості, адже виготовлена у нас продукція за своїми якісними та технічними характеристиками не поступається іноземним аналогам. Утім, нині українським підприємствам бракує державних замовлень.
Відтак заступник голови – керівник апарату висловив пропозицію, аби студенти технологічного університету вже після 3 курсу проходили виробничу практику на цьому заводі.
– Те, що студенти вивчали в теорії, тут спробують здійснити на практиці. З одного боку є технічна база підприємства, яка буде розвиватися за підтримки держави, з іншого – наукова база закладу, яка готує студентів,– розповідає Віталій Володимирович. – В ідеалі це має бути науково-виробничий комплекс, де студентів навчатимуть майстри. Молоді спеціалісти відточуватимуть свої навички, а завод, у свою чергу, готуватиме кваліфіковані майбутні кадри.
Як зазначила ректор Черкаського державного технологічного університету Тамара Качала, вже є поновлений договір про співпрацю навчального закладу з підприємством.
– Безумовно, наші студенти могли б збагатити та поповнити технічні кадри «Фотоприладу», – зауважила вона. – У нас є як професори, так і молоді дослідники, які готові працювати в напрямку оптики, лазерної техніки, є хороші спеціалісти з інформаційних технологій. Їхня діяльність сприятиме інноваційному розвитку підприємства. Варто лише знайти точки дотику в області досліджень і тоді ми зможемо застосувати свої сили в необхідному вам спрямуванні. Ми готові до співпраці, – наголосила Тамара Миколаївна.
На завершення генеральний директор ДП НВК «Фотоприлад» Григорій Корево сказав, що перед підприємствами військово-промислової галузі стоїть завдання якомога швидше модернізувати обладнання та обрати оптимальний шлях для допомоги армії. Зокрема, щодо оснащення лазерною, оптико-електронною та тепловізійною технікою, без якого сучасна армія існувати не може.
– Перейшовши з аналогічного Харківського підприємства на «Фотоприлад», я був вражений збереженням обладнання, якого на заводі понад тисяча одиниць, – зауважив Григорій Степанович. – Сьогодні цю застарілу робочу техніку можливо модернізувати, це буде дешевше, ніж купувати нову.
Також він запевнив, що студенти Черкаського державного технологічного університету зможуть на заводі проходити практику.