«Азот» відновлює виборництво
- 26-09-2015, 14:19
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 624
«Всі проблемні питання, які перешкоджали пуску наших підприємств, вирішені. Ми пускаємо Черкаський «Азот» і «Рівнеазот». Ще два підприємства холдингу OSTCHEM – «Концерн «Стирол» і «Сєвєродонецький «Азот» зможуть почати роботу тільки після закінчення АТО і створення безпечних умов праці, – заявив Олег Кікта, перший заступник генерального директора OSTCHEM. – Нам вдалося врегулювати всі фінансові питання, пов’язані з боргами наших компаній, з ДК «Газ України» та НАК «Нафтогаз України». Сторонами підписано 16 мирових угод, борги конвертовано на прийнятних умовах, а суди, затвердивши відповідні мирові угоди, підтвердили їхню легальність. Це означає, що відносини підприємств OSTCHEM з ДК «Газ України» та НАК «Нафтогаз України» врегульовані. Газ, що належить підприємствам, розблоковано, газопостачання відновлено».
Про це інформує прес-служба підприємства.
За період вимушеного простою, що тривав майже чотири місяці, на підприємствах провели капітальні ремонти та модернізацію виробництва. Так, на Черкаському «Азоті» проведено капремонти в основних цехах (у двох цехах з виробництва аміаку і карбаміду, в цеху з виробництва аміачної селітри, слабкої азотної кислоти) та в допоміжних структурних підрозділах. Також було модернізовано систему енергозабезпечення підприємства. На ПАТ «Рівнеазот» капремонти пройшли в п'яти цехах (цех аміаку-1 і 2, цех неконцентрованої азотної кислоти, аміачної селітри, складних мінеральних добрив).
Завдяки проведеним ремонтам підприємства зможуть поліпшити виробничі показники й підвищити ефективність.
Відновлення роботи хімічних підприємств дозволить не лише зберегти робочі місця, але й повністю задовольнити поточні потреби українського ринку. За прогнозами OSTCHEM обсяг споживання українського агросектору в 2015 і 2016 році складе близько 0,8-0,9 млн. тонн азотних добрив на рік, з яких 30% використається під час осінньої посівної.
«Цього року, як і в попередніх, ми гарантуємо, що всі платоспроможні заявки на поставку мінеральних добрив будуть виконані на 100%. Контракти вже укладаються на весняну посівну 2016 року», – підкреслив Олег Кікта.