Заступник голови ОДА просить перевізників поговорити з кондукторами і водіями про АТОвців
- 1-10-2015, 16:41
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 702
Влада Черкащини просить перевізників уважніше ставитися до пасажирів-учасників АТО. Бо, мовляв, надходять скарги бійців про неналежне до них ставлення, зокрема, найбільше з Драбівського, Кам’янського і Чигиринського районів.
Про це сьогодні в облдержадміністрації на нараді з перевізниками щодо забезпечення безкоштовного перевезення учасників АТО повідомив заступник голови ОДА Юрій Сас, пише Прочерк.
– Як забезпечити пільгами наших захисників? Давайте не чекати, коли в нас буде до кінця державою врегульоване це питання. Загалом, в області очікується 1-2 тисячі учасників АТО. Це не критична цифра на фоні 490 тисяч пільговиків в області, – сказав Юрій Сас. – Боєць має відчувати, що тут його підтримують. І є випадки, коли людина приїздить у відпустку, тобто, фактично є учасником АТО, проте юридично ще немає підтвердження. У таких випадках прошу іти назустріч таким пасажирам і ставитися до них з повагою.
Тож чиновник попросив перевізників провести співбесіди з персоналом транспортних підприємств.
При цьому Юрій Сас визнав те, що у перевізників зараз не найкращі часи, бо від держави дотації надходять не в повному обсязі, а в обласному бюджеті закладені кошти лише на оздоровлення та реабілітацію АТОвців, проте не на їх пільгові перевезення. Підтвердив це і представник транспортної профспілки.
– За 8 місяців перевізники Черкащини отримали 9 мільйонів з 25,1 млн. грн. на рік. У нас складається враження, що повторюється 2013 рік, коли також затримувалася субвенція. Це говорить про те, що перевізники можуть просто зупинитися і перестати працювати. Ми зверталися до Кабміну, але результатів не було, тож нещодавно навіть звернулися до Президента. Ми розуміємо, що треба допомагати бійцям АТО, але коли немає грошей на пальне чи зарплату, то яка може бути робота? – схвильовано зазначив на нараді голова обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства Петро Жигайло.
Однак за словами чиновників, з наступного року планується впровадження адресної грошової допомоги, тобіж доплати людям до пенсій тощо, щоб вони самі сплачували за себе в транспорті. Тоді райдержадміністрації заключатимуть з транспортниками договори, однак не платитимуть за пільговиків.