Їдкі стоки — тихцем у каналізацію
- 2-10-2015, 10:59
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 685
Якість стічних вод у Черкасах стрімко погіршується. Останнім часом стоки, що потрапляють на каналізаційні станції «Черкасиводоканалу», в десятки разів перевищують гранично допустимі норми концентрації. Через це бактерії, які беруть участь в очисному процесі на спорудах ПАТ «Азот», просто гинуть, повідомляють на водоканалі. Відповідно «Азот» виставляє «Водоканалу» чималі штрафні санкції і вимагає додаткового контролю за якістю стоків.
Причиною такої ситуації називають підприємців, які зливають забруднюючі речовини через незаконні підключення до мережі або ж нехтуючи спеціальною зливовою станцією підприємства.
Так, днями комунальникам стало відомо, що по вул.Канівська у колодязь водоканалу невідома асенізаційна машина скидає густу речовину з концентрованим їдким запахом. Про це повідомили схвильовані жителі того мікрорайону. Обстеживши місце зливу, фахівці водного підприємства виявили часті сліди втручання в каналізаційну мережу, через яке почав руйнуватися оглядовий колодязь.
Перед тим водоканалівці виявили на території колишнього пивзаводу підприємця, який незаконно скидав стоки невідомого походження: вони мали чорний колір, їдкий запах та +600° температури. Речовину знайшли у грабельному резервуарі на головній каналізаційній насосній станції «Черкасиводоканалу». Невідомий склад цієї речовини ускладнив очищення стоків на спорудах ПАТ «Азот».
Відкриваючи кожен каналізаційний колодязь від станції на проспекті Хіміків, комунальники за напрямком руху стоків визначили, що речовина прямувала від вул. Громова. Забруднюючі речовини потрапили з врізки у мережу водоканалу від двох підприємців-сусідів, які не мали навіть договору на скид стоків у міську каналізаційну мережу.
Невідомі речовини складно очистити, неможливо відстежити, чи не потрапляють вони в Дніпро — джерело водопостачання, наголошує т.в.о. головного інженера Василь Заїка. І просить містян долучитися до боротьби з недобросовісними підприємцями: побачивши будь-яке втручання у каналізаційну мережу, повідомляти диспетчерську службу водоканалу.
На підприємстві створено робочу групу з виявлення незаконних підключень до мереж, вона щодня виїздить «полювати» на порушників. Так, цього тижня водоканалівці виявили більше десятка самовільних врізок.
Лариса Соколовська, Черкаський край