Придніпровська СУБ судиться із пенсіонерами-погорільцями, вимагаючи відремонтувати під’їзд
- 5-10-2015, 18:36
- Черкаси та область / Пригоди
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1100
Пожежа у будинку №46 по вулиці Піонерській сталася ще на початку квітня. І відтоді родина пенсіонерів Сало, які проживали у злощасній 10-й квартирі, не має спокою: на біду, вогонь, що, ймовірно, спалахнув від короткого замкнення, перекинувся на під’їзд. І тепер, через півроку після пожежі, через літні і осінні дощі, стеля у під’їзді понад півстолітнього будинку загрожує обвалитися прямо на голови мешканців.
Через два тижні після пожежі ушкоджений під’їзд обстежувала комісія із СУБу – тоді у пожильців з’явилась надія, що будівлю хоч трохи підлатають. Проте нині, після скарг погорільців міському голові і секретарю міськради на бездіяльність СУБу, тамтешня адміністрація звернулась до суду із вимогою до пенсіонерів не тільки відремонтувати під’їзд, але й повернути кошти за ремонт електропроводки та газового обладнання. Тим часом, ремонт ніхто не робить: у пенсіонерів немає грошей, а СУБ стверджує, що не має цього робити за кошти бюджету. Хто буде винним, коли стеля почне падати на голови мешканцям будинку? Увагу до ситуації привернула на останній сесії міськради депутат Інна Лук’янець, пише Вчасно.
– Ми просили з самого початку, коли це тільки трапилося, – розповідає Ірина Сало, мешканка квартири №10, де сталася пожежа. – Десь через тиждень ми написали заяву у СУБ. З СУБу на другий тиждень прийшли, змінили дроти, коробки — на цьому все. І після цього почалися проблеми з напругою в будинку. Контакти у щитку електрик СУБу поміняв аж через 5 місяців після пожежі.
Ми просили, щоб працівники СУБу подивилися, у якому стані знаходиться перекриття даху. У нас дуже старий будинок, ще 1960-х років, має дерев’яні перекриття. Ці перекриття дуже сильно намокали, тому ми запросили представників СУБу, аби вони їх перевірили. Вони приїхали, передивились і сказали, що конструкції нібито у задовільному стані. І далі був акт, у якому було зазначено, що треба зробити у нашому під’їзді. Потім вони сказали, що наш будинок запланований у графіку ремонтів на липень. Принаймні, так нам сказали. Пройшов і липень, але ніякі роботи не розпочалися. Ми вже навіть самі засклили вікно у під’їзді, коли почалися дощі і холод. Коли пройшов перший дощ, і почало заливати стелю в квартирі (а ми до того часу всі стелі змінили), чоловік забрався на горище і, як зміг, перекрив дах бітумною стрічкою. Ця стрічка може протриматися ну максимум рік, тому це не вихід з ситуації.
- СУБ пояснив якось, чому у липні так і не розпочався обіцяний ремонт?
– Вони пояснили, що грошей немає. І після того ми звернулися до міської влади, щоб нам допомогли зробити цей ремонт. У нас високі стелі, там потрібне спеціальне обладнання. Крім цього, треба взагалі будівельників запрошувати. Тому ми не можемо зробити.
Тепер СУБ заявив, що нібито ми колись обіцяли, що відремонтуємо під’їзд або відшкодуємо ремонт. Але такої розмови ніколи не було. У листі ми побачили про це вперше. У нас аж очі на лоба полізли. Такої розмови апріорі не могло бути. Ми нещодавно це побачили. Виявляється, вони мотивують це тим, що ми через невідомі причини відмовляємося платити і подали на нас в суд минулого тижня.
Інна Лук‘янець, депутат міськради:
– До мене звернулися мешканці будинку № 46 по вулиці Піонерській. Про цю ситуацію я знала ще від початку, тому що це відбулось на окрузі, за яким я закріплена. Після пожежі я закликала колег-депутатів допомогти зі своїх фондів людям, у яких, фактично, все згоріло. депутати надавали мешканцям матеріальну допомогу зі своїх фондів. Згодом були перемовини з СУБом, який обіцяв ремонт. Потім були звернення від мешканців до міського голови, до секретаря міської ради і, врешті-решт, вони звернулися до мене з тим, щоб якось цю ситуацію винести на загал, тому що проблема не вирішується. Холод іде, дощі, сніг. Під’їзд будинку перебуває у жахливому стані.
Від міської влади прийшов лист-відповідь, де зазначено, що КП «Придніпровська СУБ» подала в суд на погорільців, щоб вони зробили ремонт під’їзду за власний рахунок. Я не юрист і не знаю, чи таке можна робити. Можливо ж, вони чимось оперуються? Але я зверталась на останній сесії міськради до секретаря міської ради Олександра Радуцького з тим, щоб він став на бік жителів будинку і допоміг вирішити цю ситуацію позитивно. Я вважаю, що це не та ситуація, в якій треба мірятися силами і доводити, хто сильніший. Тому що у цій боротьбі програють люди-пенсіонери, оскільки вони слабші. Який це дасть результат? Ніякий. Навіть якщо КП «Придніпровська СУБ» виграє цей суд, ці люди не зможуть робити ремонт під’їзду, бо у них немає за що. За кілька місяців через холод, дощ і сніг цей під’їзд стане аварійно небезпечним для проживання. Оскільки мешканці ремонт зробити не можуть, він, в кінцевому результаті, все одно ляже на плечі бюджету міста, тільки це буде у три чи чотири рази дорожче, ніж нині. Я звернулася до міського голови і секретаря з тим, щоб вони знайшли механізми вирішення цієї ситуації позитивно. А позитивно, це означає – до зими зробити ремонт.
Директор КП «Придніпровська СУБ» Василь Старіков не задоволений ані діями погорільців, ані діями депутата, яка підняла це питання на останній сесії міськради. І тим більш не задоволений рухом у міськвиконкомі, який почався після депутатського запиту. Погорільці винні і мають робити ремонт у під’їзді, – такою є його позиція.
– На другому поверсі цього будинку у квартирі № 10 виникла пожежа через те, що господар чи неправильно користувався електроприладами, чи відбулося замикання електропроводки, – пояснює Василь Іванович. – Але пожежники дали висновок, що квартира № 10 є винуватцем пожежі, від якої постраждав увесь під’їзд, була затоплена квартира поверхом нижче при гасінні пожежі, частково зруйнований дах. Ми буквально наступного дня винесли все сміття, відремонтували всю електромережу по під’їзду, відремонтували газову систему і ще виконали багато робіт, які навіть не обліковували. Після цього ця людина (Василь Старіков має на увазі Івана Сало, власника квартири №10 по вул. Піонерській, 46, – прим. ред.) почала сусідів, які були затоплені знизу, посилати подалі і говорити про те, що вона нібито нічого не знає і нічого не планує відшкодовувати. Ті люди змушені були подавати до суду, але нічого не змінилося. Більше того, разом з іншими мешканцями він примкнув до них, але спочатку з усіма полаявся, і підписав листа на міського голову, що Придніпровський СУБ зволікає з ремонтом. Тому для того, щоб відшкодувати кошти, які ми витратили, виставляємо на нього і подаємо до суду за завдану шкоду будівлі. От і все. Нехай людина тепер відшкодовує заподіяну шкоду.
- А була доведена провина цієї людини?
– Так. У нас є всі документи, які ми подаємо до суду, а суд вже встановить винуватця. Він обіцяв виконати ремонт під’їзду, полагодити покрівлю. Але пройшло 3 місяці, нічого не відбулося і врешті він написав на міського голову про бездіяльність Придніпровського СУБу. Ми забезпечили людей водою, газом, теплом, а нам дали таку подяку за цю виконану роботу.
- Чому Ви подаєте в суд через півроку після пожежі?
– Тому що з його сторони була обіцянка, що він виконає ремонт. Ми очікували, що людина дотримається свого слова.
Наразі, за словами Василя Старікова, триває досудове розслідування.
Досвідчений юрист Микола Кудрявцев, до якого ми звернулися за експертною думкою, не беручи, втім, на себе непритаманну роль судді, вважає, що СУБ може спершу зробити ремонт, а вже потім стягувати кошти через суд із тих, кого вважає винними у пожежі.
Микола Кудрявцев, адвокат, депутат міськради:
– СУБ, звісно, може зробити ремонт, він бере за утримання під’їздів гроші.
Але, за великим рахунком, якщо пожежа виникла через недбалість мешканців, а не через недоліки роботи СУБу чи іншої обслуговуючої організації (приміром, неправильно зроблена проводка) то власне, такі випадки не входять до компетенцїї СУБу, як на мене. Весь будинок є власністю мешканців – від підвалу до стелі. І вже дуже давно – з моменту, коли дозволили приватизувати квартири усі мешканці є його співвласниками тож, логічно, що мешканці мають його ремонтувати. Найкраще, звісно, щоб будинок був застрахований, от і все.
Якщо є винна особа, то кошти мають стягуватися з неї. Але якщо, приміром, сусід кинув “переноску” зі щитка до себе в підвал і через це вигорів під’їзд – СУБ не зобов’язаний тим більше робити ремонти. Маю на увазі – за власний рахунок. Як варіант, СУБ може зробити ремонт з подальшим відшкодуванням вартості або з мешканців або з винної особи.