Активна стадія реформи з децентралізації на Черкащині уже розпочалася
- 6-10-2015, 12:10
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1051
На цьому наголосив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Сергій Пасічник. Він відзначив, що з 44 затверджених Урядом територіальних громад області, п’ять уже вийшли на завершальний етап формування, три з них навіть візьмуть участь у жовтневих виборах. В 28 майбутніх громадах активно працюють ініціативні групи з добровільного об’єднання громад та відбувається жваве обговорення.
Аби досягти цього результату з березня до червня Черкаська облдержадміністрація, райдержадміністрації, міськвиконкоми, Офіс реформ в Черкаській області, громадські організації, експерти, юристи, депутати місцевих рад активно проводили інформаційно-роз’яснювальну кампанію з питань реформування місцевого самоврядування, територіальної організації влади, децентралізації державної влади, та розробляли моделі можливого об’єднання територіальних громад області з врахуванням вимог нормативних актів, говорить Сергій Пасічник. Для підготовки проекту перспективного плану формування територій громад Черкаської області 8 квітня була створена відповідна регіональна робоча група, яка провела п’ять засідань у травні та червні. Крім того, 19 червня проект перспективного плану було обговорено на засіданні обласної Ради регіонального розвитку.
− Після розгляду на двох сесіях обласної ради, широкого обговорення та доопрацювання, 25 червня проект Перспективного плану, відповідно до якого запропоновано утворити на Черкащині 93 об’єднані територіальні громади, був схвалений рішенням обласної ради. А вже 2 липня поданий на розгляд та затвердження Кабінету Міністрів України, − розповів директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сергій Пасічник. − З урахуванням наявних пропозицій та отриманих висновків про відповідність Конституції України до нього було внесено низку змін, які 28 серпня депутати облради схвалили на сесії.
За його словами, на початку вересня в 28 територіальних громадах є ініціативні групи з добровільного об’єднання громад та відбувається активне обговорення. Про початок процедури добровільного об’єднання територіальних громад вже поінформували Цибулівська селищна об’єднана територіальна громада Монастирищенського району, Зорівська сільська Золотоніського району, а також Мехедівська, Вершино-Згарська, Ленінська громади Драбівського району.
Сергій Пасічник також відмітив, що нещодавно Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко висловив пропозицію передбачити у Державному бюджеті на 2016 рік субвенції у розмірі 1,4 млрд гривень на підтримку об’єднаних територіальних громад, які відповідають перспективним планам об’єднання. Ці кошти необхідні, аби робити ефективні кроки у реформі з децентралізації в Україні та Черкащині зокрема