Оголошено конкурс “Репортер відкритого суду”
- 6-10-2015, 19:06
- Україна / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 2153
Національна Ініціатива Відкритий Суд оголошує конкурс з практичного реформування судової системи України “Репортер відкритого суду”, спрямований на залучення активних і свідомих громадян до моніторингу діяльності судів та відстоювання своїх прав. Тобі не обов`язково бути юристом, - будь громадянином!
Про це «Новинам Черкас» повідомив Станіслав Батрин, правозахисник, к. ю. н., голова ГО "Відкрита Україна", керівник Проекту "Відкритий Суд".
Старт проекту 12 жовтня 2015 року
Фініш 7 грудня 2015 року
Нагородження - 14 грудня 2015 року
Як взяти участь ?
Зареєструйся на сайті конкурсу “Репортер Відкритого Суду” http://courtreporter.com.ua (УВАГА: сайт активний з 12.10.2015 р. !)
Обери на власний розсуд суд для моніторингу
Відвідай судове засідання та зафільмуй на відео розгляд справи (камера/фотоапарат)
Надішли від 1 + відео з суду команді “Відкритого Суду”
Гарантовано отримай призи в залежності від кількості відзнятих відео (USB флешка, Selfie Stick, стильні навушники Sony, потужний Power Bank, функціональний планшет)
Якщо твоє відео має значення для всієї країни - додатково отримай особливо цінні нагороди від відомих українців під час урочистої церемонії у Палаці Верховного Суду України (ноутбуки, стажування з можливістю працевлаштування у ТОП-5 юридичних фірмах України)
Деталі: http://courtreporter.com.ua
E: ani.abramishvili@gmail.com
Т: +38 (044) 592 12 70
Т: +38 (099) 250 29 86
Т: +38 (068) 932 57 87
Т: +38 (063) 716 02 16
Довідково:
Національна Ініціатива Відкритий Суд реалізується в Україні з червня 2015 р.
Проект Відкритий Суд об’єднує юристів та волонтерів з усієї України, які проводять відео зйомки судових засідань та забезпечують прозорість прийняття судових рішень і дотримання вимог закону учасниками процесу, дисциплінують поведінку сторін, адвокатів, прокурорів та суддів. Ми вже сьогодні проводимо судову реформу на практиці, формуємо відео досьє судових справ та суддів, виявляємо типові порушення, ініціюємо та відстежуємо процес притягнення суддів до відповідальності, навчаємо молодих фахівців та створюємо стандарти професії. Усі матеріали зберігаються на сайті організації, а також є у вільному доступі на ресурсах YouTube і поширюються соціальними мережами для мільйонів громадян.
Реалізація ініціативи стала можливою тільки починаючи з 28 березня 2015, - з набуттям чинності новим Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд», яким гарантовано можливість проведення в залі судового засідання фотозйомки, відео- та аудіозапису з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду.
Короткострокова мета проекту – підвищити довіру до суду, фаховий рівень адвокатів та прокурорів.
Довгострокова мета проекту – створити авторитет суду, стан правосуддя в Україні.
Механізм досягнення: 1) формування в суспільстві відчуття тотальної нетерпимості до корупції, несправедливості та зневажливого ставлення в судах; 2) підтримка суддів-фахівців та заохочення до несприйняття ними своїх колег, які порочать репутацію судді; 3) впровадження системи відсторонення судді від займаної посади через непрофесійність (етика, процесуальні порушення тощо), в т.ч. на підставі відеодосьє та зафіксованих нами порушень процесуальних норм.
Інструменти: 1) відеофіксація судових засідань; 2) надання фахівцями з визнаною діловою репутацією об`єктивної оцінки діям судді, прокурора, адвоката; 3) поширення відеозаписів через сайт, соціальні мережі, лідерів громадських думок, громадські організації; 4) належне збереження даних для утворення репутаційних ризиків; 5) звернення до органів суддівського контролю з приводу застосування санкції; 6) моніторинг процесу притягнення до відповідальності, спираючись на підтримку десятків тисяч громадян; 7) оприлюднення результатів перед громадськістю.
Принципи:
Ми – фахівці та дорожимо своєю репутацією;
Не приймаємо сторону суду, прокуратури чи адвокатури;
Не підтримуємо скандалів і замовних звинувачень.
Ми провели сотні відео зйомок у судах України, а нашу діяльність висвітлювали провідні національні та іноземні ЗМІ.
Ми також провели ряд круглих столів-конференцій, учасниками яких ставали провідні громадські організації (включно міжнародні), найбільш відомі адвокати, представники бізнесу, посольств, вищих органів влади, в ході яких проект отримав схвальну оцінку всіх сторін та був охарактеризований як унікальна пігулка для становлення стандартів правосуддя в Україні.
Керівником проекту «Відкритий Суд» є правозахисник, кандидат юридичних наук Станіслав Батрин Національна команда проекту налічує 20 осіб. В цілому - ми понад 100 активістів по всій Україні.
Увага!
Умови конкурсу змінено:
Як повідомили організатори, вони продовжують конкурс до 7 грудня 2015 року (попередньо було написано 30 листопада)
Більш того, прийнято рішення зменшити вимоги до кількості відзнятих відео. Тепер отримати новенький ноутбук або планшет стало значно простіше!
Від сьогодні шкала нагородження виглядає так:
5 відео - USB флешка на 8 гб
10 відео - Selfie Stick та Сертифікат про проходження юрпрактики
25 відео - навушники та Сертифікат про проходження юрпрактики
35 відео - потужний Power Bank та Сертифікат про проходження юрпрактики
60 відео - планшет та Сертифікат про проходження юрпрактики
60+відео - ноутбук за рейтинговою системою (3 переможці).
Також нагадуємо, що за кожного запрошеного друга Ви отримаєте 1 відео до своєї статистики (але не більше 10).