Черкаський фінансист сказав, де найнадійніше зберігати заощадження
- 13-10-2015, 09:13
- Черкаси та область / Аналітика
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1864
Черкаський фінансист не радить зберігати зароблене у золоті. Бо кошти, переконує Олексій Кулеша, мають приносити дохід.
А от золото повільно росте у ціні. Заробити на цінних паперах та валютних коливаннях також не вдасться. Тут у виграші будуть лише ті, хто має спеціальну освіту. Через високі комунальні тарифи та податок на купівлю-продаж невигідною стане і покупка нерухомості. Бо утримання її влетить у немалу копійку. Зберігати заощадження радить фінансовий експерт у депозитах. Та вкладати кревні варто лише у надійні банки, інформує vikka.
Олексій Кулеша, фінансовий експерт: "Прежде всего, это банк универсальный. Он должен заниматься всеми видами банковских услуг. Он должен кредитовать, он должен принимать депозиты, он должен указывать услуги хранителя. Если банк не универсальный, если вы видите, что банк гонится за депозитами любой ценой, если он звонит вам, если он дает вам дико высокие ставки, это банк не универсальный, это банк не надежный".
- Перша причина, чому є смисл розміщувати депозит – це те, що в нас фактично нема альтернатив. Якщо є можливість формувати хоч якийсь фінансовий запас, то краще це робити в депозитах. Інші активи, в які можна вкладати кошти, - це золото, нерухомість, цінні папери, валюта і тримати вдома. Всі ці способи заробити та зберегти гроші значно програють депозитам, - говорить Олексій, пише Прочерк.
Також експерт розповів, за якими критеріями варто обирати банк для того, щоб вкласти депозит
- Якщо хтось вагається, чи варто розміщувати депозит, чи ні, то моя думка така – розміщувати, але тільки в надійних банках. Які є критерії? Перш за все банк має бути універсальним – він повинен кредитувати, приймати депозити, надавати послуги по зберіганню коштів. Якщо банк не універсальний, якщо він женеться за депозитами будь-якою ціною, якщо він дає надто високі ставки, то це свідчить про ненадійність банка.
В середньому в Україні банки приймають депозити під відсоткову ставку 18-22%. Всі інші пропозиції з вищим відсотком мають викликати сумнів, говорить експерт.
Загалом, говорячи про загальну економічну ситуації в нашій країні, Олексій Кулеша висловив свої сподівання, що відповідальним за економіку нашої держави вдасться керувати фінансами так, що наш курс різко провалюватись більше не буде. А на прохання зробити прогноз, чи зміниться курс гривні після виборів в Україні, експерт прямої відповіді уникнув:
- Справа в тому, що наш курс не завжди залежить від економіки. На нього дуже впливає політика, зокрема ті кризи, які є зараз на Донбасі. Але сподіваюсь, що після виборів нас не чекає різкі коливання гривні. Певна девальвація національної валюти по відношенню до долара може бути, тому що економічна ситуація в нашій країні не сприяє тому, аби мати сильну валюту.
Щодо економічної ситуації в Черкасах, то як говорить експерт, глобальних відмінностей від загальної ситуації в країні немає.
- Єдине, Черкаси – це маленьке місто, де працює 80-90 банків. Тобто, банки ведуть більш жорстку боротьбу. До того ж, в Черкасах набагато легше дізнатись інформацію про банки, тому що у нас місто маленьке, ми всі один одного знаємо, і в нас «сарафанне радіо» може краща працювати, ніж у містах-мільйонниках. А тому банку, який порушує свої фінансові обов’язки, тут складніше це приховати, - пояснює фінансовий експерт.
Олексій Кулеша є сином багаторічного очільника обласного департаменту фінансів Володимира Кулеші. Зараз Олексій очолює Регіональне відділення АБ «Південний» у місті Черкаси.