На Катеринопільщині об’єднується ще одна територіальна громада
- 28-10-2015, 10:19
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 2312
В обласній державній адміністрації розглянули проект рішення «Про добровільне об’єднання територіальних громад» Катеринопільської селищної, Бродецької, Вербовецької, Гуляйпільської, Кайтанівської, Пальчиківської, Петраківської, Потоківської. Стійковської, Ступичненської, Шостаківської, Ямпільської сільських рад Катеринопільського району щодо добровільного об’єднання в територіальну громаду з адміністративним центром у селищі Катеринопіль.
За результатами розгляду встановлено, що запропоновані проекти відповідних рішень, подані сільськими та Катеринопільською селищною радою, відповідають процедурі їх підготовки, Конституції та законам України. Про це «Новинам Черкас» повідомили в Катеринопільській РДА.
22 жовтня голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко прийняв розпорядження про затвердження висновку проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Відповідно до статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», частин третьої, четвертої статті 7 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» затверджено висновок Черкаської облдержадміністрації про відповідності Конституції та законам України проекту рішення про добровільне об’єднання територіальних громад селища Катеринопіль, а також сіл Катеринопільського району: Бродецьке, Вербовець, Гуляйполе, Кайтанівка, Кобилянка, Луківка, Пальчик, Петраківка, Потоки, Стійкове. Ступичне, Шостакове. Ямпіль. Таким чином, у районі буде створено ще одну територіальну громаду з адміністративним центром у селищі Катеринопіль. Нагадаємо, позитивні висновки вже отримали дві об’єднані громади району: Мокрокалигірська та Єрківська.
Згідно частини восьмої статті 7 Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” у разі прийняття сільськими, селищними радами рішень про добровільне об’єднання територіальних громад, селищний голова територіальної громади, в якій ініційовано питання про добровільне об’єднання територіальних громад, звертається до обласної державної адміністрації з пропозицією звернутися до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення перших виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та відповідного сільського, селищного голови в установленому законом порядку.