У Черкаському районі розглядають варіант утворення чотирьох дієздатних територіальних громад
- 26-11-2015, 07:57
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 866
На сесії обласної ради 25 червня було схвалено перспективний план, який включав утворення семи об’єднаних громад на території Черкаського району, а Кабінет Міністрів України затвердив з них лише дві. Громади, які були виключені з певних об’єктивних причин із проекту перспективного плану, розпочинатимуть процес спочатку відповідно до Методики формування спроможних громад – шляхом внесення змін до перпективного плану.
Свої пропозиції надала робоча група райдержадміністрації щодо сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад.
– Відтак, замість семи, робоча група пропонує утворити чотири самодостатні громади, чисельність населення в яких буде в межах 15-24 тисяч. Це, зокрема, Руськополянська об’єднана територіальна громада з центром у с. Руська Поляна, яка об’єднає навколо себе Геронимівку, Свидівок, Степанки та Хутори, Червонослобідська територіальна громада, до якої, окрім Червоної Слободи, можуть ввійти нинішні території Леськівської, Думанецької, Чорнявської, Худяківської, Сагунівської та Вергунівської сільських рад, Мошнівська об’єднана територіальна громада залишається в попередньому варіанті, який, до речі, затвердив Кабінет Міністрів, а до вже утвореної Білозірської об’єднаної територіальної громади пропонується включити ще території Дубіївської та Хацьківської сільських рад, – повідомив голова адміністрації Костянтин Омаргалієв. – Одночасно наголошую, такий розподіл – це не догма, а пропозиція. Якщо громади мають інше бачення, або наполягатимуть саме на попередньому поділі, ми будемо знову їх вносити до Перспективного плану формування громад Черкаської області. Остаточне рішення – за самими громадами, як це відбулося в Білозір’ї та Ірдині. Разом з тим, дуже хочеться вірити в те, що якість новообраних 25 жовтня цього року місцевих рад у вимірі реформної спроможності і свідомості – зовсім інша. І що вона – ця якість – сформована як Революцією Гідності, так і євроінтеграційними прагненнями, які без реформи місцевого самоврядування ще довго залишатимуться лише прагненнями. Вважаю, що по-справжньому реформа місцевого самоврядування і адміністративно-територіального устрою лише зараз набуде свого істинного змісту. Але до цієї роботи слід активно залучати всі зацікавлені сторони.
З новим проектом перспективного плану формування громад району, розробленим робочою групою райдержадміністрації, можна ознайомитися тут.