В школі імені Володимира Лук’янця виховують гармонійну особистість
- 27-11-2015, 10:00
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1110
25 листопада у Веселохутірському навчально-виховному комплексі «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Володимира Лук’янця відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури на тему: «Формування культурної, духовно багатої особистості на уроках української мови та літератури засобами інформаційно-комунікаційних технологій».
Любов Домаш, директор НВК, налагодила тісну співпрацю вчителів та учнів, що дає можливість формувати в учасників навчально-виховного процесу інноваційний тип мислення, виховувати гуманізм та національну самосвідомість через особистість учня.
Презентація навчального закладу розпочалася з художнього читання за проектом «Виховуємо гармонійну особистість на прикладі Великої Людини», присвяченим вшануванню пам’яті Володимира Лук’янця.
Філологи відвідали музейну кімнату «Українська світлиця».
Панорама творчих уроків педагогів Веселохутірського НВК була наскрізно пронизана ідеєю формування культурної духовно багатої особистості.
На нетрадиційному уроці з української літератури у 8 класі на тему: «Леся Українка. Огляд життя і творчості», який майстерно провела Н. Древаль, учні показали чудові наукові, мовленнєві та мистецькі вміння. Вірші поетеси звучали на німецькій, польській, українській мовах. Учасники засідання мали змогу переглянути кадри з фільму, який зробили самі учні, буктрейлер до драми-феєрії «Лісова пісня», відеоролик « Сильна українка».
На інтегрованому уроці української літератури в 9 класі на тему: «Почуття возвеличують людину» за п’єсою Івана Котляревського «Наталка Полтавка» за допомогою різних інтерактивних вправ, створення проблемних ситуацій, використання інсценізації, мультимедійної презентації Н. Ніковською було створено ситуацію успіху для кожного учня.
Уроки були високоефективні та мали велике національно-патріотичне, духовно-моральне спрямування.
Налагоджена форма співпраці вчителів і учнів школи дає можливість:
- розвивати у дітей мотивацію до розвитку та самореалізації;
- ефективно застосовувати у навчально-виховній діяльності форми і методи індивідуального, особистісно зорієнтованого, диференційованого підходу до розвитку особистості дитини;
- опанувати сучасні способи використання інформаційних технологій у навчально-виховному процесі.