У Чикаго роздрукували автомобіль на 3D-принтері
- 23-11-2014, 13:08
- У світі / Hi-Tech / Авто
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1928
У Чикаго роздрукували автомобіль на 3D-принтері. Машину умільці зробили всього за шість днів в рамках виставки Manufacturing Technology Show в Чикаго.
За словами творців, незважаючи на зовнішність машини, яка дещо нагадує іграшковий автомобільчик, зразок вийшов повністю функціональним.
Експерти підкреслюють, що спроба Local Motors стала першим успіхом в даній галузі. Раніше фахівці в США змогли розпечатати на 3D-принтері зброю та будинок.
Що таке 3D принтер
Перша технологія такого роду була розроблена в середині 1980-х років, і відразу ж отримала дуже чітку назву - «стереолітографія». Авторство ідеї та назви, а заодно і сама компанія, що займається розробкою і продажами стереолітографічних машин, належать інженеру Чарльзу Халлу.
3D-принтер - це пристрій, який пошарово створює фізичну копію об'єкта на основі цифрової комп'ютерної моделі. Практично будь-яка цифрова тривимірна модель може бути побудована (надрукована) на 3D принтері. Вихідним матеріалом для 3D принтера можуть бути як тривимірні дані з CAD програм, так і двомірні креслення об'єкту, на основі яких створюється тривимірна модель за допомогою додаткового програмного забезпечення. Існуючі на сьогоднішній день 3D принтери використовують дві основні технології - лазерну і струминну, які в свою чергу поділяються на окремі види, залежно від використовуваного матеріалу. Матеріалами для 3D принтера і, як наслідок, одержуваного кінцевого виробу, можу бути: різні види пластику, порошок, фотополімерна смола, силікон, фотополімер, віск, метал.
Для чого потрібен 3D принтер
Швидке створення концептуальних моделей і прототипів, візуалізація архітектурних моделей, створення прес-форм, друк готових серійних деталей або виробів - це неповний список завдань, які дозволяє на сьогоднішній день вирішити 3D принтер. Технологія 3D друку дозволяє швидко і універсально отримувати фізичні об'єкти практично будь-якої складності з різних матеріалів, залежно від поставленого завдання.
Галузі застосування 3D принтера
Для швидкого прототипування, тобто швидкого виготовлення прототипів моделей і об'єктів для подальшої доведення. Уже на етапі проектування можна кардинальним чином змінити конструкцію вузла або об'єкта в цілому. В інженерії такий підхід здатний істотно знизити витрати у виробництві та освоєнні нової продукції.
Для швидкого виробництва - виготовлення окремих вузлів або деталей з різних матеріалів, підтримуваних 3D-принтерами. Це рішення економічно найбільш вигідно для дрібносерійного виробництва. Створення прототипів з частково або повністю прозорою структурою дає можливість оцінити роботу механізму «зсередини» і використовувати при доопрацюванні технологій і виробів.
Для ливарного виробництва - виготовлення моделей і створення прес-форм. Для створення необхідних речей і предметів індивідуального використання, ігор, освітніх матеріалів.
Для виробництва готових систем з міцного і довговічного матеріалу, наприклад, дана технологія активно використовується для створення моделей і готових частин безпілотних літальних апаратів.
Для медицини - застосування принтерів дозволяє вирощувати готові зразки внутрішніх органів, наприклад для оцінки їх лікарем перед операцією або створення повноцінних частин людського тіла при протезуванні в стоматології або заміни суглобів і кісток в хірургії.