Харківські науковці пропонують Черкащині програму з енергозбереження, яка не прийшлася до двору Кернесу
- 21-10-2014, 19:23
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1335
У житлово-комунальному господарстві Черкащини необхідно запроваджувати технології, які допоможуть економити теплові та матеріальні ресурси. Про це говорили під час наради, яка відбулася у голови обласної ради. Окрім Валентини Коваленко, у ній взяли участь харківські фахівці у сфері житлово-комунального господарства.
Харків’яни привезли до Черкас на ознайомлення свою програму реформування житлово-комунальної сфери міст України. Вони за допомогою науковців розробили техніко-економічні та організаційні пропозиції по реалізації енергозберігаючого проекту на прикладі багатоповерхового житлового фонду міста Харкова. Та в харківської влади поки що підтримки не знайшли, тож вирішили запропонувати запровадження цих передових технологій іншим регіонам України.
Серед заходів, які передбачаються цим проектом: створення автоматизованої системи управління та оптимізації тепловикористання централізованої системи теплопостачання; встановлення технічних заходів дистанційного групового обліку споживання тепла та гарячої води; створення автоматизованих систем управління загальнобудинковими системами теплопостачання; технічний моніторинг витрат тепла та створення паспорту тепловикористання для кожного будинку, а в подальшому і інших комунальних ресурсів; технічний моніторинг втрат тепла на базі використання тепловізорних комплексів з застосуванням спеціалізованого програмного забезпечення та реалізація оптимальних заходів по їх усуненню; встановлення в багатоповерхових будинках індивідуальних теплових пунктів з можливістю використання електроенергії в якості джерела теплової енергії у термін дії нічного тарифу на електроенергію тощо. Багатоквартирні житлові будинки мають створювати ОСББ, а житловим фондом повинна керувати управляюча компанія.
Один з розробників цього проекту – директор ТОВ «НПК Промсистема» Станіслав Петрусенко переконаний: втілення у життя цього проекту допоможе скоротити витрати теплової енергії до 30% та матиме значний економічний ефект. Реалізовуватися проект має передусім коштами інвесторів та грантів. Він зацікавив як керівників обласної ради, так і управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації. Тож тепер харківські фахівці мають надати обласній владі усю необхідну документацію, щоб цей проект можна було включити в регіональну програму модернізації комунальної теплоенергетики Черкаської області, яку планують затвердити на сесії обласної ради 27 листопада.