В області через пічне опалення виникло 8 пожеж на яких загинуло дві особи (відео)
- 5-01-2016, 13:08
- Черкаси та область / Пригоди
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1202
4 січня, о 09:52 до канівських рятувальників від чергового МВС надійшло повідомлення про загибель чоловіка у селі Копіювате, Канівського району. Першим дим, що виходив з-під покрівлі будинку виявив сусід. Увійшовши до будинку, чоловік в одній із кімнат виявив тіло господаря, а поряд з ним на печі знаходився тліючий матрац. Ще до прибуття чергового караулу канівської пожежно-рятувальної частини чоловік загасив тліючий матрац, тому розповсюдження пожежі не було.
О 21:00, на пункт зв’язку Жашківської пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення про пожежу в селі Тенівка, Жашківського району. Займання виявив родич господарки, який того вечора приїхав навідати бабусю. Як з`ясувалося, у житловому будинку на вулиці Ватутіна загорілися домашні речі. Ще до прибуття на місце події пожежно-рятувального підрозділу вогонь швидко поширився та знищив покрівлю та перекриття будинку. На ліквідацію займання оперативно прибули рятувальники Жашківської пожежно-рятувальної частини, які локалізували та ліквідували пожежу. Під час проведення розвідки в одній із задимлених кімнат бійці ДСНС виявили бездиханне тіло 87-річної господарки.
Цього ж дня, вночі в місті Тальне виникло загорання в горищному приміщенні житловому будинку по провулку Ватутіна. Рятувальники 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини, які оперативно прибули на місце події впродовж 30 хвилин ліквідували пожежу, а також запобігли подальшому розповсюдженню вогню.
Аналогічна пожежа виникла в селі Романівка, Тальнівського району. Ще до прибуття вогнеборців вогонь знищив перекриття будинку, що на вулиці Штурхаля на площі 25 м.кв.
Вранці, в селі Вергуни, Черкаського району виникла пожежа у кухні надвірної споруди на вулиці Лесі Українки. У результаті пожежі вогнем знищено холодильник «Дніпро», телевізор «Орізон» та бойлер «Горенія». На ліквідацію займання оперативно прибули рятувальники 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини та місцевої пожежної команди із села Леськи, які спільними зусиллями о 08:30 ліквідували пожежу.
Цього ж дня, на пункт зв’язку Шполянської пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку на вулиці Парковій у селі Мар`янівка, Шполянського району. Шполянським рятувальникам та місцевій пожежній команді знадобилося 20 хвилин аби повністю ліквідувати загорання.
Згодом, черкаські рятувальники ліквідували аналогічні пожежі в місті Черкаси та в селі Білозір`я, Черкаського району. Рятувальники, які за викликом оперативно прибули на місце події швидко впоралися з вогнем.
Ще одна пожежа житлового будинку сталася в селі Великі Канівці, Чорнобаївського району. Рятувальники Чорнобаївської пожежно-рятувальної частини та місцевої пожежної команди села Великі Канівці за лічені хвилини ліквідували загорання.
Вночі, в селі Орловець, Городищенського району виникла пожежа на горищному приміщенні житлового будинку на вулиці Шипиленка. Ще до прибуття рятувальників вогонь знищив покрівлю на площі 15 м.кв. та стіну на площі 5 м.кв. Городищенським вогнеборцям знадобилося близько години аби повністю ліквідувати займання.
Як з`ясувалося під час попередньої перевірки, причиною пожеж у всіх випадках стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей.
З початку року в області через несправність пічного опалення сталося 24 пожежі, під час яких загинули 2 людини.
В зв’язку з цим У зв’язку з цим Управління звертається до громадян з проханням дотримуватись вимог правил користування пічним опаленням, та нагадує основні заходи безпеки при використанні печей,
Забороняється:
- розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами;
- залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду;
- доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям;
- розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей, відстань має становити не менше 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м;
- проводити топлення печей дровами довжина яких перевищує розміри топника;
- сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети;
- використовувати для обігріву несправні та не відремонтовані опалювальні печі;
- категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар - це може призвести до отруєння чадним газом;
- влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби;
- виносити та викидати гаряче вугілля ближче 15 метрів від будівель.
В опалювальний сезон не забувайте очищати димарі від сажі хоча б один раз на три місяці.
Не залишайте без нагляду затоплену піч чи плиту. Не залишайте малих дітей біля затопленої печі без нагляду дорослих. Палаючого вуглика, а інколи й іскри досить для того щоб скоїлося велике лихо. Зігрівайтеся безпечно! Адже від дотримання елементарних правил залежить безпека вашого життя!