В Ірдині обрали селищного старосту
- 18-01-2016, 17:03
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1157
На виборах старости, які відбулися 17 січня в селищі Ірдинь Білозірської об’єднаної територіальної громади перемогу здобув Максимов Олександр Леонтійович. За результатами підрахунку голосів Максимов набрав 246 голосів виборців – 78,6%, його опонент – Перевалов Юрій Іванович набрав 67 голосів – 21,4%.
Про це повідомляє онлайн-газета Новини Черкас із посиланням на прес-службу облради.
Перші в Україні вибори старост відбулися 17 січня. У цей день із кандидатурою визначилися й жителі селища Ірдинь Черкаського району. Ним став Олександр Максимов, який тепер представлятиме інтереси жителів селища в Білозірській об’єднаній територіальній громаді, до якої віднедавна входить Ірдинь.
За словами директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сергія Пасічника, на посаду старости в Ірдині претендувало два кандидати. Вибори пройшли спокійно. Як повідомляють у Білозірській сільській виборчій комісії, явка склала 46,7 %, тобто на вибори прийшли 319 з 683 виборців.
– Така явка майже ідентична активності на останніх місцевих виборах, адже в середньому в Черкаському районі вона становила 46,5%, – говорить Сергій Пасічник. – За підсумками по протоколу ДВК, Олександр Максимов набрав 246 голосів, що становить 78,5%, Юрій Перевалов – 67 голосів. Недійсних бюлетенів – 6.
Він відмітив, що Олександр Максимов на момент висунення виконував обов’язки старости селища.
Сергій Пасічник нагадав, що до складу Білозірської сільської об’єднаної територіальної громади, яка була утворена 26 серпня 2015 року, входить три населених пункти – смт Ірдинь, село Білозір’я та селище Баси. 5 листопада 2015 року Білозірська сільська виборча комісія прийняла рішення про призначення перших виборів старости смт Ірдинь, тож незабаром в селищі створили одну дільничну виборчу комісію.
Вибори Ірдиня – це перше обрання старост, яке відбулося в Україні. 24 січня старост обиратимуть наступні 30 сіл, 28 лютого – ще 14, а потім і всі решта, які увійшли до вже створених 159 об’єднаних громад.
Довідково:
Відповідно до ст. 14-1 та ст.51 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” у селах, селищах, визначених за рішенням місцевої ради об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, за винятком її адміністративного центру, обирається староста на строк повноважень місцевої ради.
Староста є посадовою особою місцевого самоврядування.
Староста:
1) представляє інтереси жителів села, селища у виконавчих органах сільської, селищної, міської ради;
2) сприяє жителям села, селища у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;
3) бере участь у підготовці проекту бюджету територіальної громади в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного села, селища;
4) вносить пропозиції до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради з питань діяльності на території відповідного села, селища виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їх посадових осіб;
5) здійснює інші обов’язки, визначені Положенням про старосту.
Положення про старосту затверджується сільською, селищною, міською радою відповідної об’єднаної територіальної громади.
У Положенні визначаються права і обов’язки старости, порядок його звітності, інші питання, пов’язані з діяльністю старости.
Староста є членом виконавчого комітету ради об’єднаної територіальної громади за посадою.