Кабмін вимагає від Черкас 10-відсоткової “оптимізації” ПТУ і скорочення вчителів
- 9-02-2016, 14:29
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1094
“Процент оптимізації залишається незмінним. Стабільність безглуздості також” – написала на своїй сторінці у “Фейсбук” начальник Фіндепартаменту Черкаської міськради Наталія Джуган, навівши відповідь Міністерства фінансів на запит Асоціації міст України щодо бюджетного фінансування закладів медицини та освіти.
“Міністерство фінансів України на виконання доручення Уряду розглянуло Звернення Асоціації міст України ( від 14 грудня 2015 року) та надало офіційну відповідь. У листі йдеться, що на 2016 рік у загальному обсязі освітньої субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам враховані видатки в обсязі 44784,0 млн грн, медичної субвенції – 44316,6 млн грн. За даними Державної казначейської служби України станом на 21 січня 2016 року залишки коштів освітньої субвенції склали 2162,5 млн грн, а медичної субвенції – 2397,8 млн грн. Мінфін у листі також інформує, зокрема, щодо порядку фінансування закладів ПТО та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації”, – наводить цитату Наталія Джуган.
Зокрема у відповіді Кабміну йдеться про те, що “державним адміністраціям за участю відповідних органів місцевого самоврядування доручено “адміністраціями доручено вжити заходів щодо модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів з урахуванням необхідності їх укрупнення та здійснення підготовки та перепідготовки робітничих кадрів відповідно до потреб регіону та ринку праці, не допускаючи їх закриття чи перепрофілювання впродовж 2016-2018 років, а також скорочення чисельності працівників не більше 10 відсотків щороку”.
Від місцевої влади, на яку повністю перевішують тягар і відповідальність за професійно-технічну освіту, вимагають:
– розробити та затвердити плани заходів щодо забезпечення фінансування професійно-технічних навчальних закладів;
– разом з Міністерством освіти і науки України, іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади забезпечити подання до Мінекономрозвитку пропозицій щодо передачі з державної у комунальну власність відповідних професійно-технічних навчальних закладів;
– розробити регіональні плани розвитку професійно-технічної освіти на 2016-2018 роки з урахуванням необхідності модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів, їх укрупнення, здійснення підготовки та перепідготовки робітничих кадрів відповідно до потреб регіону і погодити їх з Міністерством освіти і науки України;
– у разі відсутності необхідної кількості коштів на фінансування професійно-технічних навчальних закладів у містах обласного значення опрацювати питання спрямування бюджетам таких міст коштів обласного бюджету у вигляді міжбюджетних трансфертів, зокрема не використаних станом на 1 січня 2016 року залишків субвенції на 2015 рік на підготовку робітничих кадрів”.
Також Кабмін вимагає від місцевої влади оптимізувати мережу освітніх закладів щонайменше на 10%. На більше, виходить, можна:
Відповідно до Прикінцевих положень Закону України від 24.12.2015 №911-УІІ1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» обласним, Київській міській державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування доручено забезпечити скорочення працівників загальноосвітніх навчальних закладів (крім педагогічних) щонайменше на 10 відсотків та продовжити роботу з оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів із скороченням їх кількості (орієнтовно на 5 відсотків за рахунок об’єднання малокомплектних шкіл, зміни їх типу та/або ступеня, реорганізації тощо), підвищення наповнюваності класів, груп”.
Якби ще Кабмін пообіцяв тих керівників адміністрацій, які “план” перевиконають, преміювати, то вже через місяць в Україні не залишилось би жодної школи чи ПТУ. І головне, все було б обґрунтовано законодавчо і підкріплене “проханнями самих батьків та вчителів”.
Тетяна Воронцова