Поблизу обласного кардіоцентру проходитиме санітарна вирубка лісу
- 16-02-2016, 09:01
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1093
У Дахнівському лісництві Черкаського лісгоспу в кварталі 37, виділі 7.1 в березні проводитиметься суцільна санітарна вирубка лісу. Це ділянка поблизу Черкаського обласного кардіологічного центру, загальною площею в три гектари.
Як повідомляє онлайн-газета Новини Черкас, головний лісничий Черкаського лісгоспу В’ячеслав Шако зазначив, що ці соснові насадження є перестійними і вік їх становить 148 років, в той час як вік стиглості для такого лісу в нашому регіоні становить 101 рік. А той невеликий процент на перший погляд життєздатних дерев на цій ділянці, вже давно насправді всередині ушкоджений хворобами.
– Враховуючи той факт, що ці насадження знаходяться поблизу обласного центру, вони були виключені з фонду головного користування, бо вважаються оздоровчо-рекреаційними лісами – пояснює лісничий Дахнівського лісництва Володимир Нелез. – Тут проводилися вибіркові санітарні рубки і поступово повнота життєздатних дерев знизилася. Зараз же тут ми бачимо практично один сухостій та вже хворі ослаблені сосни.
Тому залишати ці насадження немає сенсу, адже вони не відіграють функцій лісу, а лише призводять до захаращення та є розсадником шкідників і хвороб. Це встановила спеціальна комісія, яка призначила суцільну санітарну рубку, визначивши, що процент біологічно стійких дерев становить 10-15%.
Нагадаємо, що всі суцільні санітарні рубки здійснюються після обстеження ділянок комісією у складі фахівців Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства "Київлісозахист", спеціалістів управління та лісгоспу, відповідно до "Санітарних правил в лісах України". Комісія встановлює: якщо повнота життєздатних дерев нижча за критичну, тоді вибіркова санітарна рубка є недоцільною. В такому випадку призначається суцільна санітарна рубка.
Загалом головні причини всихання та масового ослаблення насаджень Черкаського бору – загальний вологодефіцит внаслідок атмосферних посух, пониження ґрунтових вод, в цілому глобальна зміна кліматичних умов. Крім того, до всихання сосон призводить заселення їх крон омелою австрійською – паразитом, який проростає в дерево і живиться його соком, що призводить до ослаблення або ж загибелі деревостану.
Практично мертвий ліс поблизу кардіодиспансеру мали змогу оглянути громадські активісти й особисто переконатися в потребі проведення кардинальних заходів. Так, голова Громадської ради при Черкаському ОУЛМГ Людмила Ткаченко зауважила, що, якби прикро це не було, ці лісові насадження втратили екологічну, культурну, та вже й економічну функцію. Тому, безперечно, тут необхідно висадити новий ліс, і громадськість контролюватиме цей процес.
– Така ж ситуація з насадженнями і в кварталі 92, виділах 19 та 30, поблизу Геронимівки, по дорозі на Оршанець, а також біля санаторію "Україна"– квартал 22, виділ13, – додає головний лісничий Черкаського лісгоспу В'ячеслав Шако. – Там також проведемо суцільну санітарну рубку. Всі заходи на вищевказаних ділянках будуть здійснені згідно оформлених лісорубних квитків та відповідно до діючого законодавства. Та вже через рік, після внесення гербіцидів та підготовки ґрунту, на цьогорічних зрубах будуть створені нові стійкі продуктивні насадження.