Як у Чигирині «навчилися» проводити тендери та «економити» бюджетні кошти (післямова)
- 24-03-2016, 08:54
- Черкаси та область / Головне / Економіка
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 863
Всупереч вимогам законодавства, Національний історико-культурний заповідник "Чигирин" днями таки провів відкриті торги на закупівлю послуг із охорони, за результатами яких перемогла приватна фірма ТОВ «Компанія ТСК» (м. Київ).
Хоча з першого погляду може скластися враження, що керівництво заповідника «Чигирин» організувало тендер із закупівлі послуг у сфері громадського порядку виключно із бажання зекономити кошти, наведемо деякі факти, пишуть Новини Черкас.
Кількість годин охорони, яка вказана на сайті державних закупівель, не відповідає кількості годин охорони, яка випливає із кількості постів охорони та порядку несення служби на них. Так, кількість годин охорони, які підлягають закупівлі, складає 113 792 години – хоча, виходячи із документації конкурсних торгів, вона складає лише 87108 годин. Тобто, керівництво заповідника свідомо збільшило суму предмету закупівлі (чи не тому, що із більшої суми – більший «відкат» від переможця тендеру?...)
Хоча керівництво заповідника, за законом, мусило просто довірити охорону державній службі охорони, вочевидь, його цікавили геть не бажання віддати ці кошти державі. Саме тому було проведено тендер – і, незважаючи на участь у ньому державної служби (що працює в області і сплачує тут податки), перевагу було віддано фірмі, яка незрозумілим чином має забезпечувати охорону заповідника, знаходячись від нього територіально за 200 км.
У випадку виникнення оперативних ситуацій - у переможця торгів немає груп швидкого реагування за місцем надання послуг (ні у Чигиринському районі, ні у Черкаській області). Тому у надзвичайній ситуації група може прибути на місце за 3-4 години (зважаючи на наші дороги – за 6) - і у найкращому випадку, приватній охороні доведеться викликати поліцію.
Всі ці факти приводять до висновку, що так званий «тендер» став звичайнісінькою ширмою, за якою було приховано банальну корупційну схему. І ми сподіваємось, що правоохоронні органи (до яких ми уже звернулись із заявою), дадуть адекватну оцінку розіграному у Чигирині спектаклю.
Детальніше про початок історії із проведенням тендеру у заповіднику «Чигирин» можна дізнатися на сторінці ГО «Автомайдан-Черкаси»: https://www.facebook.com/avtomaidan.ck/