«У школах Черкащини дітей привчатимуть до користування піратськими програмами»
- 11-04-2016, 21:26
- Черкаси та область / Головне
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 707
Це стане можливим завдяки одному із рішень останньої сесії Черкаської обласної ради.
- Йдеться про рішення Черкаської обласної ради від 25.03.2016 року № 4-8/VII «Про внесення змін до рішення обласної ради від 14.12.2011 № 10-2/VI», - пояснює керівник Аналітичного центру Інституту досліджень інвестиційної привабливості та економічного розвитку Дмитро Виноградов. - Цим рішенням було внесено зміни до попереднього рішення обласної ради від 14.12.2011 № 10-2/VI «Про обласну програму впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» на період до 2018 року» зі змінами, внесеними рішенням обласної ради від 05.03.2015 № 38-7/VI та від 16.10.2015 № 43-23/VI та продовжено термін дії програми до 2021 року.
Мета цих змін - придбання комп'ютерної техніки для загальноосвітніх навчальних закладів у період 2015 – 2018 років у кількості 925 одиниць, на суму 11,1 мільйонів гривень. Проте, якщо у першій редакції програми «Сто відсотків» були передбачені видатки на оснащення комп'ютерної техніки «ліцензійним системним та педагогічним програмним забезпеченням», то саме на ньому чиновники вирішили «зекономити». Завдяки такому «лайфхаку», дітлахів у школах Черкащини змалечку привчатимуть до користування піратським програмним забезпеченням.
У світлі цього, зовсім не дивно, що сьогодні авторитетна у США громадська організація - Міжнародний альянс інтелектуальної власності (ІІРА) - порекомендувала повернути Україні статус Priority Foreign Country, що стане офіційним визначенням України як «пірата № 1» (якраз напередодні щорічного звіту Торгівельного представництва США про дотримання прав інтелектуальної власності у світі).
Визнання країни «офіційним піратом» означатиме позбавлення її можливості брати участь у програмі GSP - генеральній системі преференцій США. Простіше кажучи, це значно ускладнить Україні доступ на американський ринок: неучасть у GSP матиме для України ефект економічних санкцій. Бо саме ця програма дає право українським товарам, які є в списку, заходити на американський ринок з митом у нуль відсотків. Крім того, з отриманням статусу «пірата №1» ми стаємо країною, куди заборонено інвестувати, заборонено ввіз новітньої техніки, заборонено трансфер найновіших технологій…
Не дивно, що депутатський корпус Черкаської обласної ради проголосував за зміни до програми. Адже всі ми знаємо, що шановні депутати не завжди читають проекти рішень, які їм потрібно буде приймати на черговій сесії обласної ради. Парадокс, що саме такі зміни до програми підготувало Управління освіти і науки Черкаської ОДА. Найголовніша структура області, відповідальна за навчання наших дітей «доброму, мудрому, світлому» сьогодні стане першопричиною виховання у них неповаги до чужої власності та нехтування авторськими правами на інтелектуальну власність.
***
Міжнародний альянс інтелектуальної власності – це коаліція приватного сектору США, яка з 1984 року працює над поліпшенням міжнародного захисту матеріалів, захищених авторським правом. Альянс наголошує, що через піратство в Україні збитки несуть не лише американські та європейські правовласники, а й український бізнес, а значить і бюджет держави.
Україна була «піратом №1» дуже довгий час. З приходом нової влади, американський уряд вирішив дати можливість Україні розпочати повномасштабний процес реформування економіки. На даний момент Україна перебуває у списку Priority Watch List, тобто «країна пріоритетного спостереження».
Сьогодні влада України наголошує на початку реформ у сфері інтелектуальної власності: відповідні законопроекти (щодо створення кіберполіції та боротьби з інтернет-піратством) уже перебувають на розгляді у Верховній Раді.