Старикам не лише повага, а й досуг
- 1-12-2014, 18:16
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1274
На Чорнобаївщині люди похилого віку вивчають краєзнавство, спілкуються з письменниками та влаштовують літературно-музичні бенефіси.
Із метою широкого обміну досвідом роботи, 20 листопада, у читальній залі Чорнобаївської районної бібліотеки за участі заступника голови райдержадміністрації Тамари Черкас та голови районної ветеранської організації Раїси Омелечко пройшов районний семінар бібліотекарів та голів первинних ветеранських організацій на тему: «Організація малих форм роботи з людьми похилого віку».
На семінарі були представлені інноваційні форми та методи роботи з людьми похилого віку. Бібліотекарі поділились досвідом роботи своїх ветеранських клубів, зокрема, проведення цікавих творчих літературно-музичних вечорів, вшанування династій, родин, народних свят та ювілеїв.
Найактивніші голови ветеранських організацій з сіл Воронинці, Комінтерн, Лящівка, Лихоліти розповіли, наскільки важливою у роботі ветеранських організацій є співпраця з місцевою владою, поділилися досягненнями, назвали проблеми.
Так, на увагу заслуговує ветеранський клуб села Малі Канівці «Журавка», особливостю якого є зустрічі з поетами, письменниками, краєзнавцями Чорнобаївщини – Лідією Прядкою-Томенко, Інною Олексієнко, Ніною Гусак, та пошанування видатних земляків-уроженців Чорнобаївського району: Миколи Панасовича Драй-Хмари, Михайла Старицького.
Особливістю ветеранського клубу села Воронинці є краєзнавство, відкриття нових сторінок історії села та зустрічі з цікавими людьми, одна з них – це зустріч з заслуженим працівником культури, лауреатом премій Василя Симоненка, Михайла Старицького та Михайла Максимовича – Юрієм Тупицьким.
Голова ветеранського клубу села Комінтерн розповіла про пошанування людей різної долі та різних професій та найбільш пам’ятним було засідання з вшанування вдів.
На семінарі розкрили нові методи та форми роботи з ветеранами. Учасники ділились розповідями про тематичні вечори, літературно-музичні бенефіси, вечори відпочинку, кулінарні посиденьки, народознавчі вітальні, зустрічі з ветеранами, конкурси патріотичних віршів і пісень, колективні перегляди та обговорення кінофільмів, читацькі конференції, фестивалі мистецтв – огляд талантів учасників клубів. Цікавою формою на такому заході є майстер-класи – передача майстерності, свого вміння іншим.
Актуальними є проведення засідань під назвою «У ногу з часом» – допомога ветеранам опанувати сучасні комп’ютерні технології. Завершальним заходом циклу може бути музично-тематична композиція. Лектори семінару рекомендували, щоб учасники засідань були не лише глядачами, а й організаторами.
Наприклад, учасники клубу «Зустріч» при районній бібліотеці організували свій театральний гурток – розігрують різноманітні побутові та гумористичні історії.
Ділилися учасники досвідом організації краєзнавчих вікторин, гумористичних лотерей, аукціонів, показували можливі слайд-перегляди, відео-інтерв’ю.
Наприкінці семінару заступник голови райдержадміністрації Тамара Черкас наголосила на важливості роботи з людьми похилого віку: «Однією з найбільших гострих проблем літніх людей є дефіцит спілкування, тому одним з інструментів вирішення цієї проблеми є активізація розширення форм роботи з людьми похилого віку на базі діючих будинків культури, бібліотек та музеїв, які оснащені сучасним устаткуванням, зв’язком та інтернетом. Таким чином,