Віртуальний мільйон дружини мера, син судді та сліпі прокурори
- 24-07-2016, 20:16
- Черкаси та область / Головне / Кримінал
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1883
Понад мільйонна компенсація для дружини міського голови Черкас, вихід сухим з води сина судді Черкаського Апеляційного суду, сліпі прокурори та обвинувальний вирок для квартирного махінатора.
Саме цим завершилася епопея з судовою тяганиною навколо вже нашумілої історії з придбанням родиною мера Черкас квартири у елітному будинку по бульвару Шевченка 150, пише Кропива.
Нагадаємо, що у січні 2014 року родина міського голови Анатолія Бондаренка придбала елітну квартиру, як виявилося у квартирного шахрая. Квартиру було продано по підробленій довіреності, реальні власники не надавали доручення на продаж і згодом за рішенням суду повернули собі право власності. Як було встановлено почеркознавчою експертизою, підписи власників квартири були підроблені.
Наприкінці ж червня Соснівський районний суд міста Черкаси виніс обвинувальний вирок головному і єдиному обвинуваченому у шахрайстві громадянину Суденку М.А. по Справа № 712/13360/15-к.
Визнати винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358, ст. 356, ч. 4 ст. 190 КК України та призначити покарання у вигляді 8 (восьми) років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.
Відзначимо, що ч. 4 ст. 190 КК України передбачає покарання від 5 до 12 років.
На апеляцію захист громадянина Суденка М.А. має тридцять днів, наразі інформації про подання апеляційної скарги на рішення Соснівського районного суду немає, однак і інформація про вступ вироку в законну силу також відсутня на сайті Судової влади України.
Син судді вийшов сухим із води
Відчуження чужої квартири не проста річ і такі шахрайські схеми апріорі не може реалізувати одна людина. Особливу роль в реалізації таких схем займають саме нотаріуси.
Довіреність на продаж квартири яку в ході судових розглядів за даними почеркознавчих експертиз визнали підробленою (оскільки підписи які на ній стоять не належать справжнім власникам квартири – ред.) посвідчував нотаріус Черкаської районної державної нотаріальної контори Дмитренко Дмитро Миколайович.
На фото Дмитренко Дмитро Миколайович.
По судовій кримінальній справі Суденка М.А. він проходив лише як свідок та засвідчив, що посвідчував довіреність на законних підставах і заявив, що документи видавав і посвідчував у присутності власників квартири та нині засудженого громадянина.
Натомість потерпілі власники квартири як і у цивільній справі яку вони виграли і повернули квартиру у власність так і по кримінальній справі стосовно шахрая в ході судових засідань заявили, що не надавали довіреності, квартиру не збиралися продавати і особисто не знайомі з обвинуваченим.
Відзначаємо, що нотаріус Дмитренко Дмитро Миколайович є близьким родичем (сином) судді Черкаського апеляційного суду Дмитренка Миколи Івановича який є суддею судової палати у кримінальних справах.
Сліпі прокурори
Державне обвинувачення в суді представляли прокурори Черкаської місцевої прокуратури Олизько В.В. та Тітко А.А. З наявних матеріалів двох судових справ – цивільної та кримінальної випливає об’єктивний та доведений факт – довіреність справжні власники квартири не посвідчували про що свідчать результати почеркознавчої експертизи. В той же час нотаріус в судовому засіданні заявив, що посвідчував довіреність на законних підставах.
Однак така суперечність об’єктивних фактів та суб’єктивної інформації нотаріуса залишила останнього лише у статусі свідка.
Ми звернулися з офіційним запитом до Черкаської місцевої прокуратури, щоб нам пояснили причини такої лояльної до нотаріуса, поведінки представників прокуратури. Однак у відповідь отримали лише повідомлення, що дана інформація не підлягає для публічного оприлюднення.
Не виключено, що така лояльність прокурорів викликана особливим високим родинним статусом свідка-нотаріуса.
Як результат у вироку громадянину Суденку М.А. в резулятивній частині знаходимо безглузде твердження, що встановлено, що даний громадянин десь викрав всі необхідні для продажу квартири документи.
Віртульний мільйон дружини мера
І якщо для родини Пипків, справжніх власників квартири, все закінчилося хепі-ендом, то цього нажаль не можна сказати про родину міського голови Черкас.
На фото Валерія та Анатолій Бондаренки.
Дружина міського голови Валерія Бондаренко яка була визнана також потерпілою стороною за рішенням суду має отримати 1 млн. 267 тис. грн. (58 тис. дол.) компенсації за сплачені кошти за купівлю чужої квартири та 20 тис. грн. за компенсацію моральної шкоди.
Як посвідчив в суді міський голова Анатолій Бондаренко, після повернення квартири справжнім власникам гроші витрачені на квартиру громадянин Суденко М.А. не повернув.
Однак визначену судом суму компенсації Валерія Бондаренко навряд чи отримає, її згідно суду має сплатити громадянин Суденко М.А. А згідно єдиного державного реєстру нерухомого майна жодної власності він не має. Очевидно перебуваючи у в’язниці такої власності у нього не зявиться. Одним словом платити йому нічим.
Разом з цим виплив ще один неприємний вже іміджевий момент для родини міського голови. Так згідно матеріалів справи по договору квартиру купували за 257 тис. грн. а реально заплатили за неї 58 тис. доларів (на час оборудки долар коштував 8 грн.), а згідно висновку будівельно-технічної експертизи на час продажу ринкова ціна складала 593 тис. грн. Таким чином мерська родина взяла участь в оборудці по заниженню реальної вартості житла для сплати меншої кількості податків. Проте це загальна практика для таких операцій.
Висновок
Цілком очевидно, що всі учасники злочинної схеми по відчуженню чужої квартири не були встановлені та не понесли покарання. Сподівання на повернення коштів у родини міського голови теж примарні. Головний фігурант і фактичний виконавець схеми отримає строк, однак він може бути меншим в разі успішного проходження апеляційної інстанції. Строк може скоротитися до мінімального у 5 років позбавлення волі. А син судді апеляційного суду продовжить працювати нотаріусом тож черкащанам варто бути обережними.