Футболіст, якого колись прозвали «балериною», очолив «Черкаський Дніпро»
- 27-11-2016, 14:45
- Черкаси та область / Футбол
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 987
Вчора у прес-холі Центрального стадіону відбулася презентація нового головного тренера команди.
До цього Вадим Анатолійович два роки працював із київським "Динамо-2" і виступав у першій лізі доки команду не розформували. Нині Євтушенко є експертом на телеканалах "Футбол 1"/"Футбол 2" у програмі "Головна команда", пише Черкаський спорт.
– У поточному чемпіонаті надолужити втрачені позиції стане дуже сильним результатом для команди. Черкасці будуть носити вас на руках, Вадиме Анатолійовичу. Ми проаналізували помилки і зрозуміли, що на початку сезону ми зробили ставку не на той компонент. Занадто багато уваги приділили трансферній політиці, – зауважив президент "Черкаського Дніпра" Володимир Лашкул.
Лашкул попросив Євтушенка забути про гру поперек поля і зробити її атакувальною. Аби вболівальники йшли на стадіон і знали що вони побачать там видовищний футбол.
– Мої амбіції співпадають із амбіціями президента, тому я обрав цю команду. Коли я працював у "Динамо-2" ми з "Черкаським Дніпром" були друзями-суперниками. Багатьох футболістів я знаю. Залишається познайомитися з ними в тренувальному процесі аби зрозуміти чому хлопці знизили спортивні результати. Причини недоліків частково назвав Володимир Лашкул, але більш глибинно це можна зрозуміти під час робочого процесу. Потенціал, на відміну від результатів, у "Черкаського Дніпра" не знизився, – сказав Вадим Євтушенко.
Із 28 листопада "Черкаський Дніпро" йде у відпустку, збереться команда 9 січня, коли розпочнеться втягувальний збір.
Довідка:
Коли Вадим Євтушенко був футболістом «Динамо», вболівальники прозвали його «балериною» за дуже специфічний стиль бігу підчас володіння м’ячем.
Вадим Анатолійович Євтушенко (нар. 1 січня 1958, П'ятихатки Дніпропетровської області) — український футболіст (півзахисник), тренер. Заслужений майстер спорту СРСР (1986). Вихованець кіровоградського футболу. Перший тренер — О. О. Нужний.
Відзначившись у сезоні 1979 року, в команді другої ліги «Зірці» (Кіровоград), де він став одним із найкращих бомбардирів (забив 11 голів), він попав в поле зору селекціонерів гранда чемпіонату СРСР «Динамо» (Київ). Перейшовши до киян, Євтушенко став одним з головних акторів знаменитого ансамблю Валерія Лобановського початку та середини 80-х минулого сторіччя. Невеликий спад був у кінці його кар'єри в СРСР, коли він захищав кольори «Дніпра».
В кінці 80-х Вадим Євтушенко переїхав до Швеції, у славнозвісний стокгольмський АІК. У цьому клубі він став справжньою зіркою й пережив другу молодість. Він єдиний з футболістів колишнього СРСР, що підняв планку до небес в цій скандинавській країні. Його персоною зацікавився навіть шведський Король, який надав (видав відповідний Указ) Вадимові пільгу щодо можливості грати без квоти легіонера, тобто на рівні місцевих гравців. Цей випадок багатобічно ілюструє кар'єру видатного футболіста у Швеції загалом.
Досягнення
Володар Кубка Кубків УЄФА: 1986 року.
П'ятиразовий чемпіон СРСР: 1980, 1981, 1985, 1986, 1988
Триразовий володар Кубка СРСР: 1982, 1985, 1987 років.
Чемпіон Швеції: 1992 року
Володар Кубку Швеції: 1992 року
Учасник чемпіонату світу 1986 року
Член Клубу бомбардирів Олега Блохіна — 119 голів