У Єрках – футбольний конфлікт
- 4-02-2017, 17:00
- Черкаси та область / Головне / Футбол
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1513
Конфлікт переріс у з’ясування стосунків. Сторони обвинувачували одна одну: влада активістів, що вони піаряться й розхитують ситуацію, щоб розвалити громаду, а активісти владу в нераціональному розподілі бюджетних коштів
Уже кілька днів у Єрках визрівав конфлікт між представниками влади, директором школи та молоддю, інформують Вісті Черкащини, повідомляють Новини Черкас.
Молоді єрківчани виступили із ініціативою організувати у шкільному спортзалі дитячу та дорослу секції з міні-футболу, однак директор школи Валерія Онатій, голова Єрківської громади Леонід Польовий та вчителі фізкультури виступили проти цієї ідеї. Свою позицію вони пояснюють тим, що спортзал зараз - у неналежному стані: сиплеться штукатурка, мокріють стіни, а заняття з футболу тільки пришвидшать руйнування приміщення.
Роман Цьоменко розповідає: "Я працюю у катеринопільській дитячо-юнацькій спортивній школі, маю восьмеро дітей із Єрок. Чому я не можу займатися з ними у спортзалі єрківської школи, а мушу возити їх у Катеринопіль? Крім того, дорослі теж могли б зібратися на вихідних і пограти у футбол. У мене багато знайомих спортсменів, усі тренуються у шкільних спортзалах – у Таращі, Ватутіному, Білій Церкві, Вікниному, Новоселиці, скрізь, тільки нам не дають. Бояться, що ми зруйнуємо спортзал.
Кажуть: "Грайте у волейбол, баскетбол, теніс, тільки не футбол. А як хочете грати у футбол, то візьміть котла дров’яного, поставте на спортмайданчику і там грайте".
Леонід Польовий зробив активістам екскурсію у спортзал, показав змокрілі, полущені стіни.
"Я не проти того, щоб ви тут займалися, але тільки не футболом, ─ каже Леонід Олексійович. ─ Прийде весна, знайдемо кошти на ремонт, тоді будемо про щось говорити. Зараз коштів на ремонт цього приміщення немає, та й у бюджеті не заплановано. Ми хотіли в цьому році відремонтувати дах та поставити нові вікна у школі, щоб не гуляв вітер і вода на голову не капала. Це, на мій погляд, більш важливо. Але якщо ви дуже хочете спортзал, то доведеться пожертвувати частиною вікон заради ремонту спортзалу. Бюджет не резиновий: або одне, або друге".
Валерія Онатій підтримує голову громади:
"Я страшенно обурена поведінкою молоді в соціальних мережах. Більшість із вас наші учні, а ви там таке пишете, що соромно читати. Пояснюю: за все в школі відповідаю я. А хто буде відповідати за дітей, що тут з вами будуть займатися? Хто відповідатиме за приміщення? За доставку дітей додому? Це так не робиться!"
Конфлікт переріс у з’ясування стосунків. Сторони обвинувачували одна одну: влада активістів, що вони піаряться й розхитують ситуацію, щоб розвалити громаду, а активісти владу в нераціональному розподілі бюджетних коштів. Врешті втрутився керівник Катеринопільського елеватора, депутат обласної ради, представник ВО "Черкащани" Артур Футима.
Вислухавши обидві сторони, він запропонував молоді організувати спортивний клуб або центр, оскільки офіційно в Єрках поки не створено можливості, куди перераховувати тій же владі або спонсорам гроші на розвиток спорту. З іншого боку, Артур Феліксович погодився, що спортзал потребує ремонту, але як вихід із конфліктної ситуації порадив представникам влади придбати захисну сітку і з дозволу директора школи, натягнути її вздовж стін.
Ця сітка відбиватиме м’яч, і він не влучатиме в стіни. Окрім того, Артур Футима нагадав активістам, що коли дорослі можуть збиратися і грати у футбол винятково за домовленостями, то при роботі з дітьми потрібно отримати низку дозволів: від батьків, поліклініки і т. д. Активісти відповіли, що вони це розуміють, і погоджуються.
Польовий та адміністрація школи теж підтримали цю ініціативу. Усі сторони зійшлись на думці, що варто обміркувати наявні суперечності та проблеми, розробити план дій і зустрітися через тиждень для наступного обговорення. Леонід Польовий пообіцяв віднайти кошти на придбання захисної сітки, а Роман Цьоменко – визначитись із керівником спортивного клубу.
Тетяна Івашкевич