У Катеринополі відкрили оновлений краєзнавчий музей
- 7-02-2017, 17:30
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1496
2 лютого у Катеринополі відбулось урочисте відкриття оновленого Катеринопільського районного краєзнавчого музею.
За час існування музей змінив кілька приміщень. Наразі його розмістили у Будинку культури. Після переїзду розпочалась робота із благоустрою, однак коштів на ремонт катастрофічно не вистачало. Значна допомога у фінансуванні ремонтних робіт надійшла від ВО "Черкащани", від директора ТОВ "НВФ "Урожай" Олега Васецького, інформують Вісті Черкащини, повідомляють Новини Черкас.
"Спершу ми порахували, що нам потрібно 23 тисячі. Однак у процесі з’ясувалося, що цих коштів не вистачить. Тож довелося просити не 23, а 35. Олег Володимирович погодився : "Хай буде!" Ось так з його допомогою ми завершили ремонт,"─ розповіла директор закладу Галина Снігур.
Право перерізати червоні стрічки при відкритті доручили обласним депутатам від "Черкащан", Олександру Коваленку, Артуру Футимі (Олег Васецький, на жаль, не зміг приїхати) та очільниці району Ользі Ніколенко.
Музей і справді засяяв новими барвами. У його розписі, оздобленні взяли участь катеринопільські майстри – Галина Снігур та Василь Кіяніченко, що написав кілька вітражів. Окрасою музею стали картини відомого українського художника із Запоріжжя Сергія Латанського, родом із Луківки Катеринопільського району.
"Багато його картин у нас були, ─ каже директор музею.─ А дві останні – це полотна, на яких зображено Катеринопільську і Сухокалигірську церкви, ─ Сергій Васильович передав буквально за місяць до смерті. Дуже наполягав, щоб приїхали забрали, ніби відчував, що треба завершити усі свої земні справи".
Сама Галина Павлівна передала в музей свою колекцію етноляльок та кілька картин підлакового розпису.
Не обійшлося на святі також без подарунків. ВО "Черкащани" подарували районному Будинку культури принтер та ноутбук, а музею – духовку для випікання на уроках краєзнавства виробів із тіста ─ пасок, жайворонків, голубів, короваїв тощо.
Від Будинку культури, районної бібліотеки, відділу культури та музичної школи музей отримав у подарунок величезну вазу ручної роботи, виготовлену на замовлення у Києві.
Активну участь у підготовці святкової програми взяли учні та вчителі Катеринопільської ЗОШ № 2 – читали посвяти до кожної історичної епохи, розмальовували пасхальні яйця та займались народними промислами. Ансамбль сопілкарів катеринопільської музичної школи "Дивограй" чарував присутніх ніжними мелодіями.
Заступник голови КРДА Ольга Шарига подякувала Галині Снігур за її невтомну працю в оздобленні та ремонті музею, за уроки з патріотичного виховання дітей і вручила символічний ключ на згадку про цей святковий захід. "Ви душа цього закладу, тож цей ключ по праву належить вам," ─ сказала Ольга Олександрівна.
На завершення програми усіх пригостили смачним короваєм.