«Укргідроенерго» має намір використовувати європейський досвід в будівництві дружніх екології ГАЕС і ГЕС в Україні
- 31-03-2017, 13:30
- Черкаси та область / Головне / Економіка
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 969
Сучасні проектні рішення дозволяють зводити безпечні гідроелектростанції і навіть перетворити їх в туристичні об'єкти, як це роблять в Австрії.
Українські енергетики вивчають європейський досвід побудови гідроакумулюючих та гідроелектростанцій. Делегація компанії "Укргідроенерго" відвідала інноваційну ГАЕС в долині Монтафон в Австрії, а також заводи з виготовлення обладнання для ГЕС і ГАЕС.
Про це інформують на 112 каналі, повідомляють Новини Черкас.
Отриманий досвід в області реконструкції і модернізації та проектні рішення українські фахівці планують використовувати в будівництві дружніх екології ГАЕС і ГЕС в Україні.
Верхня водойма австрійської ГАЕС знаходиться поблизу будинків з правого боку, з лівого боку - гірськолижний курорт. Верхня водойма доступна для відвідування, вона вписується в ландшафт.
«У місцевих жителів абсолютно немає ніяких заперечень чи побоювань щодо прориву дамби або затоплення. Сьогодні проектні, технічні рішення дозволяють робити безпечними такі об'єкти », - пояснює інженер компанії-оператора австрійської ГАЕС.
Сучасні проектні рішення і в Україні дозволяють зводити безпечні гідроелектростанції і навіть перетворити їх в туристичні об'єкти, як це роблять в Австрії. Так завдяки гідроенергетиці поповняться і місцеві бюджети в Україні, куди будуть надходити кошти від туристичного бізнесу.
Поряд з гідроакумулюючими і гідроелектростанціями в Україні планують створювати рекреаційні зони - для відпочинку. Українська делегація поспілкувалася з місцевими екологами та громадськими організаціями. За їх словами, вони знайшли компроміс в будівництві гідроакумулюючих станцій, потрібних для процвітання регіону.
"Ми також поспілкувалися тут і з місцевими громадськими організаціями, і з екологами, як вони прийшли до компромісу щодо будівництва таких потрібних гідроакумулюючих станцій для цього регіону. І ми побачили новий підхід, нові технічні рішення, які обов'язково будуть впроваджені при будівництві Канівської гідроакумулюючої станції", - заявив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота.
Українським енергетикам є чому повчитися у європейських колег щодо безпеки і турботи про навколишнє середовище. Делегація також відвідала сучасну ГЕС на кордоні Франції та Німеччини і заводи з виробництва обладнання для споруд гідроенергетики.
В "Укргідроенерго" кажуть, що для будівництва гідроакумулюючої станції в Черкаській області будуть залучені фінанси міжнародних організацій. А її проект вже включений в ряд галузевих державних програм.
Канівська гідроакумулююча станція здатна стати потужним регулятором, акумулятором і мобільним резервом для всієї енергосистеми країни - заявляють в "Укргідроенерго". Крім того, в проекті закладені значні суми на програми компенсації для навколишнього середовища.