Майже 9 тисяч родин переселенців проживають на Черкащині
- 14-05-2017, 09:23
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 813
Нині в області перебуває більше 14 тисяч внутрішньо переміщених осіб – майже 9 тисяч родини. Про це інформує Черкаський обласний контактний центр. Між тим, на території області нині проживає 1 663 дитини з родин ВПО. Упродовж 2015-2017 рр. оздоровлено 1 434 дитини. А за весь час на Черкащині народилося 214 дітей внутрішньо-переміщених осіб.
Про це повідомляють Новини Черкас із посиланням на інформацію ОДА.
За сприяння Черкаського обласного центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді всебічну психологічну підтримку отримали 347 сімей, допомогу в оформленні та відновленні документів – 180 сімей, гуманітарну допомогу – 212.
До обласного центру зайнятості в пошуках роботи звернулися 2016 осіб. Усі вони отримали довідки про взяття на облік та офіційно визнані ВПО. Із них 1208 осіб отримали право на допомогу з безробіття, 723 особи працевлаштовані.
Згідно з відповідною Постановою КМУ щодо підтримки переселенців для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг, необхідну допомогу призначено 8 610 сім’ям. Представництвом Міжнародної організації з питань міграції в Україні 597 особам надано допомогу в розмірі 1000 грн, 596 особам – по 1 650 грн. Протягом 2015-2017 рр. органами виконавчої влади внутрішньо переміщеним особам, які перебувають на території області, з місцевих бюджетів було видано 568 945 тис. грн одноразової матеріальної допомоги.
За словами керівниці обласного контактного центру, радниці Міністерства соціальної політики з питань ВПО в Черкаській області Лариси Ходаковської, на цей час у регіоні функціонує одне місце компактного розміщення у місті Канів, де тимчасово проживають 16 осіб із числа ВПО. У резерві тимчасового житла для переміщених осіб наразі налічується 10 об’єктів, розрахованих на 37 осіб, зокрема на Драбівщині, Лисянщині, Христинівщині, у Смілі та кількох ін.
– Черкаський обласний контактний центр для розміщення ВПО, які прибувають на тимчасове місце проживання, використовує в якості транзитного пункту оздоровчий табір «Придніпровський», де загалом можна розмістити 20-25 осіб терміном на тиждень і більше в період із квітня по жовтень, – зазначає Лариса Володимирівна.
Окрім цього, налагоджена співпраця з благодійними фондами та громадськими організаціями: «Центр гостинності для переселенців», «Самооборона Майдану Черкаської області», «Громадський блокпост», «Демократична дія», «Сила права», «Вінницька правозахисна група» та інші.
Внутрішньо переміщеними особами створено ряд громадських організацій, серед яких: «Другий дім – Черкащина», «Спільнота біженців з Донецька та Сходу України», ГО «Допомога» при відділенні Міжнародного благодійного фонду «Христос для всіх міст», які беруть активну участь у вирішенні проблем переселенців. Завдяки міжнародним донорам (Міжнародна організація з міграції) надаються гранти на відкриття власного бізнесу.