Археологи ЧНУ ознайомилися з сучасним геофізичним обладнанням та готуються побувати в Месопотамії (фото)
- 26-06-2017, 08:24
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 906
Майбутні археологи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького готуються до археологічної експедиції в Холодний Яр.
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у прес-службі учбового закладу.
Перед початком нового польового сезону 2017 року завідувач кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Анатолій Морозов ознайомив студентів із новим геофізичним обладнанням, яким за сприяння ректора університету Олександра Черевка поповнився університетський центр археологічних досліджень.
За словами Анатолія Георгійовича, обладнання здатне фіксувати металеві артефакти на глибині до 2-х метрів.
Цю техніку студенти використають у цьогорічній практиці в Холодному Яру. Про їхні знахідки кафедра археології інформуватиме на сайтах університету та інституту історії і філософії.
Також стало відомо, що
Археологи ЧНУ оглянуть археологічний об’єкт світового значення
Археологи з Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького побувають на археологічному об’єкті світового значення в Месопотамії.
Із програмою візиту до «Гебеклі-Тепе» - «пуповинного пагорба» — студентів та науковців Черкаського національного ознайомив завідувач кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Анатолій Морозов.
За його словами, об’єкт розташований на крайньому південному сході Туреччини. Географічно це територія Месопотамії, тобто, Міжріччя Тигру та Євфрату на самому стику кордонів Туреччини, Сирії та Іраку.
Сьогодні Гебеклі-Тепе — нова світова сенсація. Адже тут ще 12-10 тисяч років до нової ери громади мисливців і збирачів збудували унікальні храмові комплекси, які, крім іншого, прикрасили досконалими скульптурами і горельєфами.
Світова археологічна спільнота поставила відкриття храмового комплексу Гебеклі-Тепе в один ряд із відкриттям Трої чи таємницями великих пірамід.
Адже така висока організація суспільства в часи, коли люди не знали ні землеробства, ні скотарства, ще недавно повністю заперечувалася історичною наукою.
Візит університетських археологів до Гебеклі-Тепе планується на жовтень-2017 року.