В Умані відбувся Всеукраїнський семінар «Професійна реабілітація осіб з інвалідністю, набутою внаслідок психічних розладів»
- 10-07-2017, 16:09
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1548
Всеукраїнський семінар «Професійна реабілітація осіб з інвалідністю, набутою внаслідок психічних розладів, а також ознайомлення з роботою сучасних реабілітаційних центрів, обмін досвідом» провели в адміністративному будинку Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України в м. Умань.
Про це повідомляє кореспондент онлайн-газети Новини Черкас.
Протягом кількох днів керівники та фахівці з різних областей України, волонтери, що працюють з особами, які мають психічні розлади, учасниками антитерористичної операції мали змогу ознайомитися з уманським досвідом реабілітації та соціальної адаптації людей з особливими потребами.
Захід організували Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Гармонія» за підтримки Міністерства соціальної політики України, Фонду соціального захисту інвалідів. В ньому також взяла участь Оксана Лук’янова – перший заступник начальника Уманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області.
Відкрив семінар Президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Гармонія», кандидат економічних наук Юрій Антропов. Він зазначив, що мережа установ Уманського управління праці є цілісним комплексом допомоги та підтримки мешканців місцевої громади та громад прилеглих районів. Діяльність саме таких установ є прикладом для організації роботи управлінь і служб сфери соціального захисту будь-якого рівня.
Під час пленарного засідання учасники семінару мали змогу обговорити найактуальніші проблеми галузі, перспективні напрямки розвитку та ознайомитися з презентаціями досвіду найцікавіших форм роботи колег з різних регіонів України. Більшість доповідачів у своїх виступах зазначали, що такі зустрічі в робочому порядку є надзвичайно корисними для кожного учасника і системи соціального захисту населення країни в цілому. Це – нові ідеї, нові форми та методи роботи, які навіть без залучення великих додаткових коштів, за рахунок внутрішніх ресурсів, здатні значно покращити якість життя українців, людей з особливими потребами.
Результати своєї роботи учасники семінару та пленарного засідання сформували в конкретні пропозиції для Міністерства соціальної політики України по вдосконаленню розвитку системи реабілітації в Україні, наданню реабілітаційних послуг інвалідам, учасникам АТО, оптимізації співпраці громадських організацій інвалідів з органами місцевого самоврядування.