У Кременчуцькому водосховищі зросла концентрація марганцю
- 25-07-2017, 21:09
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 972
Результати спостережень за якістю поверхневої води Кременчуцького водосховища, які виконувались лабораторією гідрометеослужби, показали високі показники по марганцю.
Гідрометеослужба оцінює якість води в порівнянні виміряних значень з рибогосподарськими нормативами — гранично допустимими концентраціями (ГДК). Рівень забруднення води певною хімічною сполукою вважається високим, якщо її концентрація перевищує ГДК в 10 разів.
Як повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань, у фоновому створі, що знаходиться вище міста Черкаси на 2 км, вміст у воді марганцю досягав рівня 43 ГДК.
За останні 10 років лише в 2010 році концентрації марганцю перевищували ці значення. Середня за 2 квартал 2017 року концентрація без суттєвих змін у порівнянні з даними за перший квартал.
Якщо ж порівнювати результати спостережень у 2017 році з результатами 2016 року, то середня концентрація марганцю збільшилась у 9 разів.
Вміст марганцю у створі 6 км нижче міста перевищував ГДК у 16 разів і одночасно був меншим за фонові значення у 2,6 рази.
Результати спостережень другого кварталу 2017 року показують також, що вода, окрім марганцю, забруднена вище допустимих норм міддю до 18 ГДК, цинком та хромом шестивалентним до 5 ГДК, фенолами до 6 ГДК.
Причиною такого забруднення поверхневої води річки Дніпро на території Черкаської області могли бути промислові та комунальні скиди в річку.
Як відомо, високі концентрації марганцю шкідливі не тільки для риби, але і для людини.
Важливо знати, що в результаті постійного вживання питної води, в якій перевищений вміст даного хімічного елемента, може призвести до хронічного отруєння цим небезпечним для здоров’я металом.