Кам’янчани не хочуть «шматувати» район на кілька ОТГ – рішення зборів

Відбулися збори громади Кам’янщини з питань об’єднання територіальних громад району.

Відбулися збори громади Кам’янщини з питань об’єднання територіальних громад району.

Минулого четверга, 27 липня, відбулася чергова сесія Кам’янської міської ради. Крім основних питань, за рішенням депутатів, до порядку денного було включено ще два питання: звернення депутатів районної ради до депутатів міської ради та заява, підписана 16 депутатами міської ради, про скасування попередніх рішень, що стосується об’єднання Кам’янки, Тимошівки і Юрчихи. На сесії були присутні депутати районної ради, представники громадських організацій, жителі Кам’янки, Тимошівки та Юрчихи. В залі була досить напружена обстановка, явно, що ці питання були не до вподоби міському голові.

Голосування позитивних результатів не дало — 11 депутатів проголосували “за”, а 11 — утримались. Депутати, які вносили в порядок денний це питання, залишились незадоволеними. Тож, вже наступного дня в міській раді була зареєстрована їхня заява про скликання позачергової сесії з тим же порядком денним. Згідно з Регламентом міської ради позачергова сесія на вимогу третини депутатів скликається на третій день після реєстрації заяви. Тобто, за законом, відбутися вона мала 2 серпня…. Та не відбулася. Ні міський голова, ні представники міської ради не з’явилися. Не прийшли й інші депутати, хоча всім було повідомлено. Натомість, в переддень, секретар міського голови обдзвонила депутатів і запросила на позачергову сесію на 10 серпня.

Другого ж липня в залі засідань будинку рад зібралися сільські голови району, депутати районної ради, 12 депутатів міської ради, представники громадських організацій і небайдужі жителі району.

Враховуючи ці обставини, присутні вирішили провести обговорення наболілої проблеми територіального розриву. У залі засідань, як кажуть, яблуку ніде було впасти — зібралися всі ті, кому небайдужа доля рідного району і хто всім серцем вболіває за те, щоб зберегти соціальну інфраструктуру. Всі бажаючі мали змогу виступити й висловити свою думку.

Сергій Сундуков, голова районної ради:

— Наші батьки і діди будували цей район, поклали своє здоров’я заради того, щоб їхні нащадки мали можливість нормально жити. І яка ж тепер наша дяка? Змінюються керівники держави і уряду, але територіальна цілісність районів повинна бути збережена, бо поки ми разом — то існуватимуть і нормально функціонуватимуть всі комунальні заклади та соціальні установи. Розірвати й розвалити набагато легше, ніж побудувати з нуля. А що ж ми залишимо після себе нашим дітям? Розруху й повну невідомість?

Яку б наш район після об’єднання назву не мав — головне, щоб він не був розірваний. Були проведенні громадські опитування населення. Люди мали змогу зробити своє волевиявлення, виступивши за роздроблення Кам’янського району або проти. Так от, 99, 5 % мешканців Кам’янки виступили проти того, щоб місто існувало окремо від сіл району, тобто, виступили за створення однієї ОТГ. І як би нам всім важко не було, але, якщо ми разом, то ми разом і всі питання і проблеми вирішуватимуться тут, на місці, а не в окремих князівствах чи царствах.

Ще у 2015 році ми затвердили перспективний план по створенню ОТГ з центром в м. Кам΄янка. Але, на жаль, це рішення, яке ми надіслали до обласної ради, зараз припадає пилом, в той час, як ми всі сваримось і не можемо дійти до спільного рішення. Сергій Олександрович подякував всім присутнім, а особливо, депутатам міської ради за те, що вони не побоялися залякувань та підкупів і прийшли на це обговорення.

Від депутатів міської ради виступила Надія Будянська. Вона зачитала список тих депутатів, які поставили свої підписи і схиляються до думки, що Кам’янський район має існувати як одна територіальна одиниця.

Потім слова попросила Тетяна Василенко, депутат районної ради:

— Днями голова районної ради Сергій Сундуков, перший заступник голови РДА Богдан Солошенко, я, як депутат районної ради, ініціювали зустріч із Володимиром Тіроном, щодо цього, вже наболілого питання об’єднання або територіального розриву. Не бачу в нашому бажанні піти на компроміс нічого крамольного, але на жаль, ця зустріч не мала жодних результатів.

Проблема територіального об’єднання хитає наш район вже кілька місяців. Як жаль, що ця ситуація не зблизила людей і керівництво, а навпаки — сприяла створенню конгломератів, де кожен тягне ковдру на себе, захищаючи власні інтереси й бажання. Ми, всі тут присутні, не проти децентралізації в цілому. Але ми виступаємо за розумну її версію, коли район буде цілісний, вся соціальна інфраструктура також залишиться і буде функціонувати.

Всі сільгоспвиробники і підприємці виплачують податки, надають спонсорську допомогу для того, щоб Кам’янський район розвивався. Колись він був на 24 місці за рівнем економічного розвитку, а тепер — на 5.

Всі ці суперечки і кулуарні ігри розпочались ще в 2015 році, коли до нас звернулись представники із обласної ради по питанню закону про добровільне об’єднання громад. Це, звісно, доленосне рішення, ми зрозуміли це ще тоді. І так як ми йдемо всі до Євросоюзу, то повинні йти в ногу зі світом. Ніхто не має права порушувати закон, але до створення ОТГ потрібно бути готовими морально, територіально й економічно. Але змін до Конституції стосовно цього питання не внесено ніяких. Це не може не насторожувати. Якщо не внесені зміни в головний Закон України, то цих змін не має в жодному іншому законі. Є багато питань, але робота йде, посилання робляться, і, з часом, все станеться, як станеться. Але в громадськості Кам’янки і району є шанс бути в одній територіальній громаді, щоб разом перечекати всі несподіванки й напасті.

Сільські голови нашого району нещодавно мали можливість побувати у новоствореній Маловисківській територіальній громаді. Особисто я поспілкувалась із секретарем цієї територіальної громади і вона розповіла, що є багато чого неврегульованого у питанні об’єднаних громад. Це, насамперед, відсутність нормативної документації, тобто, неможливість юридичної реєстрації. Але вона прикрилась головою ОТГ, який, в разі чого, все візьме на себе і за все відповідатиме сам.

Це нонсенс при побудові нової держави, тобто ОТГ, яка не матиме стійкого законодавчого підґрунтя. Проте, закон є закон і всі зобов’язані його дотримуватись. У нашого району є можливість об’єднатись і перечекати законодавчий перелом.

Вона подякувала тим депутатам і представникам громадськості, які знайшли час і можливість прийти на обговорення і наголосила на тому, що необхідно вибрати із присутніх кворум, який очолить президію цього неофіційного зібрання. До складу президії ввійшли – Сергій Воронов, депутат Черкаської обласної ради, Тетяна Василенко, депутат районної ради, Світлана Магльована, депутат міської ради, Анатолій Глигало, голова громадської організації “Народна рада”, Сергій Миколаєнко, Лузанівський сільський голова.

Євгеній Довгошея, депутат районної ради:

— Кілька осіб, знехтувавши думкою й інтересами громади, прийняли власне рішення і тепер нав’язують його всім. На минулій сесії міської ради депутати запитали у міського голови, чи спілкувався він із представниками інших сіл району, щоб дізнатись їхню позицію щодо об’єднання? Чіткої відповіді не було, як і порозуміння все ж немає й досі.

Я пропоную більше доносити інформації до людей, щоб вони дійсно знали, що очікує наш район у разі розірвання його на частини. Тільки разом — ми сила. Так, все це важко і з часом набридає, але якщо все це залишити і скласти руки, то нічого хорошого з цього не вийде.

Сергій Воронов, депутат обласної ради:

— Моя точка зору по цьому питанню не змінилась. Та реформа, яку нам зараз нав’язує влада — про так зване добровільне об’єднання громад, вона, по суті, є виконанням всіх вимог, за які стояли і боролися люди на Майдані. І коли прийде час керівництву країни звітуватись про зроблене, то вони похваляться: ось, мовляв, провели децентралізацію.

Але це все — лише омана, мильна булька, бо ті повноваження, за які боролись активісти, на місця не передаються.

У нашому районі відбувається елементарна боротьба за матеріальні ресурси. Це проявляється в тому, що позиція представників окремих партій, які ще в 2015 році були згодні зі створенням однієї ОТГ з центром в м. Кам’янка, зараз різко змінилась. І вони, заручившись підтримкою одного великого сільгоспвиробника, вирішили, що тепер зможуть диктувати свої умови всьому району, зібравши кворум із підпорядкованих або залежних від цього підприємства людей.

А що ж буде завтра, коли ця громада все ж створиться? Вся районна власність — лікарня, будинок культури, музична школа, СЮТ, ДЮСШ, соцзахист і т.п. буде на балансі району, а не новоствореної громади. А де ж будуть обслуговуватись мешканці ОТГ? Чи створять вони свої, абсолютно нові підрозділи і чи вистачить у них на це коштів — питання вже інше.

Результатом цього об’єднання стане грандіозний колапс і ніякі гроші не зможуть зрушити цю мертву машину з місця. Якщо вже говорити про територіальний поділ, то давайте відділимо ті області України, які не розвиваються і тягнуть її донизу, а решта собі житиме і розвиватиметься в своє задоволення. Я називаю таке явище і подібні думки економічним сепаратизмом.

Ті особи, які ініціюють неузгоджене територіальне об’єднання, просто хочуть отримати матеріальне заохочення у розмірі 20 млн грн ПДФО і розподіляти його через підконтрольні підприємства.

Окрема розмова — річний план закупівель Кам’янської міської ради. Коли його листаєш, то доходиш до тієї частини, де місто відкрито грабується. Всі знають про систему закупівель “Прозоро”, тобто, тендерні процедури. Згідно з рішенням міської ради, всі закупівлі, вартість яких перевищує 20 тис грн проводиться тендерним шляхом. Я хочу наголосити, що пів-бюджету розвитку міста підлаштовано під такі рамки, щоб не проводити тендери і не викликати ніяких підозр. Така ж ситуація у виконанні робіт з благоустрою. Всі ми милуємось центром міста, пам’ятником, фонтаном, але на благоустрій центральної площі витрачена астрономічна сума — більше одного мільйона гривень. Тобто, все направлено на те, щоб цілеспрямовано грабувати місто.

Створення цієї громади — абсурд кількох десятків людей, який розірве наш район.

Анатолій Глигало, голова Народної Ради:

— Всі проблеми, котрі зав’язані на закон, і, про так зване добровільне об’єднання територіальних громад, були вже озвучені й не раз. Тут прозвучала фраза, що ті особи, які провокують розрив нашого району, займаються економічним сепаратизмом. Я дуже хотів побачити тут міського голову, його молоду команду, які спеціально ігнорують сесії районної ради й громадські зібрання, та тих міських депутатів, які проголосували за те, щоб роздробити район. Хочу, щоб вони озвучили свої позиції, дали відповідь на ключові питання, врешті-решт, чесно глянули людям у вічі.

Міський голова прикривається майбутнім фінансуванням, якого вистачить буквально на кілька місяців. А що робити далі?

Ще недавно країною правив злочинний режим. Але, навіть, тоді не було такого, щоб поліція допитувала громадських активістів, учасників громадських організацій, які беруть участь у відстоюванні права кам’янчан на нормальне функціонування лікарні та територіально цілісний район. Сьогодні ж всіх нас викликають до поліції, щоб дали пояснення й обґрунтування своїм діям? А що такого ми зробили? Чи закликали до військових дій, повстань? Люди просто вимагають правди й того, щоб на їхні бажання й рішення звертали більше уваги, а не ігнорували, заховавшись у владних кабінетах.

У районі повинна бути одна ОТГ і збережене все комунальне майно. А далі видно буде. Я за те, щоб на позачерговій сесії міської ради депутати прийняли рішення про відміну всіх попередніх рішень стосовно створення ОТГ, до складу якої ввійдуть лише м. Кам΄янка, с. Юрчиха та Тимошівка.

Микола Гетьман, голова СФГ “Гетьман М. Ф.”, житель с. Тимошівка:

— У нашому селі вже не один раз збирали громаду по цьому питанню. Більшість людей все ж виступає за те, щоб об’єднати район в одну громаду, а не ділити. Ось це спільне, хай і не до кінця обговорене рішення і є причиною того, що громадські слухання неодноразово збирали й розпускали.

Депутати сільської ради збирали підписи по селу, але вони не були оприлюднені. Натомість, 6 депутатів з 12 проголосували “за” об’єднання в славну трійку, плюс — сільський голова Дмитро Луб’яний. І саме це рішення оприлюднили, як підтвердження того, що вся Тимошівка виступає за приєднання до Кам’янки і Юрчихи.

Але ми не повірили в це і коли повторно опитали населення і знову зібрали підписи, то виявилось, що 90 % тимошівчан виступають за те, щоб не розривати район. Результат проявився чітко і відразу.

Мені взагалі незрозуміла позиція сільського голови, який повинен відстоювати свою громаду. Думку людей він знівелював. Він взагалі нікого не слухає, таке враження., що його зомбували. А результат виливається у тих пасквільних статях, які розміщенні в районних і обласних виданнях.

Тому скажу відразу — район і села ми повинні зберегти, це наше першочергове завдання. І серце кров’ю обливається, коли я бачу покинуті двори, порожні хати й домоволодіння у центрі села, на яких висить оголошення “Продається”. Куди ми котимось?

Якщо відбудеться те об’єднання, до якого всіх схиляє міський голова, то далекі і небагаті села залишаться на периферії і будуть нікому непотрібними, без засобів і можливості вижити. Час — великий лікар і може в нашій державі колись будуть досконалі реформи, які дійсно покращать життя українців. Але зараз, в умовах соціально-економічної нестабільності, брести, не знаючи броду, теж не метод і не спосіб виходу із ситуації. Якщо район буде цілісний — збережеться баланс міста й сіл. Я підтримую думку попередніх виступаючих, що не варто поспішати. Депутати міської ради повинні прийняти рішення по скасуванню об’єднання.

Світлана Магльована, депутат міської ради: –

Коли я поставила питання міському голові, яке ж фінансування буде в новоствореної громади, то він відповів, що відразу дадуть 4, 5 млн грн. Це ж смішно, бо лише на виплату заробітної плати працівникам Кам’янської ЦРЛ на місяць потрібно 1,3 млн грн. Хіба нормальне існування району можна поміняти на ці смішні кошти?

Олександр Василенко, депутат міської ради:

— Децентралізація повинна проходити згідно із волевиявленням народу. А сьогоднішні процеси нічого, окрім недовіри й нерозуміння, не викликають. А ця децентралізація відбудеться лише на користь місцевих олігархів, які проводять дерибан землі й поділ фінансових потоків.

Мені соромно за ту частину міських депутатів, які проголосували за створення псевдо ОТГ. Депутати – народні обранці, які повинні відстоювати інтереси громади, а не окремих керівників. Сьогодні депутатство в міській раді для окремих депутатів — це гра в піддавки, ходіння на каву, кулуарні обговорення й рішення. А де ж боротьба за краще життя для людей?

Всі ми розуміємо те лихо, яке впало на наші голови. І з ним треба боротися, щось робити, а не чекати, поки це зроблять за нас, задовольнивши власні і інтереси.

Наталія Клименко, депутат районної ради:

— Вся біда депутатів міської ради в тому, що вони не мають власної думки, йдуть під вплив міського голови й секретаря. Їм всі питання й рішення демонструють так, як вигідно для мера. Я неодноразово зверталась до них із питаннями, які в мене виникали по використанню бюджетних коштів.

Образливо за тих людей, які кажуть, мовляв, нехай мер краде, але все ж щось робить для Кам’янки, для людей, для благоустрою. Але якою ціною і якими методами?

Людмила Тетьора, депутат районної ради, голова бюджетної комісії:

— Я хочу звернутись до депутатів міської ради — цих сміливих людей, які не побоялись відстояти інтереси своїх виборців. А велика ганьба тим депутатам, які підписались під листом про скликання сесії і не з’явилися сьогодні.

Все це об’єднання Кам’янка-Тимошівка-Юрчиха з самого початку побудоване на брехні. А на ній, як відомо, далеко не заїдеш. Людей можна обдурити лише раз, а далі вони підіймуться на протест. Схожа ситуація із підписанням про псевдодобровільне входження Кам’янки до Шевченківського госпітального округу — знову ж таки, таємниця, огорнута неправдою.

Відступати нам не треба. Ми хочемо, щоб депутати міської ради, нарешті, свідомо підійшли до цього питання і скасували попередні рішення щодо об’єднання.

Чому, ви думаєте, прагнуть об’єднатися в невеликі купки? А все тому, що так царювати й правити легше. Ніхто не думає за людей. Я з невеликого села Лебедівки, маю налагоджену співпрацю з сільським головою і повністю забезпечене село, але не уявляю подальшого існування при відриві від району, нашої великої сім’ї. Всі повинні об’єднатись — в одну громаду, незалежно, яку назву вона матиме, головне, що ми будемо разом. Коли у нас буде своя позиція — то ми відстоїмо свою правду і свій район. Головне — не бути байдужими.

Василь Босий, громадський діяч, житель с. Михайлівка:

— Я хотів би звернутись до керівників району: пора вже витягувати голови з піску й, закотивши рукава, розгрібати оце все. Не варто зважати на те, що хтось один прагне царювати й наживатись. У вас — великі можливості, співпраця з СБУ, поліцією. Може бути й таке, що хтось хоче баланди посьорбати? Туди йому й дорога.

Я знаю, про що говорю. Я був на війні, бачив смерть, горе, травми. Ми не допустимо війни й розбрату в нашому районі! Ми готові були померти за правду з 2014 року, а ті, хто зараз проводить антигромадянську політику, прикриваючись користю для людей, вартий найжорсткішої покари.

Ми відповідальні за тих людей, які прийшли до влади. Вони ступали дорогою, политою кров’ю і сльозами, тому й відповідальність на них лежить величезна.

Що ж це таке — три особи прагнуть царювати. Я знаю, як починалась війна — із закликів, щоб прийшов великий визволитель. Не треба просити про поступки, а потрібно вимагати правди й справедливості.

Костянтин Тамко, депутат районної ради, головний лікар Кам’янської ЦРЛ:

— На сьогоднішніх зборах присутні депутати районної й міської рад, голови громадських об’єднань, представники сіл, яких зараз інтригами, правдами й неправдами втягують у велике багно. Стосовно медицини є багато питань і я дуже вдячний людям, які пропонують допомогу і дійсно працюють на благо жителів району. Я відкритий до співпраці і завжди готовий відповісти на всі запитання.

Нещодавно довелось побувати на сесії Косарської сільської ради, де й дізнавсь, що Кам’янка прислала запрошення на об’єднання. Дійсно, кожен хоче багату, гарну наречену. Але косарчани розуміють цю ситуацію і знають, що бюджет сільської ради зможе утримати школу, садочок, амбулаторію, що надходять субвенції з районного бюджету.

Стосовно того, що окремі політичні діячі з Михайлівки стверджують, що по великому рахунку їм немає діла до Кам’янської районної лікарні, бо більшість людей їздить на лікування до Сміли. Є гіркий приклад — Білозір’я й історія із медичними установами цієї лікарні, тобто, залишкового принципу розподілу коштів на фінансування лікарні в Червоній Слободі.

Закликаю всіх, без винятку, депутатів — бути разом, не довіряти пустим обіцянкам. Якщо в нашому районі буде одна громада — ми обійдемось без втрат. Не варто боятись — потрібно думати про майбутнє дітей, яким ми можемо залишити лише руїни.

Людмила Бойко, депутат районної ради:

— Я згодна із позицією головного лікаря. На сесію міської ради, яка відбудеться 10 серпня, варто прийти всім, хто сьогодні присутній на цьому зібранні. Прошу сільських голів також підкріпити свої позиції щодо об’єднання в одну територіальну громаду відповідними рішеннями від сільських рад.

Валентина Дяченко, сільський голова с. Райгород:

— Тих депутатів міської ради, які сьогодні не з’явились на обговорення, можна назвати одним-єдиним словом — боягузи, які проігнорували сьогоднішні збори. Міський голова, в свою чергу, проігнорував рішення 28 тисяч населення Кам’янського району. Такий вчинок Володимира Тірона можна назвати зрадою. Якщо ми всі говоримо, що інфраструктура району повинна існувати, то нам потрібно вимагати від міського голови, всіх вищих інстанцій, щоб наш район зберіг свою цілісність й далі існував й функціонував.

Днями відбулась позачергова сесія й засідання виконкому Райгородської сільської ради і всі депутати проголосували за створення однієї єдиної громади з центром в м. Кам‘янка. Всі рішення стосовно цього питання ми передали до районної ради і надіємось, що вони будуть оприлюднені і переконають тих, хто сумнівається, у правильності створення однієї ОТГ.

Надія Забой, депутат районної ради

— Мені дуже прикро, що Володимир Тірон сьогодні не з’явився на це зібрання, щоб послухати думку депутатів і представників громад. Хочу сказати, що зараз оперують фактами, що питання створення ОТГ обговорювалось на сходках. Так, дійсно. Але це було давно і обговорення велось не ґрунтовно. І я не знаю, яким чином декілька осіб можуть вирішити долю всього села чи міста.

І якщо Микола Максимович Бурлай каже, що вся Михайлівка проти — то це не так. Можна було б приїхати і вислухати думку інших, а не вирішувати все кулуарно. Потрібно мати одну громаду, бо, як не крути, у спільності і єдності — наша сила.

Василь Козоріз, сільський голова с. Лебедівки:

— Ми повинні працювати паралельно й поступово — звернення до міської ради, скасування всіх рішень по об’єднанню, направлення нашого звернення до ЦВК, призупинення дій щодо об’єднання в славну трійку.

Ніхто не задумується, про будні після того, як район розділиться і об’єднається в кілька ОТГ. Це буде другий Сталінград: війна, розбрат і суперечки. Шановні присутні! Поясніть все це своїм виборцям, громаді.

В Лебедівці ми провели обговорення і майже всі жителі підписались під тим, щоб створити ОТГ на базі всього району. Яскравим прикладом недореформ є села, у яких розшматали господарства — як вони існують і виживають тепер? Я не хочу, щоб така ж доля була в нашого району.

Зібрання тривало більше двох годин. Всі бажаючі мали можливість висловити свою думку, обговорити можливі варіанти виходу із ситуації, яка склалась. Але цей час не був витрачений даремно — всі представники громад дійшли до спільного висновку — Кам’янський район повинен існувати і ніхто не має права розривати його на шматки, щоб задовольнити свої містечково-царські амбіції. Резолюція єдина й непохитна — об’єднуватись в одну територіальну громаду з центром в м. Кам’янка. Було прийнято рішення й підготовлено звернення до керівництва держави й області, які надруковані на 1-й сторінці газети.

Альона Веремієнко

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ