Заступник Міністра Мінрегіону презентував у Черкасах державну програму децентралізації влади
- 24-10-2014, 17:13
- Черкаси та область / Політика
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1035
"Це ненормально, коли сільському голові для того, щоб побудувати у власному селі автобусну зупинку та повісили там табличку, необхідно отримати дозвіл на рівні Міністерства. Нам треба цього позбутися", – такими словами аргументував назрілу необхідність реформи влади заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода. 23 жовтня посадовець взяв участь у семінарі-нараді "Актуальні питання децентралізації державної влади та розвитку місцевого самоврядування".
На ньому В’ячеслав Андронович ознайомив представників місцевих громад, що з’їхалися з усієї області, з основними ідеями і принципами реорганізації державного управління. Вони, насамперед, полягають у передачі більшості владних повноважень органам місцевого самоврядування.
За словами заступника Міністра, останні роки в Україні склалася ситуація, за якої влада сконцентрована на центральному рівні і фактично стала узурпованою. А це, в свою чергу, обумовило залежність територій від центру й створило підстави для розквіту корупції.
Подолати такий стан справ, підкреслив В’ячеслав Негода, можна тільки за умови створення самодостатніх, дієздатних територіальних громад, які на добровільній основі об’єднають у собі кілька населених пунктів і оберуть свою владу. Для цього треба чіткіше визначити схему адміністративно-територіального поділу України та надати створеним одиницям ресурси і повноваження, одночасно підсиливши їх відповідальність. Так В’ячеслав Негода змалював основну ідею реформи, схваленої Радою Європи.
Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, який взяв участь у обговоренні, зауважив, що зазначені перетворення підуть тільки на краще для країни, і пообіцяв, що впровадження децентралізації влади ще неодноразово буде обговорюватися у глибоких і фахових дискусіях та обов’язково враховуватиме всі пропозиції представників влади на місцях.
– Донедавна статус самоврядування в державі був здебільшого декларативний, – каже він, – насправді ж громади позбулися більше 60 % навіть тих повноважень, які мали.
– Цю реформу давно чекає суспільство, і саме з неї ми маємо розпочати свій рух до Європи, – висловила переконання голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко, зауваживши, що децентралізація влади, насамперед, є децентралізацією коштів. І це, за її впевненістю, право громади самостійно розпоряджатися власно заробленими фінансовими активами.
На районні й обласні адміністрації та територіальні підрозділи покладуть лише контролюючі функції та повноваження, які не можуть входити до компетенції територіальних громад.
– Але нам слід зміцнити саму державну службу, – зауважив заступник Міністра. – В усьому світі на чиновниках тримається держава. Наше завдання не ганьбити службовця, а зробити все, щоб ця робота була престижною.