Лісничий Вільховецького лісництва Сергій Щирбул - з плеяди майстрів-новаторів

Су­час­ний бу­ди­нок, аль­тан­ка, га­зо­ни в об­рам­лен­ні сам­ши­ту, до­ріж­ки, гос­тро­верхі туї і яли­ни не­мов зас­тиг­ли у за­ду­мі… Від ці­єї кра­си зав­мирає ду­ша, і стає зро­зу­мі­лим, що у ДП “Зве­ни­го­родсь­ке лі­со­ве гос­по­дарс­тво” ці­ну­ють і прим­но­жу­ють при­род­ні ба­гатс­тва. І ліс­ни­чий Віль­хо­вець­ко­го ліс­ниц­тва – Сер­гій Щир­бул та­кож із пле­я­ди майс­трів-но­ва­то­рів та ен­ту­зі­ас­тів, які прос­то не мис­лять сво­го життя без лі­су. Хо­ча на зо­рі юнос­ті він, син ліс­ни­ка, мрі­яв про ін­шу про­фе­сію. Ус­ві­дом­лен­ня то­го, яка то на­со­ло­да для ду­ші і рук – збері­га­ти і по­нов­лю­ва­ти лі­со­ву скар­бни­цю, за­ро­ди­ло­ся, коли уч­нем фа­куль­те­ту лі­со­во­го гос­по­дарс­тва Го­ро­ди­щенсь­ко­го аг­ро­тех­ні­ку­му про­хо­див прак­ти­ку у Бу­дянсь­ко­му ліс­ниц­тві – “за­го­во­ри­ли” та­ки бать­ківсь­кі ге­ни! А вже з 2004 ро­ку пра­цю­вав хло­пець звалювальником лі­су у Смі­лянсь­ко­му держ­ліс­гос­пі, де до­ля зве­ла йо­го з прек­рас­ним ке­рів­ни­ком і фахівцем Вік­то­ром Дмит­ро­ви­чем Хар­чен­ком.

Лісничий Вільховецького лісництва Сергій Щирбул

– Аби не пот­ра­пив під ско­ро­чен­ня (ча­си ж то­ді бу­ли не­пев­ні), він по­ра­див ме­ні пе­рей­ти у Кор­сунь­-Шев­чен­ківсь­кий дер­жліс­госп, де на той час бу­ла ва­кан­сія майс­тра. Ма­буть, від­чув у ме­ні по­тен­ці­ал, – зга­дує Сер­гій Олек­сан­дро­вич.

Ста­ран­ня мо­ло­до­го спе­ці­а­ліс­та зап­ри­мі­ти­ли, приз­на­чив­ши йо­го стар­шим майс­тром. А у 2009 році, за про­по­зи­ці­єю ко­ли­шньо­го дирек­то­ра Іго­ря Ми­ко­ла­йо­ви­ча Сні­гу­ра, Сер­гій Щир­бул влив­ся у ко­лек­тив ДП “Зве­ни­го­родсь­ке лі­со­ве гос­по­дарс­тво”. Пра­цю­вав майс­тром із лі­со­за­го­ті­вель у Ко­за­чансь­ко­му ліс­ниц­тві. Ініціативний, бе­руч­кий до ро­бо­ти, він на льо­ту схоплював усе новіт­нє і кре­а­тив­не, ви­ко­рис­то­ву­ю­чи і дос­від, і знан­ня, здо­бу­ті у На­ці­о­наль­но­му лі­со­тех­ніч­но­му уні­вер­си­те­ті Ук­ра­ї­ни. Тож нев­дов­зі Сер­гія Щир­бу­ла приз­на­чи­ли ліс­ни­чим Віль­хо­вець­ко­го ліс­ниц­тва.

– Мож­на ска­за­ти, що усі щаб­лі про­фе­сій­но­го рос­ту прой­шов, оминув­ши ли­ше по­са­ду по­міч­ни­ка ліс­ни­чо­го, – від­жар­то­ву­єть­ся Сер­гій Олек­сан­дро­вич. – І це чи­ма­лий дос­від. Хо­ча то бу­ли ча­си невип­ла­ти за­ро­біт­них плат і від­пус­ток за влас­ний ра­ху­нок, який пере­ві­ряв лю­дей на вит­ри­ва­лість. А ще нам ду­же по­та­ла­ни­ло на хоро­шо­го кер­ма­ни­ча. Ана­то­лій Пет­ро­вич Про­цен­ко – вдум­ли­вий, ком­пе­тен­тний, ви­ва­же­ний у ді­ях, а ще – лю­ди­на щед­рої ду­ші, яка не оми­нає ува­гою жод­ної проб­ле­ми. Ми до­по­ма­га­є­мо соц­сфе­рі, пенсіоне­рам, учас­ни­кам АТО і вчас­но сп­ла­чу­є­мо по­дат­ки, дба­ю­чи про зав­траш­ній день і доб­ро­бут лю­дей. З ним ком­фор­тно працювати.

Віль­хо­вець­ке ліс­ниц­тво

У Віль­хо­вець­ко­му ліс­ниц­тві ду­же по­туж­ний ко­лек­тив. Як­раз із тих пе­ре­ві­ре­них ча­сом спе­ці­а­ліс­тів, які пе­рей­ма­ють­ся проб­ле­ма­ми збере­жен­ня при­ро­ди, роз­ши­рен­ням лі­со­вих площ на нев­до­бах та вибал­ках, кот­рі що­раз по­пов­ню­ють но­ви­ми на­сад­жен­ня­ми.

– Лю­ди з дос­ві­дом і на­вич­ка­ми, на яких я мо­жу пок­лас­ти­ся, зна­ю­чи, що будь-яку ро­бо­ту во­ни ви­ко­на­ють без­до­ган­но і якіс­но. Во­ни знають, як пот­ріб­но пра­цю­ва­ти, як ство­рю­ва­ти і як збе­рі­га­ти. І це го­лов­не, бо будь-який ке­рів­ник без сво­го ко­лек­ти­ву ні­чо­го не вартий, – ка­же Сер­гій Олек­сан­дро­вич.

А гос­по­дарс­тво Віль­хо­вець­ко­го ліс­ниц­тва – то 4100 га пло­щі, на яких ус­піш­но дог­ля­да­ють 715 га мо­ло­дих та 173 га се­ре­дньо­ві­ко­вих на­сад­жень. Що­річ­но тут про­во­дять близь­ко 100 га ру­бок для поліпшен­ня якіс­но­го скла­ду лі­сів, у тому чис­лі і руб­ку дог­ля­ду за лі­сом. Ок­рім то­го, тут що­ро­ку ство­рю­єть­ся близь­ко 28 гек­та­рів лісо­вих куль­тур. Для цьо­го за­го­тов­лю­єть­ся півтори тонни лі­со­во­го на­сін­ня. Ок­рім то­го, у теп­ли­ці, дот­ри­му­ю­чись не­об­хід­них умов, виро­щу­ють теп­ло­люб­ні сам­шит, ялі­вець різ­но­ма­ніт­них форм, тую та ін­ші уні­каль­ні де­ко­ра­тив­ні рос­ли­ни. По­тім ви­ро­ще­не ви­сад­жу­ють­ся у шкіль­не від­ді­лен­ня. Увесь три­ва­лий про­цес ви­ро­щу­ван­ня рос­лин Сер­гій Олек­сан­дро­вич знає на зу­бок і ставить­ся до цьо­го по-особливо­му, бо ж ко­жен па­гін­чик, ви­ріс­ши і наб­рав­шись сил, попов­нить зе­ле­ний фонд на­шо­го краю, да­ру­ю­чи лю­дям ес­те­тич­ну на­со­ло­ду. І то­ді усі спря­мо­ва­ні на йо­го ви­ро­щу­ван­ня зу­сил­ля (ялівець, нап­рик­лад, рос­те ро­ків із три-чо­ти­ри) не ви­да­ють­ся клопіт­ни­ми. Ре­а­лі­зо­ву­ють ви­ро­ще­не зде­біль­шо­го се­ред на­се­лен­ня Зве­ни­го­род­щи­ни. Хо­ча при­їж­джа­ють із ін­ших ра­йо­нів на­шої об­лас­ті і на­віть гос­ті із За­по­ріж­жя за­ку­пи­ли 600 ку­щів сам­ши­ту.

у Віль­хо­вець­ко­му ліс­ниц­тві

Дог­ля­да­ють віль­хо­вець­кі лі­сів­ни­ки і те­ри­то­рі­ю гід­ро­ло­гіч­но­го заповід­ни­ка “При­во­роць­кий”, слід­ку­ють за від­тво­рен­ням і раціональ­ним ви­ко­рис­тан­ням дер­жав­но­го мис­ливсь­ко­го фон­ду на те­ри­то­рії угідь ліс­ниц­тва, прик­ра­ша­ють под­вір­’я сво­го спіль­но­го до­му де­ко­ра­тив­ни­ми на­сад­жен­ня­ми. А у ми­ну­ло­му ро­ці за­кін­чи­ли і ре­монт при­мі­щен­ня ад­мін­бу­дин­ку, про­ве­ли опа­лен­ня, ство­ри­ли зати­шок, щоб лю­дям пра­цю­ва­ло­ся у ньо­му ком­фор­тно. Тож своє про­фе­сій­не свя­то ліс­ни­чий Сер­гій Щир­бул зус­трі­чає з по­чут­тям вико­на­но­го обов­’яз­ку. Як­раз до свя­та Сер­гію Олек­сан­дро­ви­чу вручи­ли по­дя­ку від Дер­жав­но­го агентс­тва лі­со­вих ре­сур­сів Ук­ра­ї­ни за про­фе­сійність, ком­пе­тен­тність, по­чут­тя обов­’яз­ку, від­да­ність спра­ві і ве­ли­ку лю­бов до од­но­го з най­цін­ні­ших при­род­них ба­гатс­тва дер­жа­ви – Лі­су. І це все­ли­ло на­дію і впев­не­ність, що йо­го пра­ця – од­на з най­пот­ріб­ні­ших і най­бла­го­род­ні­ших.

Ал­ла Слинько, газета «Шевченків край»

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ