У ЧНУ проведуть Міжнародну конференцію «Кукутень-Трипілля: шлях до ЮНЕСКО»
- 17-12-2017, 18:56
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1132
Питання популяризації трипільської культури на міжнародному рівні обговорили ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко, директор Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць Олена Сердюк та керівники фонду ПЛАТАР Інна Подгородецька та Марія Матаржинська.
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у прес-службі учбового закладу.
З гостями у Черкаському національному зустрілися ректор, проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергій Корновенко, директор ННІ історії і філософії Наталя Земзюліна, професори інституту. Участь у перемовинах узяв також начальник відділу охорони культурної спадщини, музейної справи та з питань релігій управління культури Черкаської ОДА Микола Суховий. Темою розмови стала підготовка спільної Міжнародної наукової конференції «Кукутень-Трипілля: шлях до ЮНЕСКО». Конференція відбудеться на базі ЧНУ 15–16 лютого 2018 року. Проведення конференції має на меті представлення пам’яток трипільської культури на номінацію пам’ятки всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.
За словами ректора Черкаського національного, університет активно працює над популяризацією теми Трипілля і над дослідженням одного з найбільших первісних землеробських поселень у Європі. Студенти та викладачі вишу проводили розкопування трипільського поселення під час археологічної практики.
Ще в 2015 році керівництво ЧНУ ініціювало створення національного заповідника «Трипільська культура». Цьогоріч в університеті розпочав роботу Центр дослідження трипільської культури. Триває підготовка до міжнародної конференції.
Микола Суховий запевнив, що голова обласної державної адміністрації вітає цю ініціативу і планує звертатися до керівництва держави з пропозицією провести рік Трипільської культури в Україні. Ця діяльність є продовженням розпочатої свого часу Олександром Черевком роботи з відтворення, охорони історико-культурних пам’яток області. Саме за його підтримки на Черкащині було створено державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура», відкрито музей в селі Легедзине, що на Тальнівщині.
Учасники перемовин домовилися об’єднати зусилля і створити на базі Черкаського національного осередок дослідження та популяризації однієї з найдревніших землеробських цивілізацій світу.
Гості також ознайомилися з роботою Центру з дослідження трипільської культури при університеті та з експозицією університетського археологічного музею-лабораторії.