Сьогодні минуло 19 років з дня загибелі видатного уродженця Черкащини

В’ячеслав Максимович Чорновіл — відомий український політик, державний діяч, публіцист і журналіст — народився 24 грудня 1937 року (за документами 1 січня 1938 р.) у с. Єрки Звенигородського району (нині Катеринопільський) Черкаської області у родині сільських учителів. Мати Килина Харитонівна (1909—1985) — учителька початкових класів, батько Максим Йосипович (1909—1987) — викладач української мови й літератури.25 березня минає 19 років з дня трагічної загибелі славного сина українського народу, громадського та державного діяча, правозахисника, публіциста і журналіста, Героя України В’ячеслава Чорновола.

Чорновіл був відданим служителем національної ідеї протягом всього свого яскравого життя. Своєю психологічною струною він міг увійти у свідомість кожного. Йому завжди вдавалось знайти вихід із складних ситуацій. Він ніколи не опускав руки.

Його вистежували, заарештовували, судили, і часто самі гонителі дивувалися: звідки він такий відважний і невгамовний узявся? Прихованих інакодумців було немало, але Чорновіл не лише думав і в голос говорив, він постійно відкривав беззаконня влади і доводив законність українського патріотизму.

З Чорноволом боролись, його ненавиділи і водночас поважали за чесність і щирість переконань. Правда зробила його великим, дала силу і відвагу. Коли виступав Чорновіл, всі відчували, що його устами мовить Україна. Як видатна особистість, він був видатним політиком, що прагнув служити Батьківщині, принципам справедливості і демократичним переконанням.

Опоненти критикували Чорновола за конструктивну опозицію до влади загалом та Президента зокрема. Він ніколи не приховував, що Народний рух підтримує Президента й владні структури лише там, де їхні дії відповідають національним інтересам України. В іншому разі  Рух переходив в опозицію.

Після трагічної загибелі В. Чорновола, соратник і побратим його Михайло Косів написав : «Комусь треба було знищити Чорновола й Рух: Чорновола -  фізично, Рух – морально. Ця істина має бути сказана й усвідомлена».

При попередній владі кримінальну справу щодо Чорновола було закрито, однак Київський апеляційний суд скасував рішення Бориспільського міжрайонного суду, на даний час  Міністерство внутрішніх справ веде слідство у справі загибелі Великого українця і, хочеться вірити, що врешті відкриються всі сторони цієї кримінальної справи.

У грудні минулого року Україна відзначала 80 –річний ювілей В’ячеслава Чорновола. Багато гостей з усіх куточків нашої держави йдуть і їдуть до садиби – музею Героя України, щоб віддати шану борцеві за свободу і демократію. Нещодавно святе для кожного українця місце відвідали делегації Шполянщини, Уманщини на чолі з першими керівниками районів, побували учителі історії з Городищени, міста Черкас, щойно музеєм проведено виїзну екскурсію з пересувною фотовиставкою в Уманський аграрний коледж, навчальному закладу вручено десятитомне видання творів В. Чорновола. Така робота буде проводитись і надалі.

Велелюддя на похоронах Чорновола оцінювалось більше 150тисяч осіб, це був другий за масовістю похорон  після перепоховання Т. Г. Шевченка у Каневі. Сотні тисяч людей заповнили вулиці і двори навколо колишньої Центральної Ради. В’ячеслава Максимовича виносили звідти, де колись у 1918 році М.С. Грушевський, перший  президент України, виголошував промову з приводу молодих захисників Крут.

В.Чорновіл був не просто лідером Руху – він був великим українським лідером, чиї цінності вічно стоятимуть на сторожі незалежності України.

Шануймо Чорновола, шануймося перед світлою пам’яттю нашого земляка і пам’ятаймо: він пішов у вічність, щоб його цінності жили вічно.

Василь Стрижиус, завідувач садиб-музею Героя України В.Чорновола

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
  4. У Черкасах загадали жертв Голодомору
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ