Черкаські «айтішники» створюють бізнес

З нагоди відзначення професійного свята комп´ютерника та програміста, Черкаська обласна служба зайнятості зробила добірку життєвих історій колишніх безробітних, які віднайшли себе у цій галузі. Фахівці служби зайнятості у свою чергу сприяють працевлаштуванню безробітних громадян, які прагнуть реалізувати свій власний професійний потенціал у сфері ІТ-технологій.

Черкаські «айтішники» створюють бізнес

Одним із таких прикладів працевлаштування в ІТ-сфері є життєва історія колишнього безробітного зі Шполи Олексія. Чоловік у серпні поточного року звернувся за допомогою у пошуку роботи до фахівців Шполянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості. До цього Олексій ще у 2009 році закінчив навчання у Східноєвропейському університеті економіки та менеджменту за спеціальністю «Експлуатація системи обробки інформації та прийняття рішень» і «Економіка підприємства». Мав досвід роботи програміста. На цей час за сприяння служби зайнятості Олексій успішно реалізує свої знання та здобутий досвід у Шполянському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2-ліцей».

У зв’язку з поширеною тенденцією до збільшення попиту на послуги з програмного забезпечення, є перспектива вести підприємницьку діяльність в цій галузі. Служба зайнятості підтримує і підприємницькі ініціативи та всіляко сприяє іх реалізації.

Так, наприклад, колишній безробітний з Черкащини Олександр, маючи вищу економічну освіту та досвід роботи інженера, прийняв рішення започаткувати  власну справу і зараз успішно здійснює свою діяльність у сфері надання інформаційних послуг.

Ще одним яскравим прикладом реалізації власної бізнес-ідеї у сфері програмування є історія колишнього безробітного жашківчанина Сергія. Він тривалий час працював інженером з комп'ютерних систем, а після звільнення звернувся до Жашківської районної філії Черкаського ОЦЗ за допомогою у пошуку роботи. Дізнавшись від фахівців про можливість відкриття власної справи за сприяння служби зайнятості, він вирішив спробувати себе у ролі підприємця. Сергій підготував та успішно захистив бізнес-план на тему «Надання послуг по ремонту ПК та установки комп’ютерних програм» і отримав одноразово виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Чоловіка сьогодні знають як досвідченого спеціаліста в сфері інформаційних технологій. До нього в затишний офіс в центрі міста звертається багато представників установ та організацій, а також жителів району  за ремонтом, придбанням комп’ютерної техніки та консультацією з питань інформатизації.

На Христинівщині ініціативним безробітним, який теж вирішив перетворити свою професію у власну справу є Олександр Кравчук. Його бізнес-ідея полягала в ремонті та обслуговуванні комп’ютерної техніки.

Фахівці служби зайнятості також проводять інформаційні семінари  та практичні заняття, спрямовані на оволодіння комп’ютерною грамотністю. Прикладом сприяння служби зайнятості у збагаченні знань безробітних, що стосуються роботи з комп’ютером є організація Уманським міським центром зайнятості навчальних семінарів з основ комп’ютерної грамотності.

«Для кожної сучасної людини комп'ютерна грамотність – це оволодіння мінімальним набором знань і навичок роботи на персональному комп'ютері. Саме швидкість обміну інформацією впливає на ритм діяльності людей, допомагає швидше зорієнтуватися в тому чи іншому питанні, а в сфері зайнятості – значно полегшує пошук роботи», - відзначає директор Уманського міського центру зайнятості Степан Фащевський.

Основам комп’ютерної грамотності навчає провідний інженер з комп’ютерних систем центру зайнятості Сергій Леонтьєв. Він розповідає безробітним як працювати з операційною системою Windows XP, продуктами Microsoft Word, Microsoft Excel, PowerPoint, Outlook і Internet Explorer, водночас слухачі виконують практичні завдання. Учасники таких семінарів залишаються задоволеними результатами навчання та впевнені, що здобуті навички стануть корисними під час працевлаштування.

Теги: Черкаси

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Сельхозтехника в каталоге компании АГ-БАГ-Украина
  2. Черкаські базарники заблокували членів виконкому в залі засідань (відео)
  3. Обласні депутати не підтримали своїм рішенням розвиток на Черкащині нових громад
  4. Як колишній сільський голова став роботодавцем і створив нові робочі місця
  5. На Черкащині судитимуть керівників районних управлінь Держпродспоживчслужби
  6. У Черкаському зоопарку загризли вовка
  7. Черкаські «айтішники» створюють бізнес
  8. Міський голова Сміли та секретар міськради залишалися на посадах
  9. У Корсунському районі ввели надзвичайний стан
  10. На Катеринопільщині військовослужбовець втілив мрію в реальність
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
На благодійний концерт у Канів завітає легенда гурту Prodigy Лірой Торнгілл
На благодійний концерт у Канів завітає легенда гурту Prodigy Лірой Торнгілл
У липні у Каневі організовують благодійний концерт, на який завітає чимало українських артистів та навіть зірок із світовим Читати далі
У Каневі виступить український гурт «Синяя птица», а не російський
У Каневі виступить український гурт «Синяя птица», а не російський
Днями на нашому сайті була опублікована стаття про те, що у Каневі виступить ВІА «Синяя птица», соліста якого Читати далі
У Каневі виступить ВІА «Синяя птица», соліста якого занесено до бази «Миротворця»
У Каневі виступить ВІА «Синяя птица», соліста якого занесено до бази «Миротворця»
На наступному тижні у Каневі запланований виступ вокально-інструментального ансамблю «Синяя птица». Про це йдеться в Читати далі
Художник із Черкас створив обкладинку для альбому Елтона Джона
Художник із Черкас створив обкладинку для альбому Елтона Джона
Завтра, 6 квітня, відомий британський музикант Елтон Джон випустить компіляцію під назвою "Revamp & Restoration". Це два Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ