Черкаські «айтішники» створюють бізнес
- 13-09-2018, 20:56
- Черкаси та область / Головне / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1689
З нагоди відзначення професійного свята комп´ютерника та програміста, Черкаська обласна служба зайнятості зробила добірку життєвих історій колишніх безробітних, які віднайшли себе у цій галузі. Фахівці служби зайнятості у свою чергу сприяють працевлаштуванню безробітних громадян, які прагнуть реалізувати свій власний професійний потенціал у сфері ІТ-технологій.
Одним із таких прикладів працевлаштування в ІТ-сфері є життєва історія колишнього безробітного зі Шполи Олексія. Чоловік у серпні поточного року звернувся за допомогою у пошуку роботи до фахівців Шполянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості. До цього Олексій ще у 2009 році закінчив навчання у Східноєвропейському університеті економіки та менеджменту за спеціальністю «Експлуатація системи обробки інформації та прийняття рішень» і «Економіка підприємства». Мав досвід роботи програміста. На цей час за сприяння служби зайнятості Олексій успішно реалізує свої знання та здобутий досвід у Шполянському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2-ліцей».
У зв’язку з поширеною тенденцією до збільшення попиту на послуги з програмного забезпечення, є перспектива вести підприємницьку діяльність в цій галузі. Служба зайнятості підтримує і підприємницькі ініціативи та всіляко сприяє іх реалізації.
Так, наприклад, колишній безробітний з Черкащини Олександр, маючи вищу економічну освіту та досвід роботи інженера, прийняв рішення започаткувати власну справу і зараз успішно здійснює свою діяльність у сфері надання інформаційних послуг.
Ще одним яскравим прикладом реалізації власної бізнес-ідеї у сфері програмування є історія колишнього безробітного жашківчанина Сергія. Він тривалий час працював інженером з комп'ютерних систем, а після звільнення звернувся до Жашківської районної філії Черкаського ОЦЗ за допомогою у пошуку роботи. Дізнавшись від фахівців про можливість відкриття власної справи за сприяння служби зайнятості, він вирішив спробувати себе у ролі підприємця. Сергій підготував та успішно захистив бізнес-план на тему «Надання послуг по ремонту ПК та установки комп’ютерних програм» і отримав одноразово виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Чоловіка сьогодні знають як досвідченого спеціаліста в сфері інформаційних технологій. До нього в затишний офіс в центрі міста звертається багато представників установ та організацій, а також жителів району за ремонтом, придбанням комп’ютерної техніки та консультацією з питань інформатизації.
На Христинівщині ініціативним безробітним, який теж вирішив перетворити свою професію у власну справу є Олександр Кравчук. Його бізнес-ідея полягала в ремонті та обслуговуванні комп’ютерної техніки.
Фахівці служби зайнятості також проводять інформаційні семінари та практичні заняття, спрямовані на оволодіння комп’ютерною грамотністю. Прикладом сприяння служби зайнятості у збагаченні знань безробітних, що стосуються роботи з комп’ютером є організація Уманським міським центром зайнятості навчальних семінарів з основ комп’ютерної грамотності.
«Для кожної сучасної людини комп'ютерна грамотність – це оволодіння мінімальним набором знань і навичок роботи на персональному комп'ютері. Саме швидкість обміну інформацією впливає на ритм діяльності людей, допомагає швидше зорієнтуватися в тому чи іншому питанні, а в сфері зайнятості – значно полегшує пошук роботи», - відзначає директор Уманського міського центру зайнятості Степан Фащевський.
Основам комп’ютерної грамотності навчає провідний інженер з комп’ютерних систем центру зайнятості Сергій Леонтьєв. Він розповідає безробітним як працювати з операційною системою Windows XP, продуктами Microsoft Word, Microsoft Excel, PowerPoint, Outlook і Internet Explorer, водночас слухачі виконують практичні завдання. Учасники таких семінарів залишаються задоволеними результатами навчання та впевнені, що здобуті навички стануть корисними під час працевлаштування.