Що насправді трапилося у черкаській школі

або слідство ведуть форумчани

15 квітня 2019 року 75 учнів Першої міської гімназії в Черкасах отруїлися невідомою речовиною [1]. Втім, «невідому речовину» визначили дуже швидко: виявляється, діти постраждали внаслідок вдихання сльозогінного газу, розпиленого з балончиків.

15 квітня 2019 року 75 учнів Першої міської гімназії в Черкасах отруїлися невідомою речовиною [1]. Втім, «невідому речовину» визначили дуже швидко: виявляється, діти постраждали внаслідок вдихання сльозогінного газу, розпиленого з балончиків.

Джерело фото [2]

Така оперативність слідства особливо вражає на тлі минулорічних подій, коли причину масового отруєння школярів в іншій черкаській школі так і не встановили.

Події в школі №8

8 травня 2018 року на лінійці в черкаській школі №8 масово знепритомніли учні. Загалом до лікарів звернулися майже 100 осіб, 53 дитини та 4 дорослих було госпіталізовано [3].

Відеосюжет телеканалу «5 канал»

Попри усі зусилля, поліція нічого підозрілого не знайшла [4].

Про аналогічні результати, точніше про їх відсутність, прозвітували залучені фахівці: «Хіміко-радіологічні лабораторії провели заміри повітря та ґрунту на вміст хімічних речовин. Також взято проби повітря та води на вміст небезпечних речовин, у кабінетах перевірили рівень гамма-випромінювання та бета-забруднення. 

Провели експертизу і на вміст окисів азоту, вуглецю та аміаку. Співробітники відділу Держприкордонслужби здійснили хімічну розвідку приміщень та прилеглої території ЗОШ №8 на вміст бойових отруйних речовин та хімічно-небезпечних речовин. 

Жодна з проведених експертиз, результати яких вже відомі, не показала перевищення норми вмісту хімічних речовин або наявність небезпечних речовин у повітрі, ґрунті та воді» [5].

Була ще надія на німців, але і ті не виправдали загальних сподівань [6].

Врешті-решт в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун визнала очевидне: встановити причини того, що сталося у школі №8, не вдалося [7].

Така безпорадність вищих урядовців трохи дивує, оскільки прем’єр-міністр України раніше вже оприлюднив найбільш вірогідну причину надзвичайної події. І на це відразу звернули увагу учасники обговорення резонансної теми на Черкаському міському форумі [8].

На жаль, ця версія чомусь залишилася поза увагою слідства.

Але давайте розбиратися по порядку.

Інші подібні випадки у світі

Як виявляється, Черкаси – це не єдине місто в світі, де траплялися масові знепритомніння школярів, причому з так і не встановлених причин.

Влітку 1980 року до британського містечка Холлінвел приїхало 500 дітей. На спеціальному майданчику мало відбутися змагання оркестрів. Діти в яскравому вбранні, які крокують з музичними інструмента, - основна концепція свята, популярного у Великій Британії. Втім, свято не відбулося. За кілька хвилин поле для маршу перетворилося на поле бойових дій. Всюди лежали діти, котрі втратили свідомість. Спочатку впало лише кілька осіб. Після цього діти падали десятками. Батьки не знали, що робити. Очевидець Террі Бінгхем, котрий приїхав на змагання з донькою, так змальовує ці події: «Вони падали, неначе кеглі. Ми не розуміли, що відбувається» [9].

З п’ятиста дітей знепритомніли майже триста

З п’ятиста дітей знепритомніли майже триста. Усіх негайно госпіталізували. Стан більшості з них виявився задовільним. І тільки дев’ятеро осіб залишилися у лікарні до ранку. Лікарі так і не змогли встановити причину масового знепритомніння.

Ось інша країна, навіть інший континент, але ситуація доволі схожа. Секретар районної ради з питань освіти міста Лусака (столиці Замбії) підтвердив доповідь про дивні інциденти, які трапилися у середній школі. Школярі втрачали свідомість одночасно і начебто знаходилися в трансі. Коли ж приходили до тями, налякані підлітки стверджували, що бачили духів, котрі пропонували їм «перейти на інший бік». У школярів, котрих обстежили у госпіталі, лікарі не знайшли жодних відхилень від здоров’я. В інциденті звинуватили чаклунів [10].

Африканський чаклун

Африканський чаклун [11]

На іншому боці світу, в далекій Австралії, досі ніхто не знає, що викликало запаморочення одинадцяти осіб, переважно дівчат, котрі втратили свідомість під час богослужіння у церкві Божої Матері міста Сіднея. На місце події відразу викликали фахівців, оскільки вирішили, що відбулося хімічне отруєння газом. Втім, спеціалісти нічого не змогли знайти [10].

Усі ці випадки мають спільні риси:

масове запаморочення дітей;

відсутність хімічних речовин чи газів, які могли призвести до цього;

відсутність наслідків для здоров’я постраждалих.

Складається враження, що діти просто раптово заснули. Щоправда, у африканців цей дивний сон ще супроводжувався кошмарами.

Радіосон

Не секрет, що наведена сонливість у деяких чутливих людей виникає внаслідок впливу електромагнітного випромінювання в діапазоні радіохвиль (телебачення, радіо, мобільний зв'язок).

Шкала електромагнітних хвиль

Шкала електромагнітних хвиль [12]

Широкі дослідження впливу електромагнітних полів на людину почали проводити в СРСР ще в 1960-і роки. Було накопичено значний клінічний матеріал на цю тему. Встановлено, зокрема, що у випадку впливу радіочастот вище 300 мегагерц, пацієнти часто скаржаться на сонливість [13].

Версія черкаських форумчан [8,15]

У травні 2018 року електромагнітний фон у великих містах України коливався, що призводило до періодичних збоїв у роботі мобільного зв’язку. На це звернув увагу навіть прем’єр-міністр.

10 травня 2018 року, тобто через 2 дні після резонансної події в Черкасах, Володимир Гройсман на засіданні уряду заявив, що з появою в Україні 4G значно погіршилася якість зв'язку. «Я думаю, що зі мною погодяться українці, що у багатьох містах у нас уже навіть і 3G перестало працювати. Так побігли за 4G, що 3G загубили десь по дорозі», - сказав Гройсман. Він дав доручення Національній комісії по регулюванню зв'язку провести заміри щодо роботи мобільних операторів [14].

Як відомо, українські мобільні оператори з 30 березня 2018 року запустили зв'язок четвертого покоління (4G) у найбільших містах, зокрема і в Черкасах. Причому в період до 1 липня 2018 року здійснювалося тестування мобільного зв’язку на підвищеній частоті 2600 мегагерц (у липні 2018 року оператори перейшли на нижчу частоту 1800 мегагерц).

Чи не могли бути пов’язані між собою події в школі №8 та коливання електромагнітного фону внаслідок запуску 4G у тестовому режимі?

Цікаво, що показали заміри роботи мобільних операторів, доручення про проведення яких надав прем’єр-міністр України 10 травня 2018 року? На жаль, ця інформація чомусь відсутня на офіційному веб-порталі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

Що кажуть закордонні експерти

Питання впливу радіосигналів на здоровя людини нині активно вивчається. Тільки за минуле десятиліття було проведено кілька сотень досліджень. Часто вони дають різні результати. Так, Всесвітня організація охорони здоровя кілька разів змінювала своє ставлення щодо впливу телефонів та базових станцій на людину [16].

Втім, деякі національні уряди все-таки визнали, що ця проблема існує, щоб там з цього приводу не думала світова спільнота.

Так, у Швеції електромагнітна гіперчутливість офіційно визнається фізичним нездужанням. Відповідне рішення шведський уряд прийняв у 2000 році. Близько 3 відсотків населення Швеції (а це приблизно 200 тисяч громадян) страждають на це захворювання. У Каліфорнії (США) було проведене опитування, за результатами якого 3 відсотки респондентів заявили про наявність у них електромагнітної гіперчутливості. Для Швейцарії цей показник становить 5 відсотків, а для Великої Британії – 4 відсотки [17].

Вадим Мишаков, спеціально для сайту «Новини Черкас»

Використані джерела:

1. Публікація «Загалом від отруєння газом у Першій гімназії постраждало 75 дітей, – МОЗ»

2. Сторінка журналіста В.Комарова в соціальній мережі «Фейсбук»

3. Публікація «Все подробности массового отравления детей в Черкассах»

4. Публікація «Полиция не смогла установить причину отравления школьников в Черкассах»

5. Публікація «У ДСНС розповіли, як триває розслідування отруєння в Черкасах»

6. Публікація «Німецькі експерти спробують відповісти, чим отруїлись черкаські школярі»

7. Публікація «Причин знепритомніння черкаських дітей на шкільній лінійці встановити так і не вдалося, – Супрун»

8. Повідомлення на Черкаському міському форумі

9. Публікація «Массовый обморок в Холлинвелле: случайность или теракт

10. Публікація «Массовые потери сознания ширятся»

11. Публікація «Африканская магия. Колдуны, тайны, ритуалы»

12. Публікація «Шкала електромагнітних хвиль»

13. Академічна публікація «Влияние электромагнитных полей на биологические объекты»

14. Публікація «Прем'єр: Так бігли за 4G, що 3G загубили по дорозі»

15. Повідомлення на Черкаському міському форумі

16. Публікація «Тревожный сигнал»

17. Публікація «Как выбить ежемесячное пособие на аллергии к мобильным телефонам»

Теги: Черкаси

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. У Черкасах створили Google-карту вакансій
  2. Лучшие свадебные платья в салоне Вельон
  3. Краєзнавець розповів про сліди природних катастроф на території Черкас
  4. У Моринській та Матусівській ОТГ запроваджено громадський бюджет
  5. На серпень Моринська громада готує фестиваль «Спас Медовий»
  6. Христинівські школярі провели екологічну акцію
  7. На Черкащині сім громадян з обмеженими можливостями відкрили власну справу
  8. Черкаський професор виступить у Державному департаменті США від України
  9. «Людина з табуретом». У Черкасах покажуть документальний фільм про відомого українського режисера
  10. У Черкасах судитимуть керівників підприємства за розтрату бюджетних коштів
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
24 травня у Черкаському палаці культури відбудеться головна музична подія весни - концерт Святослава Вакарчука з оркестром. До Читати далі
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
13 грудня у Черкасах відбудеться творча зустріч із фронтменом музичного рок-гурту «Фіолет» Сергієм Читати далі
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «KUTAISI» знову завітає в Україну. Це справжній культурний Читати далі
Єгор Грушин у Черкасах презентує альбом Ritorno
Єгор Грушин у Черкасах презентує альбом Ritorno
Відомий український композитор Єгор Грушин презентує свій новий альбом “Ritorno” у Черкасах 5 листопада. Альбом Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ