Жінки фігурують у черкаських ЗМІ вп’ятеро рідше, ніж чоловіки

Жінки фігурують у черкаських ЗМІ вп’ятеро рідше, ніж чоловікиЦе виявив гендерний моніторинг  черкаських медіа, що проводився 11-17 червня.

Усього, за період 11-17 червня 2019 року було досліджено 113 публікацій у 5 черкаських друкованих ЗМІ обласного масштабу: «Вечірні Черкаси» (47 публікацій), «Акцент» (23), «7 днів Черкаси» (17), «Черкаський край» (17), «Нова Доба» (9 публікацій), а також в інтернет-виданнях «ПроЧерк» (87), «Дзвін» (96), «Zmi.ck.ua» (49), «Провінція» (37), «Про головне» (49).

За означений період загальна кількість експерток у публікаціях друкованих ЗМІ складає 23% від загальної кількості експерток та експертів, героїнь – 19%.

Жінки як експертки превалюють у темі медицини (67%), в матеріалах про освіту спостерігаємо паритет – 50% х 50%. Кількісно найбільше експерток було виявлено у публікаціях, віднесених до рубрики моніторингу «інше» (екологія, соціальні питання, кримінал, тощо) – 18%, а також –  політики (19%). У 100% коментарі на тему спорту давали чоловіки. Про війну і розваги медіа не писали загалом. Відсутні як експерти, так і експерти у поодиноких матеріалах на волонтерську тематику.

Найбільше експерток виявлено у публікаціях газет «Акцент» і «Вечірні Черкаси», найменше – «Черкаський край».

Щодо експертів, то найбільше їх у публікаціях, віднесених до рубрик моніторингу «інше» (екологія, соціальні питання, кримінал, тощо) – 82%, «політика» – 81%. Найменше – у матеріалах на медичну тематику – 33%. Найвищий відсоток героїнь порівняно з героями – у темі волонтерства, найнижчий – спорту (14%).

Найбільше експертів виявлено у публікаціях газети «Вечірні Черкаси»,  найменше –  «Черкаський край», героїнь – у матеріалах газети «Вечірні Черкаси»,  найменше –  у публікаціях газети  «Акцент».

За означений період моніторингу у друкованих ЗМІ Черкащини не виявлено жодної публікації на гендерну тематику.

Щодо лексичної видимості жінок, то за означений період моніторингу у друкованих ЗМІ зафіксовано вдвічі менше фемінітивів, аніж слів на позначення посад, професії, діяльності жінок у чоловічому роді (маскулінітивів) – 35% проти 65%. Найбільший відсоток фемінітивів виявлена у газетах «7 днів Черкаси» та «Нова Доба» (по 43%), зовсім відсутні – в газеті «Черкаський край». Серед найбільш «кричущих» прикладів вживання маскулінітивів – «Соломія Бобровська, член команди».

Моніторинг інтернет-видань за цей же період виявив, що відсоток жінок як експерток і героїнь утричі нижчий ніж експертів і героїв (27% проти 73%).

Загалом, було досліджено 318 публікацій у 5 інтернет-виданнях: «ПроЧерк» (87 публікацій), «Провінція» (37), «Про Головне» (49), «Дзвін» (96), «Zmi.ck.ua» (49 публікацій). Кількість експерток у всіх публікаціях складає 21% від загального числа експерток та експертів, героїнь – 33%.

Найбільший відсоток експерток – у темі культури (81%). В матеріалах про спорт зафіксовано паритетне співвідношення експерток і експертів. Героїні матеріалів домінують, так само, у культурні тематиці (56%), а також розважальній (55%), найменше – у політичних новинах (18%). Зовсім жінок не представлено в матеріалах на воєнну тематику.

Найбільше героїнь виявлено у публікаціях видання «Дзвін» (49),  найменше – «Zmi.ck.ua» (10), «Провінція» (11), «Про головне» (12).Найбільше героїв виявлено у публікаціях ЗМІ «Дзвін» (95),  найменше – «Zmi.ck.ua» (23).

В матеріалах інтернет-видань зафіксовано 60% фемінітивів. Найчастіше їх використовували видання «Zmi.ck.ua» (71%), «ПроЧерк» (64%), «Двін» (59%). Серед особливо дивних випадків – вживання у назві посади або статусу водночас як фемінітивів, так імаскулінітивів: «Людмила Русаліна, меценатка, громадська діячка, головний спонсор заходу», або «викладач-методист, завідуюча цикловою комісією «Музичне мистецтво естради»  Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського Лариса Красавіна».

За означений період моніторингу у інтернет-ЗМІ Черкащини не виявлено жодної тематичної публікації на гендерну тематику.

Згідно результатів моніторингу Індекс гендерної чутливості черкаських медіа у квітні становить 33% (як і у квітні). Ознайомитися з підсумковими результатами моніторингу регіональних медіа по 24 областях України можна на сайті Волинського прес-клубу.

___________________

Гендерний моніторинг журналістських матеріалів регіональних видань проведений у межах проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», який реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ