Робота в Польщі для жінок: ким можна влаштуватися?
- 11-11-2019, 19:26
- Європа
- опублікував Тетяна Стеценко
- 1
- 1439
Кількість вакансій, які надходять від роботодавців з Польщі, щороку не зменшується, а навпаки, збільшується. Це дає змогу працівникам обирати, куди краще піти, та де пропонують кращі умови праці та зарплатню. Проте є й безліч нюансів, які потрібно знати, аби працевлаштування в Польщі принесло прибутки. Для прикладу, офіційна праця – найкращий з можливих варіантів, адже офіційно влаштовані працівники мають офіційну зарплату, вихідні, нормований графік роботи, можливість взяти лікарняний тощо.
Якщо вас цікавлять нюанси відкриття робочої візи в Польщу, ви можете звернутися до фахівців кадрової агенції Віза Про. У цій агенції, яка має ліцензію, також можуть підібрати вам вакансію. Звертайтеся лише до ліцензованих агентств, і не шукайте роботу на сайтах з вакансіями в Інтернеті, де легко можна натрапити на шахраїв.
Подивимося, у яких сферах пропонують найбільше вакансій для жінок, які умови праці пропонують роботодавці, та де живуть українські жінки під час праці в Польщі.
Сільське господарство
Зазвичай це сезонна робота, яка передбачає збір врожаю. Жінки збирають малину, полуницю, лохину (борувку), яблука, іноді овочі. Також часто пропонують роботу в теплицях, де потрібно збирати гриби. Враховуйте, що такий вид праці підійде старанним та витривалим жінкам, які готові вставати рано вранці та працювати на результат. Адже заробітна плата тут повністю залежить від кількості зібраного урожаю.
Зазвичай працедавці пропонують житло або за мінімальну плату, або взагалі безкоштовно. На такі вакансії без проблем набирають персонал без знання мови.
Заводи, фабрики, склади
Дуже багато вільних вакансій є на складах, на фабриках та заводах. Аби влаштуватися легально, потрібна буде робоча віза в Польщу. Відкрити її не проблема, якщо польський працедавець надішле вам запрошення на роботу.
Які обов’язки зазвичай виконують жінки на таких підприємствах? На швейні фабрики зазвичай потрібні швачки з досвідом, які готові працювати на результат. Знання польської не обов’язкове. На складах зазвичай потрібно розвантажувати товар (важкі речі переносять чоловіки, жінки приймають товар), розкладати його по полицях, кріпити цінники, видавати замовлення, вносити інформацію про товар у комп’ютер.
Часто жінкам пропонують проживання у кімнатах гуртожиткового типу та проїзд до місця праці. Харчування зазвичай за власний кошт. У Польщі є багато супермаркетів з цінами такого ж рівня, як і в Україні.
Готелі та ресторани
Часто пропонують вакансії на роботу в Польщі у сфері обслуговування: у готелях, хостелах, ресторанах, пекарнях. Найвигідніше влаштовуватись по контракту, тобто офіційно. Не забувайте, що потрібно буде відкрити робочу візу в Польщу. Серед вакансій, які пропонують жінкам: повар або помічниця повара, адміністратор, покоївка, офіціантка, прибиральниця. Однією з умов працевлаштування на такі посади є знання польської мови, адже потрібно буде працювати з клієнтами.
Робота в Європі у таких сферах зазвичай непогано оплачується, адже окрім офіційної зарплати ще є чайові. Також часто у готелях пропонують безкоштовне проживання, плюс часто харчування, а ресторанах та кафе – безкоштовно годують. Це чудова змога зекономити кошти на проживанні та харчуванні та відкласти більше коштів.