Олександр Турченяк: «В Україні стає все складніше платити податки. Якою має бути податкова реформа?»

Олександр Турченяк: «В Україні стає все складніше платити податки. Якою має бути податкова реформа?» У  рейтингу легкості сплати податків, за результатами дослідження, Україна другий рік поспіль  опускається на 11 позицій.  Такі дані щорічного дослідження "Оподаткування 2020" (Paying Taxes 2020), що проводиться дослідницькою компанією PwC разом з експертами Світового банку. Наразі Україна займає у цьому списку 65 місце серед 190 країн світу.

На втрату нашою країною позицій найбільше впливає відсутність роботи над автоматизацією процесів і скороченням часу адміністрування податків, та  фіскального навантаження на бізнес в Україні – відзначають експерти PwC в Україні.

Саме завдяки скасуванню ПДВ на капітальні інвестиції Туреччина за останній рік піднялася з 80 на 20 позицію в рейтингу. А суттєве скорочення часу перевірки коригувань звітності з податку на прибуток сприяло тому, що Угорщина піднялася з 86 на 56 місце. Аби спростити процес сплати податків, Португалія, Франція, Польща, Литва, ввели звітності перед податковими органами в режимі реального часу. Завдяки цьому державні контролери можуть оперативно отримувати інформацію про різні операції, у той же час бізнесу тепер не потрібно подавати купу додаткових паперів разом з деклараціями.

- Які необхідні кроки повинна зробити Україна? Оптимальна схема спрощення системи оподаткування дозволяє скорочення податків до 8 - із розширенням бази оподаткування, - констатує голова регіональної ради підприємців Черкащини Олександр Турченяк. - Це дасть можливість спростити процедуру адміністрування зборів податків, викорінити корупцію в податковій сфері, забезпечити змогу  підприємцям діяти у прозорих і зрозумілих умовах. Що простіша податкова система, то ефективніше збираються податки, і то менше можливостей і шансів обійти податкове законодавство.

Також, варто доопрацювати і нарешті зважитися прийняти податок на виведений капітал. Я вважаю, що, якщо інвестиції підуть в економіку, інвестиції як вітчизняні, так і іноземні, то це повинно сприяти зростанню ВВП не на 1,2-1,5% в рік, як це демонструє економіка сьогодні, а до 4% в рік, що вже буде розцінюватися як істотне економічне зростання і перекриє дефіцит від скасування податку на прибуток вже протягом перших 3-4 років.

При цьому не викликає ніякого сумніву необхідність комплексного вирішення проблеми - не тільки зміна системи оподаткування, але і введення цілого комплексу законодавчих змін у сфері захисту бізнесу і інвестицій, захисту приватної власності та забезпечення інших гарантій.

 

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. А ти підготувався до найочікуванішої події літа 2020?
  2. У Черкасах педофіла засуджено до 9 років позбавлення волі
  3. Новий голова Черкаської ОДА чекає пропозицій підприємців для розвитку області
  4. Підприємці області вимагають взяти під контроль кількість та якість дорожніх робіт на Черкащині
  5. На ПрАТ «Юрія» зацікавлені у висококваліфікованих випускниках ЧДТУ
  6. Іноземні інвестори вивчають ринок праці Черкащини з метою створення нових робочих місць
  7. Зібрано понад 5 тисяч гривень на допомогу безпритульним тваринам
  8. Черкаський лікар розповів, як сумні думки перетворюються на складні болячки
  9. Брюки камуфляж мужские
  10. ЧДТУ розвиває співпрацю з освітніми закладами Чигиринщини
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
А ти підготувався до найочікуванішої події літа 2020?
А ти підготувався до найочікуванішої події літа 2020?
Цей фестиваль є одним з найжаданіших та найочікуваніших у Східній Європі. П’ять років поспіль Atlas Weekend щиро розкриває Читати далі
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
2 квітня 2019 року з Одеси розпочався Всеукраїнський тур Святослава Вакарчука з камерним оркестром «Віртуози Києва» Читати далі
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
24 травня у Черкаському палаці культури відбудеться головна музична подія весни - концерт Святослава Вакарчука з оркестром. До Читати далі
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
13 грудня у Черкасах відбудеться творча зустріч із фронтменом музичного рок-гурту «Фіолет» Сергієм Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ