Олександр Турченяк: «В Україні стає все складніше платити податки. Якою має бути податкова реформа?»
- 4-12-2019, 23:58
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Наталка Петренко
- 0
- 969
У рейтингу легкості сплати податків, за результатами дослідження, Україна другий рік поспіль опускається на 11 позицій. Такі дані щорічного дослідження "Оподаткування 2020" (Paying Taxes 2020), що проводиться дослідницькою компанією PwC разом з експертами Світового банку. Наразі Україна займає у цьому списку 65 місце серед 190 країн світу.
На втрату нашою країною позицій найбільше впливає відсутність роботи над автоматизацією процесів і скороченням часу адміністрування податків, та фіскального навантаження на бізнес в Україні – відзначають експерти PwC в Україні.
Саме завдяки скасуванню ПДВ на капітальні інвестиції Туреччина за останній рік піднялася з 80 на 20 позицію в рейтингу. А суттєве скорочення часу перевірки коригувань звітності з податку на прибуток сприяло тому, що Угорщина піднялася з 86 на 56 місце. Аби спростити процес сплати податків, Португалія, Франція, Польща, Литва, ввели звітності перед податковими органами в режимі реального часу. Завдяки цьому державні контролери можуть оперативно отримувати інформацію про різні операції, у той же час бізнесу тепер не потрібно подавати купу додаткових паперів разом з деклараціями.
- Які необхідні кроки повинна зробити Україна? Оптимальна схема спрощення системи оподаткування дозволяє скорочення податків до 8 - із розширенням бази оподаткування, - констатує голова регіональної ради підприємців Черкащини Олександр Турченяк. - Це дасть можливість спростити процедуру адміністрування зборів податків, викорінити корупцію в податковій сфері, забезпечити змогу підприємцям діяти у прозорих і зрозумілих умовах. Що простіша податкова система, то ефективніше збираються податки, і то менше можливостей і шансів обійти податкове законодавство.
Також, варто доопрацювати і нарешті зважитися прийняти податок на виведений капітал. Я вважаю, що, якщо інвестиції підуть в економіку, інвестиції як вітчизняні, так і іноземні, то це повинно сприяти зростанню ВВП не на 1,2-1,5% в рік, як це демонструє економіка сьогодні, а до 4% в рік, що вже буде розцінюватися як істотне економічне зростання і перекриє дефіцит від скасування податку на прибуток вже протягом перших 3-4 років.
При цьому не викликає ніякого сумніву необхідність комплексного вирішення проблеми - не тільки зміна системи оподаткування, але і введення цілого комплексу законодавчих змін у сфері захисту бізнесу і інвестицій, захисту приватної власності та забезпечення інших гарантій.