Все про горох: корисні властивості, калорійність, вживання
- 25-01-2021, 21:06
- Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 9644
Невибаглива рослина сімейства бобових – горох, була окультурена ще до нашої ери. Згадується про нього в Біблії, різних грецьких і римських працях. В середні віки він був частим «гостем» на столі простих сімей, оскільки коштував дешево, довго зберігався, а страви з нього виходили ситними та поживними. Достойне місце на королівському столі він зайняв у Франції. Моду на його вживання ввів Людовик XIV. Горох відварювали і подавали із підсмаженим салом.
Наразі зелені боби вважаються часто вживаним компонентом багатьох страв. Багато людей, яким небайдужа калорійність страв, часто цікавляться: скільки калорій в гороху.
Користь і калорійність бобової культури
В горосі міститься велика кількість білків і клітковини, що благотворно впливає на процеси травлення і є хорошим протеїновим джерелом. Для вегетаріанців і спортсменів – це незамінний продукт.
Японські вчені притримуються думки, що горох є хорошим імуномодулятором, нормалізує мікрофлору кишківника. З допомогою горохового борошна тибетські знахарі лікували шкірні захворювання. Цією методикою користуються і зараз в Китаї.
Канадські вчені виявили, що його вживання позитивно впливає і на серцево-судинну систему. Особливо багато в горошку йоду і заліза, які необхідні для профілактики ожиріння, недокрів“я, атеросклерозу, хвороби зоба. Речовини лецитин, інозит, холін і метіонін, які також входять до його складу, регулюють обмін жирів і рівень холестерину.
Свіжий продукт забезпечує організм великою кількістю вітамінів групи В, а також вітамінами С, РР, Е, А, К. Крім цього, горошок є постачальником калію, магнію, фосфору, заліза, цинку. Разом з горохом в організм потрапляє ряд важливих для нашого організму кислот, а саме: глутамінова (покращує функціонування головного мозку), пантотенова (обмінні речовин), фолієва кислота сприяє нормалізації і покращенню кровотворення.
Калорійність гороху у будь-якому вигляді невисока, тому його можна використовувати під час схуднення.
Який горох краще вибирати для приготування
Горох виробляється в основному двох видів: лущений (сухий) і цукровий (свіжий). Найкориснішим вважається свіжий або свіжозаморожений. У такому продукті вітаміни і корисні речовини зберігається максимально. Із гороху можна приготувати: різноманітні салати;
-
суп, кашу, горохове пюре і котлети;
-
як начинка для пельменів і пиріжків.
Всі господині знають, як довго готується сухий горох, тому його зарання замочують у холодній воді. Але зовсім недавно з’явилася цікава і дуже вигідна пропозиція для українських господинь — горох колотий шліфований в пакетиках. Він надзвичайно швидко розварюється у супах. Пропонує таку продукцію ВТМ «Премія». Це перша в Україні власна торгова марка мережі Fozzy Group. Товар представлений виключно в торгових мережах компанії у середньому ціновому сегменті. Колотий горох в упаковці не містить хімічних добрив і пестицидів, генно-модифікованих організмів та інших шкідливих здоров“ю речовин. Вирощений в екологічно сприятливих регіонах далеко від міст і промислових зон.
Декілька слів про застосування у косметології Зауважимо, що латвійська компанія випустила серію кремів з назвою «Елегантна жінка». В їхньому складі використовується екстракт горохового горошку. Іспанська косметологічна компанія розробила маски і ліфтинг-креми.
Косметологи для догляду за шкірою рекомендують теж його використовувати: свіжий – для сухої шкіри нормальної шкіри. Для жирного типу шкіри краще підійде косметичний засіб із сухого гороху.