Комісія міськвиконкому незабаром збереться знову, аби визначити, що робити з ТОВ «МІРЦ»
- 16-02-2015, 14:44
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 955
Питання взаєморозрахунків між комунальними підприємствами міста та ТОВ «МІРЦ» розглянули днями члени спеціальної комісії міськвиконкому, створеній з цього приводу за рішенням сесії міськради.
У роботі комісії взяли участь: секретар міської ради Олександр Радуцький, заступники міського голови Тарас Хвиль та Юрій Гончаров, депутати, керівники департаментів, а також директори комунальних підприємств та ТОВ «МІРЦ».
За словами головуючого на засіданні Олександра Радуцького, завданням комісії є вивчення існуючої ситуації з наданням послуг щодо друкування та рознесення платіжок населенню «за комуналку» ТОВ «МІРЦ». А також розмір оплати за ці послуги з боку комунальних підприємств міста. За можливості, комісія має проаналізувати інші варіанти з надання аналогічних послуг подібними підприємствами, можливо, навіть на базі існуючих КП.
– Комунальні підприємства щороку сплачують ТОВ «МІРЦ» значні кошти: кожен СУБ – близько пів мільйона гривень, «Черкаситеплокомуненерго» – майже мільйон, аналогічна ситуація й по іншим КП. Якби наші КП могли самостійно виконувати послуги з друку та рознесення платіжок населенню, то вони б могли зекономити кошти, направивши їх на ремонти житлового фонду, закупівлю обладнання тощо, – відзначив Олександр Романович.
Виступаючи перед присутніми, директор ТОВ «Міський інформаційно-розрахунковий центр» Олег Ліходькін розповів, що очолюване ним підприємство є розробником і власником комплексу програмних засобів, займаючись адмініструванням, нарахуванням і обліком комунальних платежів. А також забезпечує інформаційну взаємодію підприємств і населення при сплаті платежів та оформленні пільг та субсидій.
Водночас Олег Ліходькін спростував інформацію щодо завищеної вартості за надані ТОВ «МІРЦ» послуги, наголосивши, що в них одні з найнижчих тарифів в Україні.
Тоді як підприємство несе чималі витрати на закупівлю і оновлення дороговартісного серверного обладнання; друк квитанцій на оплату (на тепло, квартплату, гарячу воду, вивезення сміття) та їх рознесення, оплату роботи програмістів, сплата податків, ремонт техніки, оренда приміщень, тощо.
– Наше підприємство отримує від 0,5 до 1,2% від суми оплачених коштів за комунальні послуги. Але ми від початку і до сьогоднішнього дня виконуємо роботи за найнижчими в Україні тарифами, які інших містах складають від 1,5 до 3,5 % від суми нарахувань. Ми ж за весь час існування не змінили свій відсоток, не зважаючи на кризові явища, інфляцію, зростання цін. Більш того, безготівкові оплати через інтернет, термінали самообслуговування, зарплатні проекти обслуговуються нами безкоштовно. До того ж використання цих технологій зменшує витрати підприємств на банківське обслуговування, адже за приймання платежів через каси комунальники сплачують від 1 до 1,6 відсотка. Безготівкові ж платежі найдешевші. Частина їх взагалі безкоштовна, а частина коштує 0,5%, – пояснив Олег Олексійович.
Під час обговорення члени комісії вирішили надіслати інформаційні запити КП з таких питань:
– З якого року комунальні підприємства укладали договори з ТОВ «МІРЦ»;
– Яку суму щорічно сплачує КП за послуги ТОВ «МІРЦ»;
– Скільки грошей закладено у фінансовому плані на 2015 рік на оплату зазначених послуг;
– Чи є можливість комунальному підприємству самостійно надавати послуги з друкування та рознесення платіжок, зокрема, за рахунок ресурсів абонвідділу.
Після отримання офіційних відповідей від КП, члени комісії зберуться знову, аби проаналізувати існуючу ситуацію та, знайти альтернативні шляхи вирішення цього питання.