Крокуючи в ногу з часом
- 18-02-2015, 08:56
- Черкаси та область / Громадські організації
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1365
В Україні навчання людей похилого віку є інноваційним проектом, що має на меті впровадження та практичну реалізацію принципу навчання впродовж всього життя. Люди старшого віку – це ті, хто готується до виходу на пенсію або вже має статус пенсіонера. Відповідно до меморандуму безперервної освіти Європейського Союзу освітні системи повинні вміти гнучко адаптуватися до сучасних умов. Сьогодні концепція навчання впродовж всього життя прийнята і здійснюється в більшості розвинутих країн світу.
Іркліївська громада теж крокує в ногу з часом – нещодавно в місцевому будинку культури розпочав свою роботу «Університет третього віку». З ініціативи сільського голови Надії Бокової було зроблено капітальний ремонт кімнати, в якій до цього зберігалися музичні інструменти. Довелося докласти чимало зусиль, щоб втілити в реальність задумане. Кошти на ремонт виділила сільська рада та небайдужі спонсори. Ремонт робили всі разом — і культпрацівники і ті, хто був на громадських роботах і, звісно, пенсіонери.
Про це «Новинам Черкас» розповіли у Чорнобаївській РДА.
«В нас і раніше діяв клуб ветеранів, ми проводили різні заходи, вшановували людей. Наш ансамбль ветеранів «Мереживо» виступав на районному фестивалі ветеранської пісні до 70-річчя Великої Перемоги. Але директор районного територіального центру соціального обслуговування населення Світлана Гарната запропонувала нам нову форму роботи з ветеранами «Університет третього віку», – розповіла Валентина Загреба, голова, а одночасно і вчитель новоутвореної ветеранської організації. Валентина Федорівна має сорок три роки трудового стажу вчителя початкових класів у Скородистицькій школі, тому з радістю погодилася стати педагогом і для людей похилого віку.
«Перед тим, як відкрити «Університет третього віку» ми їздили у Придніпровське, щоб перейняти досвід. Там подібний заклад успішно функціонує вже тривалий час», – розповіла сільський голова Надія Бокова.
Для вивчення було обрано краєзнавчо-мистецький факультет. Тепер для учасників проводять заняття з краєзнавства, хорового співу, плетіння гачком, плетіння з газетних трубочок. В планах — допомога пенсіонерам у оволодінні ними комп’ютером, Інтернетом, банківськими картками, мобільними телефонами і калькуляторами. Так вони зможуть крокувати в ногу з часом. Хоч «Університет третього віку» в Ірклієві з’явився нещодавно, та вже має своїх постійних відвідувачів. Тут пенсіонери мають змогу скористатися і безкоштовними послугами перукаря.
Всі учасники організації – люди з активною життєвою позицією. Вони впевнені, що після виходу на пенсію життя продовжується і є не менш різнобарвним, і що навчатися новому ніколи не пізно. Головне – щоб було бажання. А в організаторів «Університету третього віку» воно дуже благородне – нести тепло і радість у душі пенсіонерів і ветеранів, а також розважити самотніх. Люди похилого віку мають можливість об’єднатися у групи відповідно до інтересів, ділитися досвідом, знаннями та вміннями. Підтримка і турбота дозволяють їм відчути себе потрібними суспільству.