Думка експертів та громадськості щодо забудови скверу за драмтеатром у Черкасах
- 20-02-2015, 17:06
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1188
Громадський активіст Микола Макуха:
– Я розумію: якщо виділяється земля під конкретну ціль, то ця ціль має бути досягнута. А зміна призначення забудови - це не зовсім коректно, і, я вважаю, це не правильно. Такі приклади налаштовують громаду проти бізнесу, а бізнес – проти громади. Бізнес має будувати те, що він пообіцяв, коли брав ділянку.
Ярослав Лавров, адміністратор спільноти «Місто на Че»:
– Ідеально, як на мене, зробить там підземний паркінг. Тому що паркування в центрі міста це – жахлива проблема. А зверху все-таки облаштувати сквер і, можливо, якусь будівлю. Житлова чи яка – не так важливо, головне, щоб вона не закривала будівлю театру. На мій погляд, думка громади більш важлива, ніж приватні інтереси. Якщо я в себе на подвір’ї почну зводити якусь «пізанську башню», вважаю, це не припустиме. Так само і власник ділянки він повинен враховувати думку громади, адже він живе у цьому місті. Не потрібно «вбивати» архітектурну площу в центрі міста, де, як ми всі знаємо, низька забудова. Якщо буде «свічка» у сквері за драмтеатром, то це стане «архітектурним монстром» центральної частини Черкас.
Анатолій Волошин, голова Обласного фонду культури:
– Якщо ми йдемо в Європу, то хто був в Європі, Польщі, вони практично всі – як вкраплені сквери в місто. Десятки скверів по місту, як міні-парки. І це найкраща зона відпочинку для жителів цих міст. У нас і так місто в хімії, а сквер – тут і говорить нема чого. Якщо є хоч якась можливість його відвоювати, його треба забирати назад.
Борис Юхно, журналіст:
– Доречно там звести підземний паркінг, а вгорі – на рівній поверхні – сквер. Референдум для цього точно не потрібно проводити, бо це щось глобальне. Але думку містян потрібно обов’язково враховувати в цій ситуації. Тому що це будується не спальний район, це – центр міста. Ця будівля буде тут стояти довгі роки. На її фоні навіть драмтеатр губиться.
В тему:
Сергій Одарич: «У 2007 році забудовник чітко знав, що він будуватиме»
Що планувалось збудувати на земельній ділянці у сквері за драмтеатром в Черкасах сьогодні розповів на містобудівній архітектурній раді міський голова Сергій Одарич, продемонструвавши присутнім у залі відповідний пакет документів:
– Це – містобудівне обґрунтування від 19 березня 2007 року, яке було підписане директором ПП «Бізнес-гранд» Холодним. Тут враховані усі вимоги, які брав на себе забудовник. І він чітко знав, що він будуватиме, – наголосив Сергій Олегович.
Зокрема, розповів, що у цих документах чітко вказана загальна площа території , що складає 4970 квадратних метри, з яких 2 тисяч відводиться під реконструкцію скверу. Також документально засвідчена висота забудови – 25 метрів. Це – на рівні 6 поверхів, і ця забудова не повинна була перевищувати будівлю Драмтеатру. Також ПП «Бізнес-гранд» взяв на себе зобов’язання розмістити забудову виключно по вул. Гоголя, а на решті ділянки розмітити сквер і пам’ятник Данилу Нарбуту.
– Наголошу, що тільки тоді, коли усі документи з оформлення містобудівного обґрунтування були готові, надавалась земельна ділянка, – відзначив міський голова.
Зі свого боку власник цієї земельної ділянки Андрій Бородай (який очолює компанію «Фонтан-сіті», що у 2007 році згідно з проектом на площі за драмтеатром мала збудувати торгівельний центр та сквер площею 2000 кв. м ) акцентував:
– На мою думку, потрібно шукати варіанти і давати можливість забудовникам працювати у Черкасах, будуючи доступне житло для черкасців, – наголосив Андрій Бородай.
Водночас додав, що земельна ділянка за драмтеатром – ними офіційно викуплена, за що до міського бюджету надійшло півтора мільйона гривень, та підписаний відповідний договір.