Шведська компанія долучається до впровадження в Черкасах технологій із енергоефективності
- 2-03-2015, 17:30
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 797
У двох черкаських школах можуть здійснити повну термомодернізацію – утеплити фасад, замінити всі вікна й встановити індивідуальні теплові пункти тощо. Такий шанс у місцевих навчальних закладів з’являється завдяки співпраці з міжнародною фінансовою установою NEFCO. У рамках співпраці з цією організацією в чотирьох школах міста – № 9, 21, 26 та 30 – розпочали енергоаудит.
Аби залучити інвестиції для втілення енергоощадних проектів у двох із цих закладів, менеджер шведської компанії Grontmij Мікаель Йонсон впродовж місяця розробить детальний бізнес-план. Після того, як він буде затверджений містом та NEFCO, можна розпочинати роботу над реалізацією проекту з енергозбереження.
– До бізнес-плану буде представлений енергоаудит по кожному об’єкту. Зазвичай у подібних проектах, які фінансує NEFCO, період окупності складає чотири роки, – зауважив він.
Міський голова зауважив, що в Черкасах уже достатньо тривалий час працюють над впровадженням енергозберігаючих технологій. Це і переобладнання котелень із газу на альтернативні види палива, і встановлення когенераційних установок, заміна вікон на склопакети, утеплення фасадів приміщень шкіл, дитячих садочків та медичних закладів тощо.
– Зараз ми витрачаємо близько ста мільйонів гривень міського бюджету на забезпечення оплати за споживання енергоносіїв. Із них – 60 мільйонів йдуть саме на навчальні заклади, – поінформувала в свою чергу присутня на зустрічі директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган та додала, що втілювати такого роду проекти найвигідніше в таких закладах, аби зменшити навантаження на бюджет.
Школи для енергоаудиту обиралися з огляду найбільшого енергоспоживання для подальшої наглядності проекту.
Довідка:
Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) – це міжнародна фінансова установа, що була заснована в 1990 році п’ятьма Північними країнами: Данією, Фінляндією, Ісландією, Норвегією та Швецією. Нині корпорація фінансує широкий спектр екологічних проектів у країнах Центральної та Східної Європи, включаючи Росію, Білорусію та Україну. Пріоритетними для корпорації проектами є ті, що знижують викиди парникових газів в атмосферу, покращують екологічний стан Балтійського моря або зменшують скиди токсичних забруднень.
Із метою виконання головної функції, яка полягає у фінансуванні проектів, корпорація працює з низкою різних фінансових джерел. Найбільш значними з них є Інвестиційний фонд, Північний фонд екологічного розвитку, Вуглецевий фонд регіону Балтійського моря , Вуглецевий фонд НЕФКО, Фонд виконання проектів захисту довкілля у гарячих точках Баренцевого Регіону.