Під час акції «Узнай ризики інсульту» артеріальний тиск виміряли 7275 черкасців
- 4-11-2014, 17:36
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1235
Наприкінці жовтня в лікувально-профілактичних закладах м.Черкаси за підтримки Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради до Всесвітнього дня боротьби з інсультом проведено міську акцію «Узнай ризики інсульту!», – інформують у КНП « Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР».
Мета акції – привернути увагу людей до найбільш поширених факторів ризику інсульту, таких як артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, шкідливі звички; розповсюдження інформації про ознаки інсульту, способи профілактики та уникнення даного захворювання.
У межах цього заходу в лікувально – профілактичних закладах, аптеках, супермаркетах та інших місцях проводились вимірювання артеріального тиску та цукру в крові, роздавались населенню пам’ятки про ризики інсульту та методи профілактики.
Всього для вимірювання артеріального тиску звернулось 7275 чоловік. Підвищений артеріальний тиск був виявлений у 24,5 % громадян; із них половина дізналася про підвищення АТ вперше. Всі громадяни, у яких було виявлено підвищення тиску та цукру в крові були направлені на консультацію лікаря кардіолога та ендокринолога.
Україна посідає одне з перших місць у Європі за показниками цереброваскулярної патології та смертності від інсульту. З кожним роком захворюваність на цереброваскулярні патології, зокрема на мозковий інсульт зростає.
Щорічно в Україні захворюють на інсульт близько 100 тисяч чоловік, з них 50 % стають інвалідами.; близько 30 % з них – громадяни працездатного віку. Щорічно в Черкаській області реєструється близько трьох тисяч випадків гострих порушень мозкового кровообігу. В м.Черкаси в 2012 році – 824 випадки; в 2013 р. – 924, за 9 місяців 2014 року – 609 випадків.
Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, що спричиняє відмирання мозкової тканини. Внаслідок порушення мозкового кровообігу у хворого раптово з’являється слабкість та порушення чутливості однієї половини тіла (обличчя, рука, нога), розлади мовлення, нестерпний головний біль, втрата рівноваги, запаморочення, нудота та блювання. При виявленні ознак інсульту необхідно негайно викликати швидку допомогу, адже від того, якими будуть дії протягом перших годин і днів від початку захворювання залежить подальша доля хворого, а нерідко – і його життя.
«Шановні жителі м. Черкаси! Зробіть перший крок назустріч профілактиці інсульту. Адже успішне лікування гіпертонічної хвороби сьогодні – це запорука довгого і здорового життя завтра!» – закликають лікарі.