Знайти в собі сили жити і радіти життю!
- 6-11-2014, 10:59
- Черкаси та область / Здоров'я
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1593
У рамках проведення Всеукраїнського Дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози днями в територіальному центрі соціальної допомоги Соснівського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради відбувся «круглий стіл» на тему «Рак – це не вирок».
На превеликий жаль, ця захворюваність із року в рік в Україні зростає – в середньому на 1-2% за рік – і на сьогодні у структурі онкопатології жінок рак грудної залози займає одне з перших місць. Нерідко страждають від цієї хвороби і жительки нашого міста. Захворіти на рак молочної залози може будь-яка жінка, однак в одних ризик захворювання високий, а в інших – низький.
Тож учасниці заходу уважно слухали виступ голови обласної організації Всеукраїнської громадської організації жінок-інвалідів «Донна Україна» Людмили Краєвої, яка щиро і відверто розповідала їм не лише про громадську діяльність, а й на власному прикладі повідала, через що їй особисто довелося пройти, дізнавшись про власну хворобу.
Як часто трапляється, Людмила Миколаївна взнала про свою хворобу випадково: повела до лікаря маму і сама пройшла обстеження, як кажуть, «за компанію». Діагноз шокував. Як жити далі? Звідки взяти сили і ентузіазм? На ці питання відповіді знаходила поступово.
Допомогла не впасти в істерику старша дочка та турботи про довгождану новонароджену онуку. А ще вона зрозуміла, що зробити це буде легше з командою однодумців. Для цього знайшла та, як магніт, об’єднала жінок-однодумців з усієї області, запропонувала їм різні для кожної способи відволіктися від житейських проблем: написання віршів, малювання, спів, вишивання. Сама захопилась бісером.
У боротьбі з недугою, як сама зрозуміла, є спілкування: з рідними людьми, подругами, колегами по роботі. «Я намагалася не думати про свою біду, і, навпаки, старалася допомагати людям! Бути корисною – моя головна задача!», – говорить Людмила Краєва.
А ще радить іншим жінкам обов’язково своєчасно проходити медичні огляди і не зволікати з відвіданням лікаря. Адже здоров’я – найцінніший скарб, який має людина.
Людмила Миколаївна розповіла, що організація жінок-інвалідів «Донна Україна» розпочала свою діяльність у другій половині 1997 року. Сьогодні організація має майже 30 відділень у всій Україні, які об’єднують близько 145 тисячі жінок. Її члени об’єднані спільним діагнозом – рак молочної залози. Девіз Всеукраїнської громадської організації жінок-інвалідів «Донна - Україна» – «Підтримаємо. Допоможемо. Підкажемо».
Відчуваючи підтримку, хворі жінки знаходять в собі силу і мужність, щоб допомогти тим, кого біда, як і багатьох із них раніш, вразила зненацька. Підказують, як жити далі, як здоровим жінкам зберегти здоров’я, та, маючи досвід боротьби з недугою розповідають про сучасні методи, які дозволяють своєчасно виявити це захворювання.
У «круглому столі» взяли участь і представниці від влади, які беруть безпосередню участь у вирішенні проблем цих жінок: заступник директора департаменту – начальник управління соціальних послуг департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Юлія Ніконенко, головний спеціаліст відділу соціальних гарантій управління соціального захисту населення Соснівського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Валентина Кривошея, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Наталія Сергієнко, представники Комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи» Черкаської обласної ради, які висловили слова підтримки та глибокої пошани жінкам, які пройшли через це тяжке випробування та готовність до розвитку подальшої співпраці у вирішенні їх проблем. Вони поінформувати учасниць зібрання про нове в законодавстві України щодо пенсійного забезпечення та забезпечення спеціальними технічними засобами реабілітації жінок вказаної категорії, і, звісно ж, побажали представницям Всеукраїнської громадської організації жінок-інвалідів «Донна - Україна» віри в свої сили, посмішок, щасливих років життя, поваги близьких та оточуючих.
На завершення учасниць «круглого столу» привітали своїм виступом учасники художньої самодіяльності.
Довідково:
Фактори, які підвищують ризик захворювання, наступні: вік понад 40 років; спадкова і сімейна схильність; пізня менопауза; ранній початок місячних (до 12 років); пізні перші пологи (у