У Черкасах запрацювала інтерактивна платформа «Відкрите місто»
- 17-04-2015, 16:26
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 1
- 1057
На офіційному веб-порталі міської ради запрацював новий сервіс – інтерактивна платформа «Відкрите місто». Завдяки ній усі небайдужі містяни можуть ініціювати вирішення важливої для Черкас проблеми, звернувшись до відповідального за прийняття рішення посадовця. Платформа дозволяє описати проблему, відмітити її на карті та сформувати електронний запит. Більше того – вона передбачає можливість перевірити, у якому статусі знаходиться цей запит: прийнятий до розгляду, вирішений чи не вирішений (з позначенням причини).
– На початку листопада міська влада Черкас підписала «Меморандум взаєморозуміння про співпрацю в рамках реалізації спільного проекту «Відкрите місто: посилення участі громадян у розвитку місцевої громади» у м. Черкаси», – розповів під час презентації проекту заступник міського голови Черкас Юрій Гончаров. – Проте його підписання стало лише першим кроком до впровадження цього проекту. Виконавчий комітет міської ради затвердив Порядок роботи з платформою, ми спільно з «Опорою» провели низку навчань, відповідальні працівники департаментів зареєструвалися для роботи у системі.
За його словами, на конкурс щодо впровадження цієї платформи було подано 32 заявки від різних міст України. Утім, Черкаси стало одним із чотирьох міст, яке було відібрано для практичної участі в проекті.
– Це свідчить про високий ступінь відкритості влади і готовність працювати в спільних із громадськими організаціями проектах, – акцентував Юрій Андрійович. – Завдяки платформі «Відкрите місто» жителі зможуть оперативно, із наданням фото та відеоматеріалів, повідомляти владі про проблеми вуличної інфраструктури та отримувати зворотній зв’язок щодо роботи над їх вирішенням.
Для реалізації цього проекту не будуть залучатися бюджетні кошти, комунікаційна платформа впроваджується за фінансової підтримки Фонду «Східна Європа».
Як розповів у свою чергу на презентації координатор проекту «Відкрите місто», представник громадської організації «Опора» Микола Макуха, над втіленням цієї інтерактивної платформи в життя працювали від листопада цього року. Так, після підписання меморандуму була створена робоча група, яка міркувала над законними підставами дії цього сервісу.
– Ми досягли за цей час розуміння з департаментами, – наголосив він. – За цей період було проведено, щонайменше, три семінари, майже 20 індивідуальних зустрічей із керівниками й працівниками різних управлінь, комунальних підприємств. Натепер на платформі вже зареєстровані 19 представників влади (4 управління, 5 відділів, 8 комунальних підприємств та 2 приватні підприємства «Черкасиліфт» ті «Хімволокно») та дві громадські організації. Будь-яка організація, яка хоч і не виконує владні повноваження, але ставить собі завдання покращити інфраструктуру міста, може зареєструватися на платформі й отримувати ті чи інші повідомлення.
Він наголосив, що ця платформа – інструмент, який дає можливість дізнатися про проблеми міста.
– Деякі речі з цього проекту в Черкасах вже були втілені практично, наприклад, робота оперативної служби 1505 , але все ж цій роботі бракувало комплексності. Перевага цієї системи в тому, що ту чи іншу проблему можна відмітити на карті, сфотографувати, аби майстер, який виїжджатиме на місце, – бачив, що трапилося, – розповів Микола Макуха.
На сьогодні можливість використання можливостей проекту «Відкрите місто» мають уже 16 міст України.
– Це нова форма роботи для деяких наших працівників, так само для мешканців. На початковому етапі роботи ми не виключаємо певних проблем у роботі з системою. Тож просимо всіх містян поставитися до цього з порозумінням, – зауважив Юрій Гончаров. – Проте ми налаштовані на ефективну і оперативну співпрацю у вирішенні проблем міської інфраструктури за допомогою сучасної платформи «Відкрите місто».