Міська рада просить урядовців урегулювати на законодавчому рівні обіг вогнепальної зброї
- 23-04-2015, 20:19
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1016
Депутати Черкаської міської ради ухвалили звернення до Президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра Арсенія Яценюка і голови Верховної Ради Володимира Гройсмана з проханням сприяти якнайшвидшому прийняттю законопроекту «Про цивільну зброю і боєприпаси». Розгляд цього звернення ініціював депутат від фракції Вільних демократів Микола Кудрявцев.
На його переконання, такі важливі правами людини як: право на захист власного життя й на зберігання зброї, зрештою мають бути врегульовані на законодавчому рівні.
– Цим зверненням ми просимо нарешті поставити крапку з урегулюванням обігу вогнепальної зброї в Україні, оскільки протягом останніх 23 років у нашій державі не існує жодного законодавчого акту, щоби внормував подібні питання, – сказав Микола Сергійович. – Як свідчить практика, у нашій країні надзвичайно високий рівень патріотизму та самосвідомості громадян. Водночас, наша держава вважає, що громадяни України готові до необхідності гинути зі зброєю в руках на Сході Україні. Але чомусь поки не вважають за потрібне надати громадянам у законному порядку, з дотриманням усіх необхідних процедур, захищати себе з легальною зброєю в руках.
За його словами, нинішня система регулювання обігу зброєю покладається на єдині нормативні акти – інструкції Міністерства внутрішніх справ, які були прийняті ще в 90-х роках.
Відтак, «за» звернення щодо законодавчого врегулювання права громадян України на зброю проголосували 41 із присутніх депутатів, ще троє – утрималися.
Як ідеться у проголосованому зверненні до урядовців, законопроект «Про цивільну зброю і боєприпаси» здатен вирішити всі питання, пов’язані з обігом зброї в державі, зберегти баланс інтересів держави та права громадянина на захист власного життя і здоров’я від протиправних посягань, а ще – дасть змогу закласти основи суспільства, здатного захищати свою державу.
«Досвід десятків держав, у яких було дозволене приховане носіння короткоствольної вогнепальної зброї, розвінчує аргументи противників цього кроку. Зокрема, суттєве зниження злочинності відбулося у Молдові, а також у Литві, Латвії та Естонії, які наші посадовці наводять у якості прикладу патріотичного та здатного на відсіч агресору суспільства», – наголошується у зверненні.