На Катеринопільщині вирішували, що робити з некомплектними класами та звільненими педагогами
- 7-05-2015, 11:30
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1081
6 травня 2015 року відбулося засідання координаційної ради з питань складання плану модернізації освітніх округів та мережі навчальних закладів у Катеринопільському районі на якому розглядалося питання «Про реорганізацію загальноосвітніх навчальних закладів у 2015 році».
Як повідомляє власний кореспондент «Новин Черкас», по даному питанню виступив начальник відділу освіти райдержадміністрації Микола Ткаченко, який звернув увагу на те, що з 2015 року освітня галузь фінансується за рахунок державної субвенції яка розраховується відповідно до кількості учнів. Тому виникають проблеми з утриманням навчальних закладів з низькою наповнюваністю класів. Крім цього, діти в таких класах змушені навчатися за індивідуальною формою навчання, що позбавляє їх можливості засвоєння в повному обсязі навчальних програм, повноцінної позакласної, спортивно - масової, виховної роботи і не сприяє соціалізації учнівської молоді. Учні цих шкіл рідко беруть участь у районних олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях. Виникають проблеми з організацією харчування, медичним обслуговуванням дітей тощо. Вартість утримання учнів у таких закладах вдвічі перевищує середньорайонний показник та втричі - утримання учнів в базових школах.
Тому невчасно прийняті рішення щодо модернізації галузі призведуть до негативних наслідків, що неодмінно погіршить якість надання освітніх послуг навчальними закладами району. Вже в цьому році у зв’язку з браком коштів на енергоносії навчальні заклади були відключені від газопостачання.
Звичайно при прийнятті таких рішень виникають проблеми.
Перша з них - працевлаштування вивільнених працівників. Відділ освіти разом з профспілковою організацією уже зараз відслідковує ринок праці в районі і пропонує цій категорії працівників місця для працевлаштування. Це питання перебуває на постійному контролі і будемо сподіватись, що вирішиться позитивно для кожного працівника.
Інша проблема - утримання шкільних приміщень після реорганізації. Відділ освіти не бачить можливості їх повноцінного використання в рамках школи І ступеня, тому це питання потрібно вирішувати разом з органами влади на місцях.
Не менш важливим завданням є придбання нових шкільних автобусів, без чого неможливе повноцінне виконання плану модернізації мережі навчальних закладів.
Члени координаційної ради дійшли до спільної думки, що оптимізація освітньої мережі забезпечить підвищення якості освіти, економічну ефективність функціонування навчальних закладів, рівний доступ до якісної освіти, урізноманітнення освітніх послуг, що надають навчальні заклади і запропонували звернутися до районної ради з проханням прийняти відповідне рішення щодо реорганізації Бродецького, Вербовецького, Гуляйпільського, Шостаківського, Розсохуватського, Новоселицького навчальних закладів у заклади нижчого ступеня.