Озброєні бійці захопили «Черкаську продовольчу компанію»
- 16-05-2015, 17:48
- Черкаси та область / Головне / Економіка
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1126
Близько 60 невідомих озброєних осіб зайняли одне з великих м'ясопереробних підприємств - "Черкаську продовольчу компанію".
Про це повідомила арбітражна керуюча підприємства Наталія Левченко, інформують Українські новини.
"Підприємство, на якому зберігається і використовується у виробництві близько 20 т аміаку, вже майже тиждень перебуває під контролем групи невідомих людей. Над містом нависла реальна загроза техногенної аварії. Однак і правоохоронні органи та МНС поки не діють", - заявила вона.
Зі слів Левченко, 8 травня, виконуючи рішення Господарського суду Черкаської області від 30 квітня 2015, арбітражна керуюча як законний керівник підприємства намагалася потрапити на своє робоче місце. Однак на заводі її зустріли бійці і, погрожуючи автоматичною зброєю, не допустили на територію заводу. Невідомі озброєні люди представилися членами громадської організації "Союз учасників АТО".
За фактом перебування на території підприємства невідомих озброєних людей вже подано заяви в МВС, СБУ, місцеві правоохоронні органи, а також екологічні служби та МНС. Однак поки правоохоронні органи не відреагували на ситуацію і не надали інформацію, хто і з якої причини утримує під озброєною охороною м'ясопереробний завод.
У мотивувальній частині ухвали адміністративного суду зазначено, що арбітражний керуючий Левченко не набула належного статусу ліквідатора, оскільки Постанова про її призначення оскаржена у апеляційному суді.
Про це заявляє черкаський правозахисник Валерій Макеєв на своїй сторінці у “Фейсбуці“, пише Вчасно.
“Суд звернув увагу, що позивач зазначив у позовній заяві третьою особою арбітражного керуючого Левченко Наталію Петрівну. Однак, з аналізу ст.53 КАС України вбачається, що третіми особами можуть бути виключно особи, якщо судовим рішенням можуть зачіпатися їх інтереси.
З матеріалів позову вбачається, що постанова суду про визнання банкротом позивача та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Левченко Наталію Петрівну оскаржене в апеляційному порядку, а на час звернення з цим позовом відсутнє рішення суду апеляційної інстанції за його наслідками. Водночас, на підставі абз.5 ст.85 Господарського процесуального кодексу України від 06.11.1991 №1798-ХІІ рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом. Отже, вказана особа не набула прав, обов’язків чи інтересів щодо позивача. Тому відсутні підстави для залучення її третьою особою”, – написав Макеєв.
Учора на брифінгу з приводу ситуаціх на ЧПК Наталія Левченко ще раз зазначила загальну боргову ситуацію, яка склалася.
«Сьогодні підприємство заборгувало кредиторам, постачальникам , податковій. Але ми не можемо пройти на територію ЧПК, щоб провести збори кредиторів. Доводилося шукати інше приміщення… З боку керівництва й засновників підприємства –банкрута -вживалися неадекватні заходи, щоб завадити нам проводити цю роботу. Але банкрутство є банкрутство»
За словами Левченко, є тільки дві підстави для того, щоб припинити справу про банкрутство: це або повне погашення боргових зобов`язань, або процедура ліквідації.
За словами ліквідатора, власнику підприємства пропонували структурувати борги, укласти мирну угоду з кредиторами тощо. Але немає щодних кроків назустріч. Жодних конструктивних пропозицій. Керівники ЧПК навіть на збори кредиторів не прийшли.
«В них було 106 мільйонів гривень валютного балансу на дату порушення справи, зараз вони ледь-ледь натягають на 71 мільйон гривень. При цьому за вказівкою власника приховують звітність за 2014 рік. Приховують баланс за перший квартал 2015 року. Це кримінальна відповідальність», - зазначила Левченко.
Ліквідатор заявляє, що гроші продовжують розкрадати. Усі її намагання потрапити на підприємтсво завершуються тим, що вона опиняється під дулом автомата. І це вже не внутрішні корпоративні стосунки, це злочин.
«Я не маю ніякого інтересу до статутного капіталу цього підприємства. Але власники не виконали зобов`язання перед двома банками, в результаті чого попали під банкрутство. …Міліція не втручається. Але тут налице невиконання рішення суду».
Поки черкаська міліція ніяк не коментує цю справу, не бажаючи втручатись у бізнес-стосунки.
Нагадаємо, що в ЗМІ ТОВ «Черкаська продовольча компанія» пов`язують з відомим черкаським бізнесменом, екс-нардепом Сергієм Подобєдовим.